MMA PLBoksSasha Sidorenko najlepszą pięściarką w Polsce? Takie opinie padają wśród ekspertów!

Sasha Sidorenko najlepszą pięściarką w Polsce? Takie opinie padają wśród ekspertów!

Sasha Sidorenko (9-0, 1 KO) ma za sobą pierwszy, ale jakże ważny pojedynek w tym roku! Zawodniczka pochodząca z Ukrainy ponownie pokazała się z dobrej strony i udowodniła, że na jej walkach nie można się nudzić. Sasha jednogłośną decyzją sędziów pokonała Karinę Kopińską (13-34-4, 3 KO).

Niech was nie zmyli rekord przeciwniczki! Kopińska parę miesięcy temu postanowiła ciężkie warunki dla byłej Mistrzyni Świata. Kopińska od samego początku kariery nie przebiera w ofertach i często widzimy ją w starciach zagranicznych. Nie jest to wyjazd po kasę, a motywacja, aby sprawić dużą niespodziankę.

W tym pojedynku od początku nie brakowało mocnych ciosów z obu stron. Kopińska postawiła ciężkie warunki, ale nie mogła nawiązać przewagi w starciu z świetnie wyszkoloną Sidorenko. Ukrainka po walce stwierdziła, że liczy na takie starcia, które po prostu dają jej dobre doświadczenie na przyszłość.

Sasha Sidorenko najlepszą pięściarką w Polsce? Co na to Ewa Brodnicka i Piątkowska?

W studiu TVP Sport walkę podsumowali eksperci – Piotr Jagiełło, Albert Sosnowski i Maciej Miszkiń. Była zgodność co do tego, że Sidorenko to najlepiej wyszkolona pięściarka walcząca w naszym kraju. Przypomnijmy, że 33 latka od dawna nawoływała do dużych starć polsko-polskich.

Nie będzie to jednak łatwe! Po pierwsze z Ewą Piątkowską mają wspólnego trenera Andrzeja Liczyka, a z Ewą Brodnicką wspólnego promotora Mariusza Grabowskiego. Druga z wymienionych pięściarek nie widziała sensu na taką konfrontację, a sam menadżer chce, aby obie szły swoją drogą sportową.

Wojowniczka z Winnicy wróciła do zawodowych startów po urodzeniu dziecka! Sasha jest już szczęśliwą Mamą i zamierza jeszcze zaskoczyć w boksie. Sidorenko celuje w Mistrzostwo Europy i trzeba przyznać, że jest coraz bliżej realizacji swojego marzenia/celu.

Walka wieczoru o pas Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii lekkiej:
Damian Wrzesiński (20-1-2, 6 KO) pok.Otto Gameza (19-3, 14 KO) przez KO, 4 runda.

Pozostałe:
Marcin Siwy (21-0, 9 KO) pok. Kamila Bodziocha (6-1, 2 KO) przez TKO, 1 runda.
Aleksandra Sidorenko (9-0, 1 KO) poko. Karinę Kopińską (13-34-4, 3 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów (80-72, 80-72, 79-73).
Aleksander Strecki (11-1-2, 6 KO) pok. Tarasa Gołowaszczenkę (3-3, 3 KO) przez TKO, 5 runda.
Laura Grzyb (3-0, 3 KO) poko. Bojanę Libiszewską (7-40, 1 KO) przez TKO, 3 runda.
Stanisław Gibadło (4-0, 0 KO) pok. Tomasza Gromadzkiego (10-4-1, 3 KO) przez niejednogłośną decyzję sędziów (58-56, 56-58, 58-56).
Maksymilian Gibadło (4-0, 0 KO) pok. Denisa Mądrego (5-4, 1 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów.
Kamil Kuździeń (2-0, 0 KO) pok. Dmytro Żukowa (0-1, 0 KO) przez jednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz także:

Emocji będzie dziś dużo! Jak typujecie hitowe UFC 251?

Trzy walki o pas mistrzowski. Już w karcie wstępnej mamy świetne pojedynki. W karcie też nasz reprezentant Marcin Tybura