Ubiegła noc obfitowała w smutne wieści zza oceanu.

Dominick Cruz (22-2) z powodu kontuzji ramienia wypadł z pojedynku z Jimmim Riverą (21-1) na UFC 219. Walka ta była powszechnie uważana za eliminator do walki o pas kategorii koguciej.

Z powodu kontuzji w walce wieczoru UFC 218 nie wystąpi również Frankie Edgar (22-5-1). Max Holloway (18-3) pozostaje obecnie bez rywala do swojej pierwszej obrony pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej.

W obu przypadkach znaleźli się jednak chętni na zastępstwo za kontuzjowanych zawodników.

Aljamian Sterling (14-2) miał wystąpić na gali UFC Fight Night 123. Jego rywal Rani Yahya (24-9) doznał jednak kontuzji, więc Sterling pozostaje obecnie bez rywala. Zgłosił więc gotowość do walki z Riverą na UFC 219.

Jak donosi dziennikarz MMAFighting, Guilherme Cruz kolejnym chętnym do występu na UFC 219 jest również John Lineker (30-8), który ostatnio pewnie zwyciężył na gali UFC Fight 119 z Marlonem Verą (10-4-1).

Wśród chętnych do walki o pas kategorii piórkowej jest Cub Swanson (25-7), który ma obecnie zaplanowaną walkę na 9 grudnia z Brianem Ortegą (12-0, 1 N/C) na UFC Fight Night 123. Oprócz retweeetowania wielu wpisów zachęcających do zestawienia go z „Błogosławionym” sam również zamieścił dość jednoznaczny tweet.

Gotowość do rewanżu z mistrzem wyraża natomiast Jose Aldo (26-3). Podobnie jak Swanson były wieloletni mistrz ma również zaplanowaną walkę. 16 grudnia na UFC on FOX 26 jego rywalem ma być Ricardo Lamas (18-5), jednak Aldo jest skłonny zrezygnować z tego pojedynku na rzecz kolejnego pojedynku mistrzowskiego.

Które z tych zestawień byłyby najlepsze i na co zdecyduje się UFC? Dowiemy się tego pewnie w najbliższych dniach.

Pitbull Sports