MMA PLUFCRozpiska UFC 256 odbudowana! Nowe główne walki

Rozpiska UFC 256 odbudowana! Nowe główne walki

Foto: UFC

Gala UFC 256 związana jest z wieloma perturbacjami na karcie walk. Właśnie oficjalnie potwierdzono nowe dwie najważniejsze walki tego wydarzenia.

Pierwotnie na gali zmierzyć mieli się Kamaru Usman i Gilbert Burns. Walkę jednak odwołano z powodu kłopotów zdrowotnych mistrza. Nie udało się także doprowadzić do walk Amandy Nunes z Megan Anderson i Petra Yana z Aljamainem Sterlingiem. W obu przypadkach również z walk musieli wycofać się aktualni czempioni.

Mimo wszystko na ostatniej numerowanej gali UFC, która odbędzie się 12 grudnia, zobaczymy walkę o pas. Na szybki powrót do klatki zdecydowali się Deiveson Figueiredo (20-1) i Brandon Moreno (18-5-1). Obaj wystąpili na zeszłotygodniowej gali UFC 255, ale swoje pojedynki zakończyli już w pierwszych rundach. Meksykanin wypracował serię pięciu walk bez porażki (4 zwycięstwa i remis) i zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu wagi muszej. Z pewnością zasłużył na title shota z brazylijskim mistrzem, który aktualnie może pochwalić się serią pięciu zwycięstw (z czego cztery ostatnie przed czasem).

Oficjalnie potwierdzono także hitowe starcie czołowych zawodników kategorii lekkiej. Były mistrz tymczasowy Tony Ferguson (25-4) zmierzy się z aktualnym rekordzistą pod względem liczby podda w UFC, Charlesem Oliveirą (29-8, 1 N/C).

Gala UFC 256 zapowiada się naprawdę interesująco. Zobaczymy tam m.in. pojedynek byłego mistrza królewskiej dywizji Juniora Dos Santos ze wschodzącą gwiazdą tej kategorii Cyrilem Gane. W rozpisce znajdziemy także m.in. Mackenzie Dern, Ronaldo “Jacare” Souzę czy Renato Moicano.

Zobacz także:

Borowski o Trybsonie przed FEN 31: To celebryta, który w ogóle nie powinien walcz

Łukasz Borowski wypowiedział się o Trybsonie przed nadchodzącą galą FEN 31. Tam w co-main evnecie imprezy zmierzy się właśnie z Pawłem Trybałą, o którym – mówiąc oględnie – ma bardzo złe zdanie.

Marcin Tybura zawalczy jeszcze w tym roku

“Tybur” pojawi się na ostatniej tegorocznej gali UFC. Jego przeciwnik to kontrowersyjna postać.