Rodzina Dawida Kosteckiego nie wierzy w jego samobójstwo

Foto: Super Express
Foto: Super Express

To nie musiało być samobójstwo – takie przesłanie wyszło od rodziny zmarłego w zeszłym tygodniu 38-letniego byłego pięściarza Dawida Kosteckiego (39-2).

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu poznaliśmy okoliczności śmierci boksera. Jak wskazywały pierwsze doniesienia, popełnił on samobójstwo.

Informację o śmierci Kosteckiego potwierdza ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy dyrektora generalnego Służby Więziennej.

„Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego.

Dawid Kostecki nie był objęty specjalnym dozorem i nie zdradzał symptomów mogących świadczyć o tym, że spróbuje popełnić samobójstwo. Nie stwarzał też problemów wychowawczych.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej w Warszawie powołał zespół, który ma wyjaśnić wszelkie okoliczności tej sprawy. Bada ją również prokuratura.

38-letni Dawid Kostecki w więzieniu przebywał już po raz piąty, odbywając karę 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Był karany m.in. za handel narkotykami, kradzieże samochodów, czerpanie korzyści z nierządu i oszustwa podatkowe. Obecna kara miała się skończyć za dwa lata.”

Jednak jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, rodzina zmarłego byłego pięściarza nie wierzy w jego samobójstwo i będzie badań sprawę z pomocą warszawskich adwokatów.