MMA PLArchiwumRIZIN FFRIZIN z kolejnym turniejem kobiet. Dwie gale w lipcu

RIZIN z kolejnym turniejem kobiet. Dwie gale w lipcu

Po kickbokserskiej wielkiej gali THE MATCH 2022, której RIZIN było współorganizatorem, największy promotor MMA w Japonii wraca w lipcu z dwoma numerowanymi wydarzeniami. Zaplanowano również m.in. start ośmioosobowego turnieju w wadze superatomowej kobiet (do 49 kg).

RIZIN z kolejnym turniejem kobiet. Dwie gale w lipcu
Foto: Rizin

Organizacja jeszcze nie ogłosiła składu GP, ale będzie przeprowadzone ono w formacie 4 zawodniczki z Japonii i 4 z zagranicy. Podobnie wyglądało to w 2017 roku. Wówczas całość wygrała Kanna Asakura, w finale poddając Renę Kubotę. Po drodze zawodniczka Paraestry Matsudo wygrała decyzją w ćwierćfinale z Sylwią Juśkiewicz. Pierwsza runda odbędzie się na RIZIN.37 w Saitamie 31 lipca. Asakura nieoficjalnie potwierdziła swój udział. Możemy spodziewać się również w obsadzie Seiki Izawy, czy Si Woo Park.

W jednej z głównych walk zobaczymy wracającego po kontuzji Naokiego Inoue (15-3). Trenujący na co dzień w Sonic Squad i LAW MMA Japończyk w ostatniej walce przegrał w półfinale japońskiego GP z Hiromasą Ougikubo. Przeciwnikiem będzie inny uczestnik wspomnianego turnieju, Kenta Takizawa (13-8), który uczestnictwo w nim skończył na tej samej gali, na tym samym etapie. Takizawa przegrał po mało porywającym widowisku z Kaiem Asakurą.

Do RIZIN po prawie dwóch latach wraca jeden z największych talentów wagi muszej w Japonii. Makoto Takahashi (13-1-1) ostatnio obronił swój tytuł DEEP, pokonując Yamato Fujitę. Po zwycięstwie Tatsuro Tairy w debiucie dla UFC dużo mówiło się, że “Shinryu” pójdzie tą samą drogą. Fajter został jednak w kraju i w lipcu wystąpi po raz trzeci dla największego promotora (licząc z walką na Bellator Japan).

Turniej kobiet na RIZIN

Jego przeciwnik to Hideo Tokoro (35-30-2). Weteran japońskiego MMA nie walczy już tak często jak kiedyś, ale trzeba zauważyć, że w ostatniej walce na sylwestrowym RIZIN.26 w 2020 roku poddał byłego mistrza świata w zapasach Shinobu Otę. W 2021 stoczył rundę w boksie z Tenshinem Nasukawą na RIZIN.28 w Tokyo Dome.

Wspomniany Shinobu Ota (2-1) skrzyżuje rękawice z Yukim Motoyą (30-10). Motoya powoli odkuwa się po porażkach z Takizawą i Inoue, które poniósł przez ostatnie półtora roku. Po wygranej z Kintaro w walce rezerwowej do GP w sylwestra, Japończyk pokonał Alana Yamanihę na kwietniowym RIZIN.35. Ota po dwóch zwycięstwach z rzędu (w tym bardzo efektownym nad Kazumą Sone) tym razem znowu sprawdzi się z weteranem. W debiucie bowiem za rywala miał Hideo Tokoro z ponad 60 zawodowymi występami.

Yuta “Ulka” Sasaki (23-10-2) kontynuuje swoją drogę po pójściu w górę do kategorii piórkowej. Na razie odniósł dwie porażki: z Yoshinorim Horie i z Kleberem Koike Erbstem. Jego rywalem będzie najnowszy nabytek RIZIN Yoshiki Nakahara (15-5), który wcześniej rywalizował przez kilka lat w ONE Championship. W czterech pojedynkach legitymuje się bilansem 3-1. Jego jedyna porażka miała miejsce z niedawnym pretendentem do pasa ONE, Garrym Tononem. Nakahara trafił do singapurskiej organizacji w efekcie współpracy z Pancrase kilka lat temu.

