Robert Whittaker i Kelvin Gastelum trenerami 28. sezonu TUF-a

Foto: BJPenn.com
Foto: BJPenn.com

Organizacja UFC potwierdziła, że trenerami w 28. sezonie programu The Ultimate Fighter będą zawodnicy kategorii średniej Robert Whittaker (20-4) i Kelvin Gastelum (15-3, 1 N/C).

W sezonie tym wystąpią zawodnicy kategorii ciężkiej oraz zawodniczki kategorii piórkowej. Emisja sezonu rozpocznie się 29 sierpnia.

Pod koniec roku trenerzy zmierzą się w walce o pas kategorii średniej.

Robert Whittaker posiada obecnie znakomitą serię 9 zwycięstw. Osiem ostatnich pojedynków stoczył w kategorii średniej i pozostaje niepokonany w tym limicie wagowym. Po raz ostatni pojawił się w oktagonie na UFC 225 w Chicago. Pokonał tam Yoela Romero (13-3) niejednogłośną decyzją sędziów. Walka ta miała mieć status mistrzowski, jednak ostatecznie pas nie znalazł się na szali, ponieważ Kubańczyk nie zrobił wagi.

Gastelum podobnie jak Whittaker to były zawodnik kategorii półśredniej. Po problemach z uzyskaniem wymaganego limitu wagowego zmienił kategorię wagową. W 185 funtach odniósł jak dotąd trzy zwycięstwa. Właściwie wychodził z oktagonu zwycięski  cztery razy, jednak jego wygrana nad Vitorem Belfortem (26-14, 1 N/C) zmieniono na no-contest po tym, gdy Gastelum uzyskał pozytywny test na marihuanę. Jedynej porażki w tej kategorii doznał w starciu z Chrisem Weidmanem (14-3). Od tego czasu wygrał jednak dwie walki. Najpierw znokautował byłego mistrza Michaela Bispinga (30-9) w jego, jak się później okazało, ostatniej walce w karierze. W swoim ostatnim pojedynku pokonał z kolei niejednogłośną decyzją sędziów Ronaldo „Jacare” Souzę (25-6, 1 N/C).

Co ciekawe sam Gastelum trafił do UFC przez program The Ultimate Fighter. Zawodnik uczestniczyl w 17. sezonie programu będąc członkiem drużyny Chaela Sonnena (drugi zespół prowadził Jon Jones). W finałowym pojedynku Gastelum pokonał niejednogłośną decyzją Uriaha Halla (13-8) zwyciężając program.