MMA PLUFCRonaldo “Jacare” Souza znajduje pozytyw w czasie pandemii

Ronaldo “Jacare” Souza znajduje pozytyw w czasie pandemii

Zawodnik kategorii średniej UFC Ronaldo “Jacare” Souza (26-8, 1 N/C) znalazł pewien pozytyw w trwającej pandemii koronawirusa, która paraliżuje funkcjonowanie całego świata. Pozytyw ten ma związek z… dietą.

Souza, który miał zmierzyć się 18 kwietnia na gali UFC 249 z Uriahem Hallem przyznał, że po raz pierwszy w karierze poważnie potraktował aspekt diety i wagi przed swoim występem. Przyznał, że pozytywny wpływ na niego miała pandemia koronaworisa, która spowodowała zamknięcie lokali gastronomicznych.

W rozmowie z AG Fight, Souza przyznał, że nigdy nie miał kłopotów z trawieniem i smukłą sylwetką, ale w czasie izolacji zadbał o dietę perfekcyjnie:

“Chyba mam jakieś uprzywilejowanie genetyczne i wierzę, że Bóg obdarował mnie czymś wyjątkowym. A to dlatego, że trawię wszystko, co jem. Mógłbym jeść cały czas, a i tak pozostałbym chudy. Nigdy nie miałem problemów z wagą.

Teraz natomiast po raz pierwszy jestem na sztywnej diecie, która zrobiła na mnie wrażenie. Moja żona mi pomaga w tym wszystkim i zajmuje się ustalaniem listy posiłków.

Jem teraz dietetycznie. Kiedyś zaraz po treningu szedłem na burgera, które uwielbiam. A teraz nie mogę wyjść z domu, bo lokale są pozamykane. Utknąłem więc w domu i jem tylko dania z ułożonej diety. To jedyny pozytyw całej tej sytuacji.”