Rose Namajunas vs. Jessica Andrade na UFC 237

Foto: BJPenn.com
Foto: BJPenn.com

Zgodnie z oczekiwaniami Rose Namajunas (8-3) w drugiej obronie pasa kategorii słomkowej zmierzy się z Jessicą Andrade (19-6). Do pojedynku dojdzie 11 maja na UFC 237 w Brazylii.

Pojedynek ten dla portalu ESPN potwierdził prezydent UFC, Dana White.

Nie podano dokładnej lokalizacji, jednak wiadomo, iż do walki ma dojść w ojczyźnie pretendentki.

Namajunas zadebiutowała w UFC w wieku 22 lat i to od razu… w pojedynku mistrzowskim. W finale 20. sezonu programu The Ultimate Fighter uległa Carli Esparzy (13-6). W końcu jednak „Thug” dopięła swego i w listopadzie 2017 zdobyła pas wagi słomkowej. Na UFC 217 znokautowała w pierwszej rundzie Joannę Jędrzejczyk (15-3). Później w rewanżowym pojedynku na UFC 223 ponownie pokonała Polkę, tym razem na pełnym dystansie. Przed tym ostatnim pojedynkiem doszło do słynnego  ataku Conora McGregora (21-4) na bus zawodnikami. Posiadająca traumatyczne przeżycia w przeszłości Namajunas korzystała później z terapii i bała wychodzić się z domu.

Andrade zaczynała swoją przygodę z UFC w kategorii koguciej. Od czasu przejścia do wagi słomkowej Brazylijka wygrała 6 z 7 walk. Przegrała jedynie w walce mistrzowskiej z Jedrzejczyk na UFC 211. Po tej porażce „Bate Estaca” wygrała trzy kolejne pojedynki. W ostatniej walce na UFC 228 szybko i ciężko znokautowała Karolinę Kowalkiewicz (12-3).