MMA PLCiekawostkiSamobójstwo Dawida Kosteckiego, ekspert ma wątpliwości: Wiem, co dzieje się w środku, za kratami

Samobójstwo Dawida Kosteckiego, ekspert ma wątpliwości: Wiem, co dzieje się w środku, za kratami

Samobójstwo Dawida Kosteckiego w więziennej celi ciągle budzi spore wątpliwości opinii publicznej i rodziny. Były pięściarz rok temu powiesił się na pryczy w celi, ale jego śmierć nadal pozostawia sporo zagadek.

Równo rok po śmierci Kosteckiego, portal sportowefakty.wp.pl wrócił do tej zagadkowej sprawy. W rozmowie z Piotrem Niemczykiem powstały kolejne wątpliwości dotyczące tej sprawy. A Niemczyk jest ekspertem do spraw bezpieczeństwa, byłym funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa, działaczem opozycji w czasach PRL-u. Był też dwukrotnie osadzony.

Samobójstwo Dawida Kosteckiego, ekspert ma wątpliwości: Wiem, co dzieje się w środku, za kratami

Niemczyk nie rozwiewa wątpliwości dotyczących rzekomo samobójczej śmierci Kosteckiego. Buduje natomiast kolejną teorię, która dodaje pytań w tej sprawie:

“Od śmierci minął rok, a moim – i pewnie nie tylko – zdaniem nie wyjaśniono żadnych wątpliwości, które pojawiły się tuż po śmierci. I na które powoływali się przedstawiciele rodziny, czyli mecenasowie Roman Giertych i Jacek Dubois.

Siedziałem w więzieniach, również z “kryminalnymi”, i wiem, co dzieje się w środku, za kratami. Oczywiście można powiesić się na leżąco i to nie jest coś zaskakującego, ale w takich sytuacjach człowiek mimo wszystko walczy, na pryczy są tej walki ślady. Powiem więcej: pewnych odruchów ciało nie kontroluje, potrafi bardzo mocno, powiedzmy ogólnie, zabrudzić łóżko. A tutaj? Z tego, co wiem z przekazów medialnych, to nie było praktycznie takich śladów.

Kosteckiemu mógł ktoś “pomóc”. Powiem wprost: mnie to wygląda na zarzucenie na szyję pętli, dwóch współosadzonych wskoczyło na Kosteckiego i go trzymało. To był silny chłop. Użyto sporej siły i nie zrobiła tego jedna czy dwie osoby. Pamięta pan te słynne ślady po wkłuciach na szyi Kosteckiego?

Cała rozmowa dostępna na portalu sportowefakty.wp.pl -> TUTAJ.

Zobacz także:

“Lew” przed FAME MMA 7: Szukałem dużej walki i dlatego zaczepiałem Marcina Najmana

Dariusz “Lew” Kazimierczuk przed galą FAME MMA 7 udzielił wywiadu portalowi MMA.PL, gdzie opowiedział o zbliżającym się debiucie w klatce poznańskiej organizacji.

Awantura podczas wywiadu. Następna konfrontacja Kasjo-Najman!

Podczas pierwszej konferencji prasowej promującą FAME MMA 7 było gorąco! Marcin Najman zdradził, że w drugim akcie pożegnalnym zmierzy się z Kasjuszem Życińskim. Doszło do mocnej wymiany zdań. Nie brakowało ich również podczas naszego wywiadu.