Sage Northcutt poznał szczegóły debiutu w One Championship. Zmierzy się z 36-letnim kickbokserem

Foto: Photo by Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Foto: Photo by Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były zawodnik UFC i niezwykle rozpoznawalna w Stanach Zjednoczonych postać – Sage Northcutt (11-2) poznał szczegóły swojego debiutu w azjatyckiej organizacji One Championship.

Amerykanin wystąpi 17 kwietnia na gali w Singapurze, gdzie zmierzy się kickbokserem Cosmo Alexandrem (7-1). Co ciekawe, walka ta odbędzie się w limicie wagi średniej, podczas gdy Northcutt w przeszłości walczył w dywizji lekkiej i półśredniej.

Northcutt będzie próbował przedłużyć serię trzech zwycięstw z rzędu, którą rozstawał się z UFC. Amerykanin po pokonaniu Zaka Ottowa w lipcu zeszłego roku nie przystał na nowe warunki kontraktowe zaproponowane przez UFC i nie przedłużył umowy z amerykańskim gigantem. Teraz Northcutt będzie budował pozycję One Championship.

Alexandre to 36-latek, który w walce na zasadach MMA nie walczył od września 2-16 roku. Zawodnik ten swoją jedyną walkę w MMA przegrał w debiucie, a było to na gali Bellatora w 2011 roku. Później wygrał siedem walk z rzędu. W organizacji One Championship Alxeandre ma za sobą dwa występy w kickboxingu, notując rekord 1-1.

Będziecie śledzić występy Sage’a Northcutta w organizacji One Championship?