MMA PLUFC“Rozpadnie się jak World Trade Center” – Israel Adesanya przeprasza za niefortunne porównanie

“Rozpadnie się jak World Trade Center” – Israel Adesanya przeprasza za niefortunne porównanie

Mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya (18-0) użył niefortunnego porównania, opisując swojego najbliższego przeciwnika Yoela Romero (13-4). Nigeryjczyk teraz przeprosił za swój zwrot.

Adesanya i Romero staną na przeciwko siebie już 7 marca w walce wieczoru gali UFC 248 w Las Vegas. Nigeryjczyk opisując umiejętności Romero użył porównania do dwóch wież World Trade Center, które stanęły się obiektem ataku terrorystycznego.

Adesanya mówił wówczas:

“Romero to człowiek jak każdy. Każdy lubi opowiadać ten mit, że on jest ze stali, że ma kopnięcia jak ze stali, albo że nawet jak go uderzysz, to on się nie obali. Będę trafiał go wystarczająco często. Będzie tak dużo trafiany, że w końcu rozpadnie się jak wieże World Trade Center.”

Teraz Adesnya w mediach społecznościowych przeprosił za tamto porównanie. Przeprosiny najprawdopodobniej zostały wymuszone przez UFC:

“Nigdy nie miałem zamiaru żartować z ludzi, którzy ponieśli śmierć lub byli uczestnikami tego tragicznego wydarzenia, które miało miejsce 11 września. Po prostu szukałem w głowie jakiegoś porównania i wybrałem ten niewłaściwy.

Wiele razy mówię różne rzeczy w wywiadach i czasami tego nie wychwycisz. Teraz zrobiłem, co zrobiłem i przepraszam za to. Będę bardziej ostrożny w doborze słów.”