Salahdine Parnasse zapowiada kolejną walkę w KSW: Coś się szykuje

Foto: Salahdine Parnasse Instagram
Foto: Salahdine Parnasse Instagram

Tymczasowy mistrz kategorii piórkowej KSW, Salahdine Parnasse (13-0-1) najprawdopodobniej jeszcze w tym roku stoczy kolejną walkę jeszcze w tym roku. Świadczy o tym zamieszczony przez Francuza post na Instagramie.

Parnasse opublikował zdjęcie, na którym pozuje razem z Maciejem Kawulskim. Zdjęcie pochodzi z nagrań zwiastunów najbliższych gal KSW. Wcześniej bowiem w sieci publikowano fotografie innych zawodników utrzymane w podobnej konwencji.

„Coś się szykuje”

Oznacza to więc, iż Parnasse wystąpi na jednej z dwóch pozostałych tegorocznych gal KSW. Patrząc na to jak prezentują się obecnie rozpiski obu wydarzeń bardziej prawdopodobny wydaje się termin grudniowy, czyli KSW 52.

Z kim mógłby zmierzyć się 21-latek? Obecnie pole manewru w kategorii piórkowej jest dość ograniczone. Kleber Koike Erbst opuścił organizację, zaś Marcin Wrzosek i Roman Szymański zdecydowali się na przejście do kategorii lekkiej. Wyraźnym faworytem do walki o pas wydaje się więc najnowszy nabytek KSW – Ivan Buchinger (36-6). Słowak to zawodnik bardzo doświadczony i utytułowany. W przeszłości posiadał mistrzowskie pasy tak uznanych organizacji jak Cage Warriors czy M-1 Global. W przeszłości mierzył się m.in. z Mansourem Barnouim czy… Conorem McGregorem.