MMA PLUFCRonaldo “Jacare” Souza zwolniony z UFC! Brazylijczyk szuka nowego pracodawcy

Ronaldo “Jacare” Souza zwolniony z UFC! Brazylijczyk szuka nowego pracodawcy

Ronaldo “Jacare” Souza zostal zwolniony z organizacji UFC! Przygoda Brazylijczyka z amerykańskim gigantem dobiegła końca!

“Aligator” to wieloletni reprezentant Brazylii w wadze średniej, który miniona walka z Andre Munizem wypełnił obowiązujący strony kontrakt zawodniczy.

Decyzją UFC, kontrakt ten nie zostanie przedłużony.

Ronaldo “Jacare” Souza zwolniony z UFC! Brazylijczyk szuka nowego pracodawcy

“Aligator” walczył w UFC od 2010 roku, aż do teraz. W swojej karierze ma walki z takimi nazwiskami jak: Chris Weidman, Derek Brunson, Vitor Belfort, czy Yushin Okami.

Souza do UFC dołączył z organizacji Strikeforce, gdzie był mistrzem wagi średniej. Ten tytuł zdobył w 2010 roku kiedy to pokonał w walce o pas Tima Kennedy’ego. Mistrzostwo obronił w walce z Robbiem Lawlerem, ale stracił po konfrontacji z Lukiem Rockholdem.

Co ciekawe, Souza ma za sobą także walkę w kategorii półciężkiej. W wyższej dywizji pokonał go jednak Jan Blachowicz i Brazylijczyk widząc różnicę siły miedzy zawodnikami kategorii średniej a półciężkiej, znowu przeniósł się do tej niższej kategorii.

Zobacz także:

Utytułowana zawodniczka sportów stójkowych rywalką Karoliny Owczarz na KSW 61

Starcie pań, w którym wystąpią Karolina Owczarz (3-1, 2 Sub) i Monika Kučinič (1-0), zamyka kartę walk gali KSW 61. Już 5 czerwca Polka zejdzie kilka kilogramów niżej, a jej rywalką w mieszczącej się na granicy Gdańska i Sopotu hali ERGO ARENA będzie utytułowana zawodniczka sportów uderzanych ze Słowenii. Starcie odbędzie się w umownym limicie 53,5 kg.

Różalski o Don Kasjo: Jako baleciarz stoczył 5 rund po 3 minuty z zawodnikiem z krwi i kości!

Marcin Różalski wypowiedział się o Kasjuszu Życińskim, który mimo wszystko zaskoczył w ostatnim pojedynku. ”Don Kasjo” dopiero po całym dystansie przegrał z Normanem Parke, który toczył swoje pojedynki w największych organizacjach na świecie.

Jak trenować, to z najlepszymi! Robert Ruchała i Mateusz Gamrot na jednej sali w Czerwonym Smoku

Aspirujący do miana nowej gwiazdy KSW Robert Ruchała postawił na treningi z najlepszymi! 23-latek przebywa obecnie w Poznaniu, gdzie w Czerwonym Smoku jego sparingpartnerami są m.in. Mateusz Gamrot i Borys Mańkowski.