Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLGrapplingRośnie popularność walk… w samochodach! Tego jeszcze w Polsce nie było!

Rośnie popularność walk… w samochodach! Tego jeszcze w Polsce nie było!

Co to jest Car-Jitsu? Amatorski zawodnik mieszanych sztuk walki, Vik Mikheev wprowadził innowację na rynek sportów walki. Chodzi mianowicie o walki BJJ… w samochodzie.

BJJ w samochodzie

Vik Mikheev to Judoka oraz zawodnik BJJ – w których posiada czarne pasy, występuje on również amatorsko w MMA. W 2020 roku razem z przyjaciółmi wpadł na pomysł, aby zmienić sztampowe zasady walk BJJ. Wprowadził zasady głównie w miejscu odbywania się starć, ponieważ pojedynki na jego turniejach toczą się… w samochodzie.

W ubiegłym roku wpadłem na pomysł organizowania walk grapplingowych w samochodach. Od października 2020 roku organizuje wspólnie z przyjaciółmi turnieje Car-Jitsu, aby lepiej zrozumieć jak działa Jiu-Jitsu w ograniczonej przestrzeni, ale również zwiększyć zainteresowanie wśród kibiców.

Walka odbywa się na dystansie 2 rund. Zawodnicy rozpoczynają pojedynek na siedzeniach – pasażera oraz kierowcy. Punktowane są dominujące pozycje, ale oczywiście dozwolone są również poddania. Ciekawym zabiegiem jest możliwość korzystania przez rywalizujących z wszelkich akcesoriów dostępnych w samochodzie. Pasy bezpieczeństwa, kierownica, skrzynia biegów czy inne narzędzia, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na daną stronę.

Niektóre walki można obejrzeć na kanale Mikheev’a na platformie YouTube. Łącznie zgromadziły one prawie 2 miliony wyświetleń.

Zobacz także:

Niepokonany od czterech lat Ibragim Chuzhigaev rywalem Tomasza Narkuna na KSW 66!

Najdłużej panujący mistrz organizacji KSW, Tomasz Narkun (18-4, 3 KO, 14 Sub), stanie do kolejnej obrony tytułu wagi półciężkiej już 15 stycznia na KSW 66 przed własną publicznością. Rywalem „Żyrafy” w szczecińskiej Netto Arenie będzie niepokonany w sześciu ostatnich pojedynkach, Ibragim Chuzhigaev (15-5, 8 KO, 2 Sub).

Jacek Murański podpisał kontrakt z następną organizacją! Znamy przeciwnika?

Wygląda na to, że Jacek Murański podkręca tempo i w 2022 roku zobaczymy go parę razy w klatce. Z informacji, które udało nam się ustalić ”Muran” podpisał kontrakt z nowo powstałą organizacją – Prime Show MMA. Jest też potencjalny rywal 52-latka.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis