MMA PLNajnowszeBoksRosyjski pięściarz o Kliczko: To smutne, że miesza sport z polityką!

Rosyjski pięściarz o Kliczko: To smutne, że miesza sport z polityką!

Dmitrii Bivol (19-0, 11 KO) już jutro stoczy wielki pojedynek. Reprezentant Rosji w Las Vegas zmierzy się z Saulem Alvarezem (57-1-2, 39 KO). Przypomnijmy, że Bivol to mistrz federacji WBA w wadze półciężkiej. 31-latek postanowił odnieść się do słów Władimir Kliczko, który twierdził, że do walki Bivol-Alvarez nie powinno dojść. Powód? Zachowanie Rosjan, którzy zaatakowali Ukrainę.

Kliczko

Bivol w poprzednim roku wrócił na ring po prawie rocznej przerwie. Rosjanin rozpoczął od startu w Manchesterze. Dmitrii pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonał zawodnika publiczności Craiga Richardsa. Ostatni start Bivola miał miejsce w grudniu, gdy również widzieliśmy 12-rund. 31-latek na punkty pokonał wtedy Umara Salamova.

Canelo miał mocny poprzedni rok. Meksykanin nie pierwszy raz udowodnił, że jest jednym z najlepszych pięściarz bez podziału na kategorie wagowe. Alvarez przed czasem odprawił Avni Yildirima, Billy Joe Saundersa oraz Caleba Planta.

Bivol komentuje słowa Kliczko!

Jeszcze nie tak dawno bracia Kliczko nawoływali do odwołania walki o mistrzostwo świata. Wszystko z powodu udziału reprezentanta Rosji w takim starciu.

Potrzebujemy, by świat wywierał presję na Rosji z każdej strony. Tu nie chodzi o Biwoła konkretnie, tylko wszystkich przedstawicieli Rosji – powiedział Witalij Kliczko.

Pokazujemy Rosji, że świat jest przeciwko tej bezsensownej wojnie. Nic nie mam przeciwko rosyjskim sportowcom, tu chodzi o politykę. Każdy, kto reprezentuje Rosję, powinien być w jakiś sposób ukarany i zawieszony. Tylko w ten sposób pokażemy Rosji, że świat jest przeciwko tej głupiej wojnie – przekonuje Władimir Kliczko.

Teraz słowa Ukraińca skomentował Dmitrii Bivol, który nie ukrywa dużego rozczarowania.

Kibicowałem Kliczce przez całą jego karierę. Lubię jego styl walki. Jako były sportowiec powinien jednak wiedzieć, że sport różni się od polityki. On teraz jest politykiem, to smutne, że miesza sport z polityką. Najważniejsze jest to, że kibice chcą zobaczyć moją walkę z Canelo

Zobacz także:

Juras odpowiada Denisowi Załęckiemu na prztyczek o Tańcu z Gwiazdami: Życzę mu tego! Widzieliście?

Łukasz “Juras” Jurkowski odpowiada Denisowi Załęckiemu na prztyczek, który ten zadał mu wypominając udział w Tańcu z Gwiazdami.

Tyburski ostro uderza w Burneikę: Zj*b pier*olony, impotent schabowy! Oberwał też “Pan” Pawłowski! Co wy na to?

Paweł Tyburski ostro się zdenerwował i nie przebierał w słowach po konferencji High League. Podczas jego wypowiedzi na Insta Stories można zauważyć, że najwięcej oberwało się Arkadiuszowi Pawłowskiemu, ale nie brakowało też wyzwisk w kierunku Roberta Burneiki.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis