MMA PLInneRower stacjonarny, czyli jaki? Doradzamy, na co zwracać uwagę

Rower stacjonarny, czyli jaki? Doradzamy, na co zwracać uwagę

Z uwagi na to, że coraz większa liczba osób interesuje się zdrowym stylem życia, popularność rowerów stacjonarnych znacznie się zwiększyła w ostatnich miesiącach. To urządzenia, które pozwalają wykonać trening w zaciszu własnego domu, oszczędzać czas oraz zwiększyć motywację do ćwiczeń. Na co warto zwrócić uwagę, planując ich zakup?

Rower stacjonarny

Jaki rower stacjonarny wybrać?

Jazda na rowerze stacjonarnym cieszy się tak dużą popularnością, bowiem jest to aktywność fizyczna, która pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Podczas treningu z powodzeniem można oglądać ulubione seriale bądź też słuchać muzyki. Z racji tego, że na rynku dostępnych jest wiele modeli rowerów stacjonarnych, nie wszyscy wiedzą, które z nich warte są uwagi.

Rower stacjonarny mechaniczny to urządzenie, w którym opór wytwarzany jest przez tarcie. Niestety, posiada dość ograniczoną możliwość regulacji obciążenia. Trzeba zwrócić uwagę na to, że rowerki stacjonarne mechaniczne charakteryzują się też głośną pracą, co dla niektórych osób może stanowić naie lada utrudnienie.

Rower stacjonarny magnetyczny to urządzenie, które w porównaniu z rowerem mechanicznym wypada nieporównywalnie lepiej, jednak charakteryzuje się także wyższą ceną. Za opór odpowiedzialny jest w nim magnetyczny hamulec, który użytkownik może ustawiać według własnych potrzeb. Umożliwia to dopasowanie obciążenia do własnych możliwości i kondycji. Rower stacjonarny magnetyczny charakteryzuje się cichszą pracą, dzięki czemu w trakcie jazdy na nim z powodzeniem można słuchać muzyki bądź też oglądać ulubione firmy.

Na rynku dostępne są także stacjonarne rowerki elektromagnetyczne, jednak są to bardzo drogie i profesjonalne urządzenia, które zazwyczaj spotkać można jedynie na siłowniach i klubach fitness.

Rower stacjonarny – pionowy czy poziomy?

Rowerki stacjonarne pionowe to urządzenia, które podczas treningu wymuszają ułożenie ciała w pozycji dokładnie takiej, jak podczas jazdy na tradycyjnym rowerze. Wydawać by się mogło, że jest to optymalny wybór, jednak ten typ urządzenia może być zbyt obciążający dla osób, które borykają się z problemami z kręgosłupem. Dla nich doskonałym rozwiązaniem będzie poziomy rower stacjonarny, który wyposażony jest w wygodne siedzisko z oparciem. Pozwala ono przyjąć stabilną i wygodną pozycję podczas treningu. Ten sprzęt mocniej stymuluje mięśnie brzucha, jest więc idealnym wyborem dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznej oponki.

Co jeszcze jest istotne przy zakupie roweru stacjonarnego?

Osoby myślące o zakupie rowerka stacjonarnego powinny zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • maksymalne obciążenie – bardzo ważne jest, by konkretny model roweru był dopasowany do masy ciała użytkownika,
  • możliwość regulacji kierownicy i siodełka – jest szczególnie istotna w sytuacji, kiedy z jednego urządzenia będzie korzystać więcej osób,
  • komputer – nowoczesne rowery stacjonarne posiadają proste komputery, które pokazują aktualne obciążenie, obliczają liczbę spalonych podczas kalorii treningu oraz wyświetlają czas trwania ćwiczeń.

[artykuł sponsorowany]

Zobacz także:

Były rywal Pudziana zawalczy na FEN 45 bez limitu wagowego!

Nikola Milanović (0-1) podejmie Patryka Masiaka (0-0) podczas gali FEN 45: TAURON Fight Night, która 11 marca odbędzie się w Ząbkach. Pojedynek w formule MMA zakontraktowano w kategorii OPEN.

Oficjalnie: Krzysztof Jotko i Daniel Torres już niebawem zadebiutują w PFL!

Krzysztof Jotko i Daniel Torres oficjalnie zostali nowymi zawodnikami organizacji Professional Fighters League. Już niebawem poznamy szczegóły. W tym momencie znamy przeciwnika byłego mistrza KSW.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis