MMA PLRoberto SoldicRoberto Soldić się wygadał? ”Dlatego wybrałem UFC!”

Roberto Soldić się wygadał? ”Dlatego wybrałem UFC!”

Roberto Soldić (20-3) nie może narzekać na brak zainteresowania. Chorwat dostał propozycję ze wszystkich największych organizacji na świecie. ”RoboCop” nie od dziś wspominał, że chciałby spróbować swoich sił w walce z najlepszymi. W najbliższym czasie będzie na to szansa? Soldić wygadał się podcaście ”Inkubator”.

KSW 65 Roberto Soldić

Soldić w poprzednim roku udowodnił, że będzie ciężko o następnych rywali, którzy mocno zagrożą. 27-latek w Warszawie stanął do obrony tytułu w wadze półśredniej. Doszło wtedy do starcia z Patrickiem Kinclem, z którym w przeszłości był już zestawiany. Czech postawił twarde warunki, ale to było za mało na reprezentanta UFD Gym. Soldić w trzeciej rundzie znalazł sposób na zakończenie walki przed czasem.

Do ostatniej walki ”RoboCopa” doszło na KSW 65 w Gliwicach. Chorwat zdobył drugi tytuł w największej organizacji w naszym kraju. Soldić już w drugiej odsłonie brutalnie znokautował Mameda Khalidova.

Roberto Soldić w UFC?

Robi się naprawdę ciekawie! Roberto Soldić (20-3) w podcaście ”Inkubator” dał do zrozumienia, że podpisał kontrakt z największą organizacją na świecie. ”RoboCop” został zapytany o walkę z aktualnym mistrzem wagi półśredniej – Kamaru Usmanem (20-1). Chorwat uważa, że ma duże szansę, aby pokonać Nigeryjczyka.

Jestem od niego szybszy, mocniejszy fizycznie, lepszy w stójce. Jestem też młodszy, nie mam problemów z kontuzjami. Co do jego zalet, to ma mocną głowę, jest silny mentalnie. Ma mistrzowskie nastawienie. Wierzę, że takie nazwisko dałoby mi odpowiednią motywację, a walka ze mną nie byłaby dla niego łatwa. Musiałby mieć mocną formę, żeby mnie skończyć. Zawsze idzie do przodu i łamie cię mentalnie. Chciałbym też sprawdzić się w tym elemencie. Już teraz oczami wyobraźni widzę, że jestem w stanie to zrobić i dlatego wybrałem UFC.

Tłumaczył Bartłomiej Stachura z portalu lowking.pl

Oficjalne ogłoszenie lada dzień? Wszystko na to wskazuje!

Zobacz także:

Karolina Kowalkiewicz szykuje się do powrotu do UFC! Dotarła do Ameryki na obóz przygotowawczy! Widzieliście?

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC Karolina Kowalkiewicz szykuje się do powrotu do oktagonu UFC! Polka będzie próbowała przełamać serię pięciu porażek z rzędu.

Oktagon 32: Polacy przegrywają w Ostrawie! Podopieczny Oknińskiego nie zgadza się z werdyktem! Oglądaliście?

W sobotę w Czechach odbyła się gala Oktagon 32, a w karcie walk zobaczyliśmy dwóch naszych reprezentantów. W walce wieczoru doświadczony David Kozma (30-11) zmierzył się z Petrem Knize (13-2). 44-latek pokazał wielki charakter i udowodnił nie pierwszy raz, że może rywalizować na dobrym poziomie sportowym.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis