MMA PLKSWRoberto Soldić przed KSW 56: Bardzo doceniam Polaków i wasz kraj! [WIDEO]

Roberto Soldić przed KSW 56: Bardzo doceniam Polaków i wasz kraj! [WIDEO]

Roberto Soldić (17-3) postanowił, że przejdzie do wyższej kategorii wagowej. Chorwat w walce wieczoru KSW 56 zmierzy się z polską legendą – Michałem Materlą (29-7).

Roberto Soldić do zawodowego świata MMA trafił jedenaście lat później niż Michał Materla, to jednak nie przeszkadza mu iść przez ten świat jak prawdziwa burza. Gdy w roku 2017 trafił do organizacji KSW miał już na swoim koncie dwanaście wygranych pojedynków. W pierwszej walce dla największej europejskiej organizacji MMA dosłownie rozgromił Borysa Mańkowskiego i odebrał mu mistrzowski pas. W kolejnym boju przegrał z Dricuse Du Plessisem, ale już kilka miesięcy później zrewanżował mu się potężnym nokautem na gali KSW 54.

Soldić: Traktuje się mnie tu z większym szacunkiem niż we własnym kraju!

Roberto Soldić (17-3) jest zachwycony, że trafił do największej organizacji w naszym kraju. ”RoboCop” powiedział nawet, że jest bardziej szanowany w Polsce niż we własnym kraju.

Dla mnie to jest bardzo ważna część życia jeśli chodzi o Polskę, ponieważ w tym kraju walczę i sprawuje swoje biznesy. Przede wszystkim świetnie się tu czuję, bo mam bardzo duży szacunek do Polski i też czuję olbrzymi szacunek od Polaków dla mnie. Jestem lepiej tutaj odbierany, jeszcze bardziej popularny i bardziej traktuje się mnie z szacunkiem niż we własnym kraju czyli Chorwacji. Dlatego Polska jest dla mnie bardzo ważna i uwielbiam tutaj być.    

Cała rozmowa poniżej:

W następnych bojach Soldić tylko umocnił swoją pozycję w klatce odprawiając przed czasem kolejnych dwóch rywali. W ostatnim starciu natomiast zmierzył się ze świetny zapaśnikiem, Michałem Pietrzakiem. Tym razem również wygrał, ale po raz pierwszy w klatce KSW zrobił to na punkty.

Soldić słynie ze swojej siły ciosu i brutalnych stójkowych umiejętności. Sam też zapowiada, że cały czas szuka nowych wyzwań. Starcie z Materlą będzie na pewno jednym z poważniejszych w jego karierze, szczególnie w kontekście walki w parterze. Roberto oczywiście chce bić się w stójce, a mówiąc o tym, że nie wykorzystuje swoich umiejętności walki na macie przyznaje, że najzwyczajniej nie musi tego robić, bo wystarcza mu siła kopnięć i pięści. Nie wiadomo więc jak ostatecznie będzie wyglądał w klatce, gdy Materli uda się przenieść walkę do parteru. Popularny ”Robocop” zrobi jednak na pewno wszystko, aby tam nie trafić.

KSW 56

Data: 14 listopada 2020 roku
Transmisja: start o 20:00 (sobota) w systemie PPV (cena – 40 zł)

83,9 kg: Michał Materla (29-7) vs. Robert Soldić (17-3)
93 kg: Tomasz Narkun (17-3) vs. Ivan Erslan (9-0, 1 N/C) – o pas wagi półciężkiej
56,7 kg: Karolina Owczarz (3-0) vs. Justyna Haba (2-1)
77,1 kg: Andrzej Grzebyk (17-3) vs. Marius Žaromskis (22-9, 1 N/C)
73 kg: Mateusz Legierski (6-0) vs. Francisco Barrio (7-1)
68 kg: Sebastian Rajewski (9-5) vs. Filip Pejić (14-4-2)
65,8 kg: Daniel Torres (10-4, 1 N/C) vs. Max Coga (22-6-1)
65,8 kg: Robert Ruchała (3-0) vs. Michał Domin (3-1)

Zobacz także:

Michalczewski stanie się fanem Don Kasjo?

Były mistrz świata w boksie zdradził, że oglądał konferencje prasową FAME MMA. Dariusz Michalczewski nie wyklucza, że już niebawem może stać się fanem Don Kasjo

Najman prezentuje formę na niecałe dwa tygodnie przed walką! Będzie zwycięstwo?

Marcin Najman prezentuje formę przed zbliżającą się walką. Dla częstochowianina będzie to drugi pożegnalny akt