MMA PLRIZIN FFNowy projekt RIZIN w studiu, czyli RIZIN Landmark

Nowy projekt RIZIN w studiu, czyli RIZIN Landmark

Od jakiegoś czasu chodziły plotki o tym, że RIZIN Fighting Federation ma zamiar wprowadzić nową serię gal. Na niedawnej konferencji z udziałem szefa Nobuyukiego Sakakibary i Mikuru Asakury ogłoszono pierwszy z eventów, który nazywać się będzie RIZIN Landmark vol. 01. Głównym wydarzeniem będzie konfrontacja wspomnianego Asakury z Kyohei Hagiwarą.

Asakura (14-3) wraca po porażce na RIZIN.28 w Tokyo Dome z Kleberem Koike Erbstem. Starszy z braci przegrał z byłym mistrzem KSW przez techniczne poddanie trojkątem. Z kolei Hagiwara (4-3) w sylwestra rozprawił się z byłym kickbokserem Renem Hiramoto.

W kolejnych dwóch pojedynkach w ringu stanie czterech przegranych z ćwierćfinałów japońskiego GP w wadze koguciej. Legenda japońskiego MMA Masakazu Imanari (38-20-2) stanie do walki z mistrzem HEAT Takeshim Kasugai (26-8-1), a posiadacz pasa Fighting Nexus Shooto Watanabe (22-6-6) skrzyżuje rękawice z mistrzem GRACHAN Kuyą Ito (10-7-1).

Event odbędzie się w Tokio, jeszcze w nieujawnionej lokalizacji.

Kilka informacji na temat nowego projektu. Cel zakłada, aby imprezy spod znaku RL odbywały się co miesiąc. Głównym źródłem przychodu ma być przede wszystkim sprzedaż PPV. Od 2022 roku jednak organizatorzy chcą, aby RIZIN Landmark odbywało się co 2 miesiące. Grupą docelową ma być mniej hardkorowa widownia. Na pierwszą galę zaplanowano 5 pojedynków i być może taki krótki format będzie już regularnie towarzyszył kolejnym edycjom. Ogłoszono partnera, który będzie udostępniał transmisję, a także cenę dla Japończyków. Nie wiadomo jeszcze kiedy i czy będzie oferta skierowana do fanów zagranicą.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis