MMA PLRIZIN FFRIZIN wraca. Dwie gale w dwa dni!

RIZIN wraca. Dwie gale w dwa dni!

W południe czasu polskiego szef RIZIN Fighting Federation, Nobuyuki Sakakibara zorganizował konferencję na której opowiedział o obecnej sytuacji. Ogłosił także dwie kolejne gale, które odbędą się w Yokohamie w dniach 9-10 sierpnia.

Z racji dynamicznej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 stało się możliwe przeprowadzenie imprez w sierpniu. Wcześniej nie było to możliwe w ogóle, a Sakakibara na konferencji podkreślił, że “organizacja eventów bez fanów byłaby sprzeczna z duchem RIZIN”.

Wydarzenia RIZIN.22 i RIZIN.23 odbędą się 9 i 10 sierpnia (niedziela i poniedziałek) w nowo wybudowanej hali PIA Arena w Yokohamie. Obiekt może pomieścić 10 tysięcy, a więc na trybuny będzie mogło wejść 5 tysięcy ludzi, zgodnie z ustaleniami rządowymi (50% pojemności). Pierwsze walki zostaną ogłoszone w czwartek w tym tygodniu. Gale będą w dużej części sfinansowane z crowdfundingu. Trzeba się spodziewać, że rozpiski będą w większości, lub nawet w całości japońskie ze względu na utrudniony ruch międzynarodowy.

W ostatnim czasie wokół promotora przewinęło się sporo plotek na temat trudnej sytuacji finansowej. Najpierw Sakakibara na Twitterze napisał dramatyczny post, mówiący o stratach, jakie przyniósł lockdown, a także na fakt, że są bezsilni. Wkrótce pojawiła się pogłoska, że zwycięzca GP w wadze lekkiej Tofiq Musaev nie otrzymał pieniędzy za zwycięstwo w turnieju i odejdzie do ONE albo UFC. Ostatecznie spekulacje uciął sam zainteresowany podkreślając, że zostaje w japońskiej organizacji.

Ciekawostką jest, że RIZIN podpisało umowę z niedoszłym zawodnikiem UFC Muinem Gafurovem. Tadżyk w ostatnim pojedynku przegrał z Johnem Linekerem w ONE, a w UFC nie wystąpił, ze względu na komplikacje kontraktowe. Wątpliwe jest jednak, abyśmy zobaczyli go w sierpniu w akcji.

Ostatnią i jedyną w tym roku galą galą było RIZIN.21 w Hamamatsu w lutym.