Są wstępne wyniki sekcji zwłok Dawida Kosteckiego. Czy był udział osób trzecich?

Foto: Super Express
Foto: Super Express

Mamy kolejne informacje w sprawie najprawdopodobniej samobójczej śmierci 38-letniego byłego pięściarza Dawida Kosteckiego (39-2), którego w zeszłym tygodniu znaleziono martwego w celi aresztu w Białołęce, gdzie odbywał karę więzienia.

Wg pierwszych wiadomości, Kostecki powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego.

W powyższą wersję wskazującą samobójstwo nie wierzy rodzina Kosteckiego, która planuje zbadać sprawę tej śmierci.

Dzisiaj natomiast, ze wstępnych wyników sekcji zwłok 38-latka dowiadujemy się, że w jego śmierć nie były zaangażowane osoby trzecie.

Informacje o wynikach sekcji zwłok Kosteckiego przekazał Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga (cytat za polsatsport.pl):

„Śledztwo jest wszczęte w kierunku art. 151 Kodeksu karnego, czyli namowa lub pomoc do samobójstwa.

Cały czas trwają intensywne czynności w tej sprawie. W areszcie byli w piątek prokuratorzy, którzy przeprowadzali oględziny miejsca zdarzenia i samego ciała denata. Została przeprowadzona sekcja zwłok. Jej wstępne wyniki nie wskazują, aby w jakikolwiek sposób do śmierci pokrzywdzonego przyczyniły się osoby trzecie.”