MMA PLBoksRobert Helenius zdradza plan na walkę z Adamem Kownackim

Robert Helenius zdradza plan na walkę z Adamem Kownackim

Najlepszy polski pięściarz kategorii ciężkiej Adam Kownacki (20-0, 15 KO) w swojej najbliższej walce, która będzie eliminatorem do walki o pas mistrzowski WBA zmierzy się z niebezpiecznym Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO).

Starcie Kownacki vs. Helenius będzie walką wieczoru gali bokserskiej, która odbędzie się 7 marca w Nowym Jorku w hali Barclays Center.

36-letni Fin udzielił wywiadu Przemysławowi Osiakowi z Przeglądu Sportowego, w którym zdradził plan na walkę z “Babyface”:

Znalezione obrazy dla zapytania: robert helenius

“Jestem od niego dużo wyższy, mam większy zasięg ramion. Mój plan polega na tym, żeby ruszać się i zadawać ciosy z dystansu. Nie zamierzam walczyć tak, jak chce Adam. Nie będę bił się z nim z bliska. Wolę narzucić mój styl, neutralizując jego sposób walki.

Oczywiście, jest trudnym rywalem. Nie byłby tak wysoko w rankingach, gdyby było inaczej, to pewne. Ale przecież szykuję się do pojedynku znając jego atuty. Adam jest dobrym zawodnikiem, ma serce do walki i bardzo go szanuję. Sądzę, że najważniejszą rolę odegra przygotowanie kondycyjne. Duży nacisk kładę na pracę nóg. I sądzę, że szykowany styl okaże się dla Kownackiego trudny.”

Cała rozmowa Przeglądu Sportowego z Robertem Heleniusem do sprawdzenia -> TUTAJ.