MMA PLArchiwumDaniel RutkowskiRutkowski o werdykcie w walce z Kaczmarczykiem: Ja wykonywałem pracę, Patryk się tylko bronił

Rutkowski o werdykcie w walce z Kaczmarczykiem: Ja wykonywałem pracę, Patryk się tylko bronił

Daniel Rutkowski udzielił mocnego wywiadu Jarosławowi Świątkowi, w którym wypowiedział się o werdykcie w minionej walce z Patrykiem Kaczmarczykiem, która była main eventem gali XTB KSW 88 w Radomiu.

Daniel Rutkowski kwestionuje werdykt w walce z Kaczmarczykiem

Przypominamy, że starcie Rutkowski vs Kaczmarczyk zakończyło się jednogłośną decyzją sędziów na korzyść młodszego zawodnika.

Choć “Rutek” nieco kwestionuje decyzję sędziów punktowych w tym pojedynku sugerując, że to on wykonywał większą pracę, szczególnie w trzeciej rundzie walki, która finalnie powędrowała na jego konto na kartach sędziowskich.

Rutkowski o werdykcie w walce z Kaczmarczykiem: Ja wykonywałem pracę, Patryk się tylko bronił

Rutkowski nie ukrywa, że miał nadzieję, iż w drugiej rundzie konfrontacji z Patrykiem Kaczmarczykiem sędziowie przychylą się bardziej do remisu, niż wytypowania rywala jako wygranego całej odsłony:

“W walce? Ok, dostałem ten nokdaun, ale walka dalej się toczyła, tutaj 30 sekund, wyszedł na mnie, zaszedł za plecy, ale go przekręciłem i dalej 3 minuty ja dalej biłem, kontrolowałem, obaliłem, wstałem. Tylko i wyłącznie ja wykonywałem pracę, a Patryk tylko i wyłącznie się już bronił z tej pozycji. No i szkoda. Ja tak myślałem, że mogliby dać remis w pierwszej rundzie ze względu na całokształt: jest tylko jedno kopnięcie i reszta się jakby nie liczy. Życie to. Ja to rozumiem, biorę to na klatę i tyle.

Mówię sobie kurna, tutaj pierwsza runda ok, zdecydowanie Patryk, był nokdaun, opadnięcie, cały czas mnie dominował. Ale trzeba przyznać, że on mnie w pierwszej rundzie w parterze uderzył z dwa razy, bo tylko tyle doszło do twarzy, ja dużo więcej. Ale mówię: ok, nokdaun, niech będzie. W drugiej rundzie znowu mówię: nokdaun, ale potem było obalenie, bicie, kontrola i mówię, może dali remisową? Nie myślałem, że mogę wygrać, choć były takie myśli. Ale myślałem, że mogli dać remis. Trzecia runda? To zdecydowanie moja praca była największa.”

A Wy zgadzacie się z opinią Daniela Rutkowskiego na temat punktacji walki z Patrykiem Kaczmarczykiem na XTB KSW 88?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis