Są wyniki testów antydopingowych Jona Jonesa z dnia walki z Alexandrem Gustafssonem na UFC 232

Poznaliśmy wreszcie wyniki badań antydopingowych przeprowadzonych w dniu walki o mistrzowski pas wagi półciężkiej UFC u Jona Jonesa (23-1, 1 N/C), który w walce wieczoru UFC 232 w Inglewood znokautował Alexandra Gustafssona (18-5) w trzeciej rundzie.

Dyrektor wykonawczy Komisji Sportowej stanu Kalifornia (CSAC) Andy Foster potwierdził, że w organizmie Jona Jonesa nie wykryto żadnych śladów turinabolu.

„Bones” zatem w walce z „Maulerem” był „czysty”.

O wynikach tych testów wiele się mówiło, bowiem na kilka dni przed galą UFC 232 w organizmie Amerykanina wykryto śladowe ilości turinabolu, który miał być efektem pulsacyjnym po przyjmowaniu tego środka w przeszłości. Jones zarzekał się, że żadnego dopingu nie bierze, Komisja sportowa stanu Nevada, gdzie pierwotnie miała odbyć się walka z Alexandrem Gustafssonem nie wydała „Bonesowi” licencji na walkę, a cała gala została w ekspresowym tempie przeniesiona do Inglewood w stanie Kalifornia.

Teraz, wg wyników badań przeprowadzonych przez CSAC i USADĘ, Jon Jones może spać spokojnie, bowiem w dniu walki ze Szwedem nie miał w organizmie żadnych zabronionych substancji, co potwierdziły testy antydopingowe.

Jon Jones zatem pozostaje pełnoprawnym mistrzem wagi półciężkiej UFC, a swojego pasa będzie bronił najprawdopodobniej w walce z Anthonym Smithem (31-13) na gali UFC 235 w Las Vegas.