MMA PLCiekawostkiRoger Gracie zarażony COVID-19, zdał niepokojącą relację z przejścia choroby!

Roger Gracie zarażony COVID-19, zdał niepokojącą relację z przejścia choroby!

Roger Gracie to legenda brazylijskiego jiu jitsu, który przez 10 dni zmagał się z chorobą COVID-19, wzbudzającą strach na całym świecie. Brazylijczyk zdał relację z przejścia tej strasznej choroby.

Każdy człowiek, którego dotyka koronawirus może przejść chorobę na różny sposób. Jedni w ogóle nie wykazują symptomów zachorowania, a inni mają męczące objawy, które mogą prowadzić do paniki.

W rozmowie z portalem Combate, Roger Gracie opowiedział o swojej chorobie z koronawirusem:

“Miałem tego wirusa, ale wyzdrowiałem dwa tygodnie temu. Byłem w bardzo złym stanie, leżałem w łóżku. Dobrze, żeby ktoś o tym powiedział, bo wielu ludzi nie wie co to za cholerstwo, a inni je bagatelizują, myśląc, że i tak ich ten wirus nie dotknie.

Byłem przykuty do łóżka przez 10 dni. Miałem 40 stopni gorączki, cały czas kaszlałem. Pewnego dnia miałem ogromne duszności, nie mogłem złapać powietrza. Obudziłem się w środku nocy, moje serce biło jak szalone, nie mogłem oddychać. Zadzwoniłem po karetkę. Przeprowadzili na mnie testy na miejscu i potem orzekli, że lepiej będzie, jeśli zostanę w łóżku w domu.

Bałem się, że ta choroba nie ustaje, a ja nie czuję się lepiej. Do ósmego dnia martwiłem się, a potem moja gorączka spadła. Następnego dnia znowu wróciła. Czułem się dziwnie słaby. Każda osoba przechodzi przez to inaczej. Moja dziewczyna miała 38-39 stopni gorączki przez tery dni. Była słaba, obolała, a potem jej to minęło. U mnie gorączka była wyższa i do tego kaszel. Gorączka to coś, co niszczy cię od środka.”

Roger Gracie jest obecnie emerytowanym zawodnikiem mieszanych sztuk walki, który karierę w MMA skończył z rekordem 8-2. Walczył w UFC, Strikeforce czy One Championship. Największe sukcesy osiągał jednak w BJJ, gdzie 10-krotnie zostawał mistrzem świata.