MMA PLJoanna JędrzejczykRodriguez uważa, że Jędrzejczyk powinna zostać usunięta z rankingu UFC: Nie chce ze mną walczyć!

Rodriguez uważa, że Jędrzejczyk powinna zostać usunięta z rankingu UFC: Nie chce ze mną walczyć!

Marina Rodriguez wyjaśniła, dlaczego jej zdaniem dominująca niegdyś w wadze słomkowej Joanna Jędrzejczyk powinna zostać usunięta z rankingu.

W sobotę miała miejsce gala UFC FN w Las Vegas. W walce wieczoru tego wydarzenia Marina Rodriguez pokonała na punkty Mackenzie Dern. Tym samym bardzo przybliżając się do walki o pas w wadzę słomkowej.

Brazylijka nie zamierzała ukrywać swoich mistrzowskich ambicji na konferencji prasowej po gali. Przyznała jednak, że w kolejce do walki o złoto znajduję się przed nią rozpędzona serią pięciu zwycięstw Carla Esparza. Jedyna zawodniczka która ją pokonała w oktagonie UFC.

,,A bądźmy szczerzy, sama nie powinna być już sklasyfikowana”.

Marina Rodriguez zupełnie inaczej zapatruje się na inną byłą mistrzynię, Joannę Jędrzejczyk. Zapytana o potencjalną walkę z Polką, Brazylijka wypowiedziała się, dlaczego sklasyfikowana w dalszym ciągu na 2. miejscu w rankingu 115 funtów Joanna nie powinna w ogóle się liczyć w rozgrywce mistrzowskiej.

– Szczerze mówiąc, Joanna już powiedziała, że nie chce ze mną walczyć – przypomniała Marina. – A bądźmy szczerzy, sama nie powinna być już sklasyfikowana, bo nie walczy od bardzo dawna. A skoro ona nie chce walczyć ze mną, to w sumie ja z nią też nie chcę.

– Problem w tym, że zajmuje bardzo ważne miejsce w rankingu. Jest mnóstwo dziewczyn, które walczą dwa razy w roku, trzy razy w roku, próbując się tam przedrzeć. A jej miejsce jest niedostępne.

– Jeśli więc nie walka z nią to Yan Xiaonan byłoby dobrym zestawieniem. I tak jest przede mną w rankingu. Muszę pozostać w grze i iść do przodu. Jeśli po walce o pas dojdzie szybko do kolejnej, to powinna ją dostać Carla (Esparza), a może później ja sama zmierzyłabym się z Carlą ponownie. W porządku. Jeśli nie, to dajcie mi po prostu kogoś innego, żeby wszystko się cały czas kręciło.

Joanny Jędrzejczyk nie widzieliśmy w akcji od marca zeszłego roku, kiedy to po wojnie przegrała niejednogłośnie z Chinką Weili Zhang. Natomiast wygrała ostatni raz niemal równo dwa lata temu pokonując przez decyzję Michelle Waterson.

Polka ostatnio zapewniła, że nie składa broni i szykuje się do powrotu do klatki. Podkreśliła jednak, że interesują ją wyłącznie największe walki. Joanna celuje w starcie ze zwyciężczynią listopadowego rewanżu pomiędzy Rose Namajunas i Zhang Weili.

Marina Rodriguez na chwile obecną jest sklasyfikowana na 6. pozycji i jest na fali trzech zwycięstw z rzędu. Sobotni triumf najprawdopodobniej pozwoli jej przesunąć na wyższe miejsce w rankingu.

Zobacz także:

Sowiński ruszył na Taxi Złotówę: Mam doświadczenie w wysyłaniu staruszków na emeryturę! [WIDEO]

To właśnie dziś wystartował nowy projekt Arkadiusza Pawłowskiego. Mowa o gali Prime Time Wrestling, która jest dostępna za darmo na YouTube. Podczas wydarzenia swój start odnotował ”Taxi Złotówa”. Szymon Wrzesień po szybkim zwycięstwie postanowił wyzwać na walkę… Artura Sowińskiego.

Gokhan Saki wraca do Glory! Legenda zmierzy się z… byłym zawodnikiem KSW!

Gokhan Saki (81-16, 58 KO) po ponad 6-latach wraca do startów w kick-boxingu. Reprezentant Turcji dwudziestego trzeciego października zawalczy na Glory: Collision 3 w Holandii. Przeciwnikiem Sakiego będzie były zawodnik KSW!