Są wyniki testów antydopingowych Deontaya Wildera i Tysona Furyego

Poznaliśmy wyniki kontroli antydopingowych przeprowadzonych między innymi u Deontaya Wildera i Tysona Furyego, czyli bohaterów najgłośniejszej ostatnio na światowych arenach walki bokserskiej. Obaj zawodnicy byli czyści.

O wynikach testów antydopingowych przeprowadzonych przez instytucję Clean Boxing Program poinformowała międzynarodowa organizacja boksu zawodowego – World Boxing Council.

Bardzo głośne starcie w wadze ciężkiej światowego boksu między dwoma niepokonanymi zawodnikami – Deontayem Wilderem (40-0) i Tysonem Furym (27-0) zakończyło się niespodziewanym remisem! Obaj bokserzy po dwunastorundowym starciu pozostali zatem niepokonani!

Sędziowie tego starcia punktowali następująco: 115-111 dla Deontaya Wildera, 114-110 dla Tysona Furyego i 113-113.

Wynik tego starcia nieco dziwi, gdyż przez większość pojedynku to Brytyjczyk był aktywniejszy, częściej trafiał rywala i zadawał więcej ciosów. Obraz przewagi Furyego zakłóciły jednak nokdauny, po których rosły Anglik padał na matę. Momenty, kiedy widzieliśmy Furyego na plecach miały miejsce w dziewiątej i dwunastej rundzie pojedynku.
STS. Zakłady bukmacherskie

Symptomatyczne jest jednak to, że na przerwę między jedenastą a dwunastą rundą Fury schodził w geście zwycięstwa, wmawiając sobie, że do zwycięstwa nad Wilderem brakuje mu tylko przetrwania w ostatniej rundzie, gdyż na kartach sędziów zdecydowanie wygrywa. Rzeczywistość okazała się jednak inna i agresywnie walczący Wilder swoją postawą w ostatnich czterech rundach pokazał sędziom, że wcale w tej walce słabszy nie jest.

Ostatecznie wielka głośna walka dwóch niepokonanych bokserów, której stawką był pas mistrzowski WBC zakończyła się remisem.