Znany m.in. ze zwycięstwa z Kacprem Formelą Vugar Karamov (16-4) po kilku miesiącach wróci do Japonii. W ostatniej walce Azer pokonał Taichiego Nakajimę na RIZIN.35 w kwietniu. Po drugiej stronie ringu stanie Rikuto Shirakawa (11-8-1). Japończyk w trzech ostatnich walkach dwie kończył przy pomocy soccer kicków. Skończył w ten sposób karierę Kotetsu Boku.

W Saitamie swoją drugą walkę stoczy syn legendarnego piłkarza Kazuyoshiego Miury. Kota Miura (1-0) po znokautowaniu Yushiego na sylwestrowym RIZIN.33 tym razem zmierzy się z Brazylijczykiem Felipe Masonim (9-4). Do tej walki miało dojść w maju na RIZIN Landmark vol. 3, ale Japończyk doznał kontuzji.

Dotychczasową rozpiskę uzupełniają wspomniany Yushi (1-1) i Haruki (0-0).

ROZPISKA GALI RIZIN.37 (31 LIPCA)

POWRÓT NA OKINAWĘ. JAPONIA KONTRA KOREA I KONFRONTACJA KICKBOKSERÓW I POWRÓT PO SIEDMIU LATACH

Wcześniej jednak odbędzie się gala RIZIN.36. W Okinawa Arenie 2 lipca zobaczymy 13 pojedynków, w tym 11 na zasadach MMA. W main evencie po kontuzji powróci finalista GP w wadze koguciej Kai Asakura (19-4). Jego rywalem będzie reprezentant ROAD FC Ji Yong Yang (4-0). Zestawienie wpisuje się w rywalizację braci Asakura z zawodnikami z koreańskiej organizacji. Dość powiedzieć, że obaj swoje pierwsze zawodowe porażki ponieśli właśnie w ROAD.

W co-main zobaczymy dwóch byłych kickbokserów. Finalista turnieju K-1 z 2017 roku Ren Hiramoto (0-2) zmierzy się z byłym pretendentem do pasa MT ONE Hiroakim Suzukim (2-1). W ważnym dla hierarchii wagi superatomowej pojedynku Miyuu Yamamoto (6-6) skrzyżuje rękawice z Saori Oshimą (8-3). Zwyciężczyni prawdopodobnie dostanie miejsce w jednej z walk rezerwowych w nadchodzącym turnieju. Ewentualnie ten pojedynek może pełnić tę funkcję dla rundy ćwierćfinałowej.

Wracają również weterani. Były mistrz Pancrase Mitsuhisa Sunabe (29-10-4) będzie się bić z Nobuyoshim Nakatsuką (7-4). Były posiadacz pasa Shooto i fajter ONE Shinichi “BJ” Kojima (14-6-5) wróci po prawie 7 latach i walczyć będzie z gatekeeperem Yutaro Muramoto (8-6-2). Muramoto miał wystąpić jesienią na pierwszej gali RIZIN na Okinawie, w konfrontacji z Sunabe, ale wypadł z rozpiski z powodu kontuzji.

Inny gatekeeper, Kyle Aguon (14-10) po pokonaniu Takahiro Ashidy w kwietniu, tym razem sprawdzi Sorę Yamamoto (15-6-2). Syn triumfatora turnieju UFC – Kenichiego, w ostatniej walce zdobył tytuł swojej macierzystej organizacji Fighting Nexus. Wcześniej po bardzo wyrównanym pojedynku na RIZIN.34 wygrał niejednogłośnie z Daisuke Nakamurą.

Efektownie walczący zawodnik lethwei Kohei Tokeshi (7-8) tym razem poszuka nokautu na podopiecznym Kazuyukiego Miyaty z Brave Gym – na Atsushim Kishimoto (7-6-2).

Na Okinawie wystąpią także m.in. Yuki Ito (10-3), Yamato Fujita (8-4), czy Taiga Kawabe w jednym z dwóch pojedynków kickbokserskich.

ROZPISKA GALI RIZIN.36 (2 LIPCA)

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis