Różal odniósł się do sprawy śmierci Dawida Kosteckiego [WIDEO]

Foto: Marcin Różal Różalski
Foto: Marcin Różal Różalski

Na początku sierpnia w więziennej celi zmarł były czołowy polski bokser Dawid Kostecki. Według oficjalnej wersji popełnił on samobójstwo. Sprawa budzi jednak wiele wątpliwości. Podczas jednego z programów emitowanych w serwisie YouTube zapytany o to został również były zawodnik MMA Marcin Różalski (7-4).

Różal wystąpił w programie Marcina Roli na kanale wRealu24.pl. Został zapytany czy znał osobiście Kosteckiego oraz co sądzi o całej sprawie.

„Osobiście Dawida nie znałem, także nie mogę się wypowiedzieć w żaden sposób. Myślę, że w jakiś sposó to samobójstwo było spowodowane załamaniem, jakimiś problemami w kategorii: może jakieś na wolności, rodzinne – bezradność. Dużo ludzi, kolegów, przyjaciół, którzy siedzieli w więzieniu opowiadali mi o tym momencie bezradności. Gdy jesteś tu, tam się coś dzieje a ty nie jesteś. Także wiesz, słyszałem o teoriach spiskowych. W każdej teorii spiskowej może być ziarnko prawdy może nie być.

Nie znałem Dawida. W żaden sposób nie miałem z nigdy nim styczności. A tylko biorąc pod uwagę to, że popełnił samobójstwo to mogę domniemać, że jednak coś się wydarzyło co spowodowało jego załamanie. „

Według jednej z wersji śmierć Kosteckiego jest powiązana z tzw. Aferą Podkarpacką. Była to afera obyczajowa dotycząca ważnych polskich polityków, w której  Kostecki był ważnym świadkiem. Różalski nie chce się jednak wdawać w teorie spiskowe.

„To jest właśnie teoria spiskowa, o której też słyszałem. […] Jeżeli nie jesteś w żaden sposób zaznajomiony ze sprawą czy z ludźmi, którzy by się chociaż otarli o tę sprawę to można sobie tak domniemać. […] Fakt jest faktem, że duża tragedia się dla rodziny wydarzyła, ponieważ też osierocił dzieci, zostawił żonę. No coś spowodowało… bezradność spowodowała, że posunął się do tego kroku. I to jest przykre.”

Cała rozmowa z Marcinem Różalskim z kanału wRealu24.pl: