Sage Northcutt chce zdobyć trzy pasy ONE Championship. Nie chodzi o kategorie wagowe…

Foto: Sage Northcutt
Foto: Sage Northcutt

Kilka tygodni temu  Sage Northcutt (13-2) dołączył do azjatyckiej organizacji ONE Championship. Jak się okazuje zawodnik nie zamierza tam ograniczać się jedynie do MMA.

O swoich planach „Super Sage” opowiedział w programie Ariel Helwani’s MMA Show. Northcutt planuje łączyć występy w MMA z tymi w Muay Thai i kickboxingu.

„To co u nich jest naprawdę fajne to fakt, że oprócz MMA mają też Muay Thai oraz kickboxing. Tak więc chcę być mistrzem w MMA, w Muay Thai i kickboxingu. Chcę zrobić to wszystko. Myślę też, że ONE Championship będzie naprawdę świetne, ponieważ wierzę, że mogę pokazać moje różne umiejętności w każdej z tych dyscyplin. Wierzę też, że w każdej z nich mogę zostać mistrzem. Myślę, że to idealna organizacja.”

22-letni zawodnik od najmłodszych lat jest związany ze sztukami walki . Treningi rozpoczął już w wieku 4 lat. Z kolei w wieku 9 lat został najmłodszą osobą , która znalazła się na okładce Sport Karate Magazine. Łacznie ma na koncie 77 juniorskich tytułów mistrza świata. W 2012 roku mając zaledwie piętnaście lat został członkiem Galerii Sław Black Belt Magazine.

Jeśli chodzi o kickboxing to Northcutt jest niepokonany i może się pochwalić rekordem 15-0.

„Super Sage” ma purpurowy pas brazylijskiego jiu-jitsu, czarny pas Shuri-ryū Karate i 3 dan na czarnym pasie teakwondo oraz kajukenbo ( system walki wręcz pochodzący z Hawajów m który łączy elementy karate, judo, jiu-jitsu, kenpo i wushu  – przyp red.)