MMA PLKSWRoberto Soldić w wadze półciężkiej? KSW szykuje hitowe starcie!

Roberto Soldić w wadze półciężkiej? KSW szykuje hitowe starcie!

W najbliższą sobotę poznamy odpowiedź na pytanie, czy Robert Soldić zostanie drugim w historii podwójnym mistrzem KSW? Podwójny mistrz brzmi godnie, jednak zatem co można powiedzieć o statusie potrójnego mistrza? „Ten pomysł jest bardzo atrakcyjny” – mówił o możliwości starcia Roberto Soldicia w dywizji półciężkiej Martin Lewandowski.

Zbliżająca się gala KSW 65 to zdecydowanie jedno z najciekawszym wydarzeń ostatnich lat. Walka wieczoru tego eventu czyli konfrontacja o tytuł mistrza kategorii średniej zapowiada się genialnie. Panujący czempion – Mamed Khalidov, spotka się w klatce z pretendentem do pasa, mistrzem dywizji do -77kg, Roberto Soldiciem. Pojedynek jest zapowiedziany jako “Największa walka w historii KSW”! Z pewnością, zwycięstwo Chorwata byłoby czymś niezwykle chwalebnym, ponieważ strąciłby z tronu legendę oraz stał się drugim w historii “Double Champem” federacji KSW. Sam Roberto zaanonsował już, że od razu po grudniowym starciu, stoczą z Mamedem rewanż. Nie wiadomo jednak, jak potoczy się w sobotnie starcie, co podkreślił współwłaściciel Konfrontacji Sztuk Walki, Martin Lewandowski.

„Ten pomysł jest bardzo atrakcyjny”

Lewandowski w wywiadzie z Arturem Mazurem dla WP Sportowe Fakty podzielił się swoimi przemyśleniami nad wykreowaniem potrójnego mistrza KSW.

Słuchaj, myślę że ambicja Roberto jest naprawdę bardzo szeroka. Myślę, że jemu bardzo spodobałby się ten pomysł. Co więcej – ja uznałbym ten pomysł za bardzo atrakcyjny, ponieważ – akurat przy najbliższej walce udało się znaleźć dla Tomka Narkuna naprawdę świetnego przeciwnika – jest pewien problem z Tomkiem Narkunem, że rzeczywiście jest mało ciekawych, wymagających zawodników dla Narkuna. Druga część tych zawodników po prostu nam odmawia, kiedy słyszą nazwisko Tomka. To byłaby ciekawa opcja.

Zobacz także:

Artura Szpilkę czeka kolejna operacja! Kiedy ”Szpila” wróci do rywalizacji?

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) nie ma szczęścia w ostatnim czasie. Pięściarz z Wieliczki za pomocą twittera zdradził, że czeka go następna operacja. ”Szpila” ma nadzieje, że będzie to ostatnia operacja.

Mirosław Okniński o potencjalnej walce Ziółkowski-Musaev: Myślę, że Marian by przegrał!

Mirosław Okniński podczas drugiej ”Trybuny Ludu” na kanale mymma.pl został zapytany o potencjalny pojedynek swojego byłego podopiecznego. Mowa o Marianie Ziółkowskim (23-8-1), który niewykluczone, że w przyszłości zmierzy się z niepokonanym Shamilem Musaevem (15-0-1).

Martin Lewandowski chciałby zorganizować rewanż Jędrzejczyk-Kowalkiewicz w KSW!

Martin Lewandowski ma świadomość, że nie będzie to łatwe w realizacji. Jeden z właścicieli KSW w rozmowie z Sportowymi Faktami wyznał, że chciałby, aby w KSW doszło do rewanżu pomiędzy Joanną Jędrzejczyk (16-4), a Karoliną Kowalkiewicz (12-7).