MMA PLInneRobert Karaś chce znów dokonać niemożliwego! Przed nim dystans 10-krotnego Iron Mana!

Robert Karaś chce znów dokonać niemożliwego! Przed nim dystans 10-krotnego Iron Mana!

Robert Karaś po raz kolejny chce udowodnić, że jest totalnym kozakiem! Tym razem stanie przed najdłuższym wyzwaniem w swojej karierze i postara się pokonać dystans 10-krotnego Iron Mana. Będzie miał na to nieco ponad 14 dni. Start już w najbliższą niedzielę 15 sierpnia.

Robert Karaś chce znów dokonać niemożliwego! Przed nim dystans 10-krotnego Iron Mana!
Foto: Robert Karaś chce znów dokonać niemożliwego! Przed nim dystans 10-krotnego Iron Mana!

Robert Karaś jeszcze niedawno miał stoczyć pojedynek na gali FAME MMA 14, podczas której podjąłby dużo większego Adama “AJ” Josefa. Triathlonista doznał jednak poważnej kontuzji kręgów szyjnych i musiał odroczyć swój debiut na FAME. Za Karasia wskoczył Matt z “Fit Loves”, który został brutalnie znokautowany przez oponenta.

Przez poważną kontuzję wrostka kolczystego Robert musiał bardzo zachowawczo podchodzić do sportu. Wydaje się, że wrócił już do zdrowia, bowiem ogłosił, że stanie przed największym wyzwaniem w karierze.

Karaś jest rekordzistą w podwójnym, potrójnym i do niedawna także w pięciokrotnym Ironmanie. Na ostatnim z wymienionych dystansów pobił go niedawno inny Polak Adrian Kostera.

Robert Karaś chce pokonać nieludzki dystans!

Niedoszły zawodnik FAME MMA wielokrotnie opowiadał, jak trudnym dla organizmu zadaniem jest pokonanie pięciokrotnego Iron Mana. Teraz podwaja stawkę i postara się pokonać dwa razy tyle co poprzednio! To naprawdę niesamowite i nieludzkie zadanie. Trzymamy kciuki za Biało-Czerwonego, aby dobiegł do mety cały i zdrowy.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się IUTA World Championship Swiss Ultra Triathlon Continuous, który łącznie ma aż 2260 km! Polak zacznie od 38 km pływania, później czeka go 1800 km jazdy na rowerze i 422 km biegu.

Deca Ultratriathlon w wariancie „Continuous” pokonuje łączny dystans 2260 kilometrów, co odpowiada 10-krotności długiego dystansu triathlonowego. Dyscypliny pokonuje się za jednym podejściem: najpierw 38 km pływania, potem 1800 km kolarstwa i wreszcie dziesięciokrotny maraton (422 km biegu).

– czytamy na stronie organizatora.

Całkowity limit czasu na przebycie całego dystansu to 345 godzin (14,4 dnia). Pływanie musi rozpocząć się od niedzieli, 14 sierpnia, od godz. 18:00 i potrwa najpóźniej do poniedziałku, 15 sierpnia, do godz. 21:00.

Część kolarską należy ukończyć do 28 sierpnia, do godz. 23:00.

Meta i część biegowa musi zakończyć się najpóźniej 29 sierpnia, do godz. 3:00.

W wyścigu maksymalnie weźmie udział 42 uczestników z całego świata.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis