MMA PLBorys MańkowskiRoman Szymański nie wyklucza walki z Mańkowskim! „Szymek” zdradził warunki potencjalnego starcia!

Roman Szymański nie wyklucza walki z Mańkowskim! „Szymek” zdradził warunki potencjalnego starcia!

Jutrzejsza walka Romana Szymańskiego będzie dla niego dziesiątym pojedynkiem w federacji KSW. 28-latek postawił sobie cel, którym jest pas kategorii lekkiej. Ewentualne zwycięstwo nad Legierskim zdecydowanie przybliża “Szymka” do starcia o złoto. Co jednak w przypadku, gdy mistrzem dywizji będzie zawodnik z jego obecnego klubu czyli Borys Mańkowski?

Szymański Mańkowski

Roman Szymański to jeden z najefektowniej walczących zawodników w Polsce. “Szymek” jest byłym mistrzem organizacji FEN, a w KSW dwukrotnie walczył o tytuły mistrzowskie w wadze lekkiej oraz piórkowej. W obu przypadkach musiał niestety uznać wyższość rywali. W swoim ostatnim boju na gali KSW 61, pokonał przez jednogłośną decyzję sędziowską Donovana Desmae. 28-latek otrzymał za to starcie wyróżnienie za walkę wieczoru. Była to dla niego piąta nagrodzona walka w okrągłej klatce KSW. Na gali KSW 65, czeka go niezwykle trudne wyzwanie w postaci Mateusza Legierskiego (7-0), który jest mistrzem organizacji Oktagon MMA. Romek zdradził jednak, co może go czekać po ewentualnym zwycięstwie nad “Dynamitem”.

Roman Szymański vs. Borys Mańkowski?

Po oficjalnym ważeniu KSW 65, “Szymek” udzielił wywiadu, w którym został zapytany przez Artura Mazura z WP Sportowe Fakty odnośnie jego potencjalnej konfrontacji w klatce z Borysem Mańkowskim

Wiesz, możemy się zarzekać, że z jednego klubu itd. Koniec konców myślę, że jakbyśmy siedli z Borysem i powiedzieli: Ty, rąbiemy się codziennie na treningu. Wióry lecą, niejedną kontuzję razem złapaliśmy albo rozcięci. To w sumie jak dobrze za to posmarują to wchodzimy. Ja tak myślę. Nie wiem, co Ci odpowie Borys. Myślę, że podobnie, bo skoro robimy to codziennie za free, to dlaczego nie zrobić tego dla ludzi, dla siebie i jeszcze przy tym zarobić.

Cały wywiad dostępny poniżej:

Zobacz także:

Dana White chwali Gamrota: Spędził większość kariery w Europie, gdzie zniszczył każdego!

Mateusz Gamrot (19-1) doceniony! Dana White wypowiedział się w bardzo pochlebnych słowach o naszym reprezentancie. ”Gamer” w sobotę stoczy czwarty pojedynek w największej organizacji na świecie. Były podwójny mistrz KSW w głównej karcie eventu w Las Vegas zmierzy się z Diego Ferreirą (17-4).

KSW 65: Jest problem! Daniel Torres znów nie zrobił wagi!

KSW 65 w Gliwicach odbędzie się już jutro. Nie brakuje jednak problemów przed ostatnią galą w tym roku. Daniel Torres (12-4) zostaje pozbawiony pasa w wadze piórkowej. Powód? Brazylijczyk ponownie nie zrobił wagi. Wszystko na to wskazuje, że ”Tucanao” następne starcia będzie toczył już w kategorii lekkiej.

KSW 65: Jest rezerwowy w przypadku kontuzji Mameda Khalidova albo Roberto Soldica!

Przed nami gala KSW 65. Już w sobotę 18 grudnia w Gliwicach kibice obejrzą najgłośniejszą walkę na polskim podwórku od lat! Na przeciwko siebie stanie dwóch mistrzów Federacji Konfrontacji Sztuk Walki – mistrz wagi średniej Mamed Khalidov oraz Roberto Soldic, posiadacz pasa wagi półśredniej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis