MMA PLBabilon MMARywal Gutowskiego na Babilon MMA 10 w zeszłym miesiącu został dwukrotnie ciężko znokautowany [WIDEO]

Rywal Gutowskiego na Babilon MMA 10 w zeszłym miesiącu został dwukrotnie ciężko znokautowany [WIDEO]

Jednym z zawodników, który wystąpi na sobotniej gali Babilon MMA 10 w Wieliczce będzie Krzysztof Gutowski (7-0). Jego rywalem będzie doświadczony Brazylijczyk João Paulo Rodrigues (39-18-2), który w zeszłym miesiącu dwukrotnie został ciężko znokautowany.

14 września na gali Oktagon 14 w Bratysławie wysokim kopnięciem na głowę znokautował go Słowak Ľudovít Klein (15-3)

Rodrigues powrócił do klatki zaledwie 2 tygodnie później. Tym razem również został znokautowany. Ukrainiec Roman Ogulchanskiy (9-4-1) zakończył pojedynek obrotowym kopnięciem na głowę podczas gali United Donbass 2 w Doniecku.

38-latek przyznał w rozmowie z portalem MMA Fighting, że jego pojedynek na Babilon MMA 10 został zakontraktowany jeszcze przed drugą wrześniową porażką.Mimo wszystko lekarz pozwolił mu stoczyć kolejną walkę.

“Poszedłem do lekarza i miałem badanie rezonansem. Czuję się idealnie. W tamtych walkach zmagałem się z kontuzją kolana. Teraz jestem gotowy na 100%.

Jeśli lekarza powiedziałby mi, że nie mogę walczyć to bym tego nie robił.”

Rodrigues został dopuszczony do walki przez lekarza. Doktor Paolo Souto Maior uważa jednak, iż nie powinno do tego dojść. Maior jest neurologiem i dyrektorem ds. medycznych Brazylijskiej Komisji MMA (CABMMA).

“Jednym z największych zagrożeń zostania znokautowanym ponownie w krótkim czasie jest tzw. zespół drugiego uderzenia. Jeśli doznamy urazu głowy zanim w pełni dojdziemy do siebie po pierwszym nokaucie może to spowodować zaburzenie przepływu krwi w mózgu. To prowadzi do obrzęku, a w konsekwencji nawet śpiączki lub śmierci zawodnika.”

Jak wynika z informacji portalu MMA Fighting, Rodrigues zarabia w Brazylii ok 145-245 dolarów za walkę. Zawodnik ma trójkę dzieci i zazwyczaj pracuje jako portier w rodzinnym. Obecnie jest jednak bezrobotny.

Tej jesieni po raz trzeci już zawita do Europy. Istnieje duże ryzyko, iż również w najbliższą sobotę może on doznać nokautu. Niepokonany Gutowski w ten sposób kończył bowiem wszystkie swoje zawodowe pojedynki.

Babilon MMA 10 – rozpiska:

65,8 kg: Daniel Rutkowski (8-2, 1 N/C) vs. Adrian Zieliński (19-8) – walka o pasy wagi piórkowej Babilon MMA i FEN
120,2 kg: Łukasz Brzeski (6-1-1) vs. Ednaldo Oliveira (20-5-1, 1 N/C)
65,8 kg: Krzysztof Gutowski (7-0) vs. João Paulo Rodrigues (39-18-2)
83,9 kg Adrian Błeszyński (7-3) vs. João Paulo de Carvalho (5-5)
56,7 kg: Róża Gumienna (0-0) vs. Anželika Petkevičiūtė (0-1)
65,8 kg: Piotr Kacprzak (1-1) vs. Łukasz Machalski (0-0)

Transmisja w sobotę:

20:00: Polsat Sport, Polsat Sport Fight. Super Polsat
20:00 – Ipla (cena transmisji – 5 zł)