MMA PLBoksRoy Jones Jr: W swoim szczycie z Tysonem pokonalibyśmy Joshuę i Fury’ego!

Roy Jones Jr: W swoim szczycie z Tysonem pokonalibyśmy Joshuę i Fury’ego!

Roy Jones Jr. (66-9, 47 KO) już dwunastego września wraca na ring w starciu z również legendarnym Mike Tysonem (50-6, 44 KO). Były Mistrz Świata paru kategorii wagowych jest przekonany, że w szczycie formy obaj pokonaliby mistrzów wagi ciężkiej nowej ery boksu.

51-latek może popisać się wielkimi dokonaniami. Amerykanin mający także rosyjskie obywatelstwo był srebrnym medalistą Olimpijskim w Seulu. Wojownik pochodzący z Pensacoli dzierżył pas w kategorii średniej, super średniej, półciężkiej oraz ciężkiej.

Ciekawostką jest również fakt, że Roy w 2012 roku walczył w Łodzi. Początkowo w ringu miał zmierzyć się z świetnie zapowiadającym się Dawidem Kosteckim, który został zatrzymany przez policję. Tym samym legenda w ringu skrzyżowała rękawice z Pawłem Głażewskim. To nie koniec niespodzianek, bo werdykt w walce z naszym reprezentantem należał do tych dyskusyjnych. Wielu obserwatorów uważało, że to ”Głaz” wygrał ten pojedynek.

Roy Jones Jr: To dobrze wyszkoleni pięściarze, ale nie tak dobrze jak my byliśmy kiedyś!

Roy Jones Jr. (66-9, 47 KO) jest przekonany, że w szczycie formy wraz z Mike Tysonem (50-6, 44 KO) dalej byliby niekwestionowanymi mistrzami i po prostu by panowali mimo obok takich nazwisk jak Anthony Joshua (23-1, 21 KO) oraz Tyson Fury  (30-0-1, 21 KO). Przypomnijmy, że pierwszy wymieniony nie tak dawno apelował, aby Tyson i Jones Jr. po tej walce nie próbowali rywalizować z młodszymi bokserami, ponieważ może się to dla nich skończyć tragicznie.

Kiedy ja i Tyson byliśmy w swoim szczycie w latach 90 prawdopodobnie obaj pokonalibyśmy Joshuę i Fury’ego. To dobrze wyszkoleni pięściarze, ale nie tak dobrze jakimi byliśmy my. Nigdy się tego nie dowiemy, wydaje mi się jednak, że będąc w szczytowym momencie karier ja i Mike wygralibyśmy z obecnymi mistrzami wagi ciężkiej. W walce z Joshuą cały czas ruszałbym się wokół niego, z kolei walcząc z Furym czy Wilderem, którzy są wyżsi, byłbym blisko nich.

Zobacz także:

To będzie ciężka walka dla Polaka! Też tak sądzicie?

Krzysztof Jotko poznał szczegóły swojej następnej walki. Zwycięstwo dla obu zagwarantuje zapukanie do TOP 15 rankingu UFC

Co to było! Zaskoczeni?

To nie zdarza się często! Dwa niskie kopnięcia kończą walkę w MMA