MMA PLProfessional Fighters LeagueRory MacDonald zakończył karierę. Głosy wewnątrz jego zabraniały mu bić innych ludzi

Rory MacDonald zakończył karierę. Głosy wewnątrz jego zabraniały mu bić innych ludzi

Były mistrz wagi półśredniej Bellatora i były pretendent do tytułu mistrzowskiego tej samej dywizji w UFC Rory MacDonald zakończył sportową karierę. Kanadyjczyk już od lat zmagał się z “wewnętrznym głosem, który zabraniał mu bić innych ludzi”.

Rory MacDonald zakończył karierę

Decyzję o zawieszeniu rękawic na kołku, MacDonald podjął po porażce z Dilano Taylorem w pierwszej rundzie turnieju 2022 PFL Playoffs 2. Kanadyjczyk przegrał to starcie przez nokaut w pierwszej rundzie.

Tuż po tamtej przegranej żona Rory’ego MacDonalda opublikowała na instagramie informację o tym, że jej mąż kończy przygodę z zawodowym MMA.

Rory MacDonald zakończył karierę

Kilka godzin później informację o zakończeniu kariery potwierdził sam MacDonald. Kanadyjczyk w mediach społecznościowych opublikował obszerny wpis, w którym podziękował fanom za lata wsparcia:

“Dzięki mojej karierze nauczyłem się bardzo dużo o samym sobie i nie wszystkie te nauki świadczą dobrze. Po drodze popełniłem wiele błędów, ale teraz mam 33 lata, jestem lepszym człowiekiem z powodu lekcji wyciągniętych z tych błędów i jestem wdzięczny za to, co przeszedłem. Dziękuję moim fanom, którzy byli tak bardzo pomocni. Nie chciałem wchodzić do tego sportu dla sławy czy uznania i trudno mi się przyzwyczaić do takiej uwagi, ale jestem wdzięczny za dobroć, którą mi okazaliście.” – pisze na instagramie.

Rory MacDonald przyznał kilka lat temu, że miewał wewnętrzne konflikty, w których jego wewnętrzny głos zakazywał mu krzywdzić innych ludzi, co sprawiło, że “bezpieczniej” podchodził do swoich walk. W ostatnich trzech latach Kanadyjczyk notował rekord 3-5.

Zobacz także:

Młody talent bokserski robi furorę na TikToku! Jego filmiki mają miliony wyświetleń! Widzieliście?

Zagorzali kibice boksu mogą kojarzyć Marca Castro, choć nie jest to jeszcze bardzo znaczący zawodnik. 22-latek robi furorę na TikToku, pokazując urywki swoich treningów. Niektóre krótkie klipy mają miliony wyświetleń.

Szpilka o tym co by się stało, gdyby dostał z liścia na konferencji: Nawet by ochrona nie pomogła! Co wy na to?

Artur Szpilka w rozmowie z Mateuszem Kaniowski został zapytany – co by zrobił jeżeli na konferencji High League dostałby z liścia. Dziennikarz jako przykład podał face to face pomiędzy Pawłem Bombą, a Amadeuszem Roślikiem. Popularny ”Szpila” długo się nie zastanawiał i od razu stwierdził, że takie zachowanie jest przekroczeniem granic poza jakąkolwiek skale.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis