MMA PLBoksRobert Helenius: Gdyby Kownacki chciał rewanżu, to byłby głupi

Robert Helenius: Gdyby Kownacki chciał rewanżu, to byłby głupi

7 marca na gali bokserskiej w Nowym Jorku swojej pierwszej porażki w zawodowych walkach doznał uznawany za kandydata do walki o tytuł mistrzowski wagi ciężkiej Adam Kownacki. “Babyface” przegrał przez TKO w czwartej rundzie z Robertem Heleniusem i choć sam zaznacza, że czeka na rewanż z Finem, to sam Helenius twierdzi, że rewanż to byłaby głupia decyzja ze strony Kownackiego.

Robert Helenius rozmawiał z Przeglądem Sportowym, gdzie odniósł się do swojej ostatniej wiktorii. Zdradził też, że jego zdaniem dążenie przez Kownackiego do rewanżu to z jego strony głupota:

“Naprawdę myśli pan, że Kownacki chce ze mną walczyć po raz drugi? Nie wydaje mi się. Co mógłby zrobić inaczej w rewanżu? Ja nie znam odpowiedzi.

Nie sądzę, aby tak się stało. Uważam nawet, że byłoby to głupie ze strony Kownackiego, aby przystąpił do rewanżu i dał się zdominować po raz drugi w ten sam sposób. Porażka mogłaby przekreślić jego karierę.

Oczywiście, bo to byłaby dla mnie bardzo łatwa walka. Chcę jednak zaznaczyć, że bardzo szanuję Kownackiego. Jest moim bratem-Wikingiem, po prostu stanął na mojej drodze do chwały.”

Cała rozmowa Przeglądu Sportowego z Robertem Heleniusem do sprawdzenia -> TUTAJ.