MMA PLBez kategoriiRIZIN.28 – Wyniki i relacja

RIZIN.28 – Wyniki i relacja

Wyniki i relacja z gali RIZIN 28, która odbywa się w Tokyo Dome. Walką wieczoru jest pojedynek znanego z KSW Klebera Koike Erbsta.

Karta walk:

Mikuru Asakura vs. Kleber Koike Erbst

1R: Asakura dobrze zaczął pojedynek, zamykając Erbsta w narożniku. Reprezentant Tri-Force Jiu-Jitsu ruszył z serią ciosów, którą Koike wykorzystał do wskoczenia do gardy. Po chwili walka wróciła jednak do stójki. Dobre wysokie kopnięcie Asakury. Erbst odpowiada kilkoma niskimi kopnięciami po których skraca dystans do klinczu. Potężnie wyniósł rywala były mistrz KSW, ale został przetoczony i wylądował w gardzie. Asakura podnosi walkę do stójki. Straszy Brazylijczyka kopnięciami, ten odpowiada próbą wysokiego kopnięcia. Erbst zamknięty w narożniku, rzuca kopnięcie na korpus i zaprasza Asakurę do bitki. Mikuru nie podejmuje wyzwania, koniec pierwszej rundy.

2R: Asakura spokojnie obija wykroczną nogę Koike. Erbst odpowiada frontalnym kopnięciem, po którym chwilę później skraca dystans i łapie klincz. Obija w nim rywala za pomocą łokci a potem, by nie dopuścić zerwania, wskakuje do gardy z której łapie trójkąta! Asakura nie klepie, odpływa!

Oficjalna decyzja: Kleber Koike Erbst pokonał Mikuru Asakurę przez poddanie (trójkąt nogami)

Tenshin Nasukawa vs. HiroyaKawabe/Koki Osaki/Hideo Tokoro

Walka bokserska z dozwolonymi backfistami oraz superman punchami. Co rundę do Tenshina będzie dochodził nowy rywal.

1R (VS Koki Osaki): Tenshin zaczął od prawego prostego. Punktuje Kokiego Tenshin głównie pracując przednią ręką, sporadycznie uderzając lewym podbródkowym w żuchwę lub prosty w korpus. Nasukawie dobrze wszedł prawy kontrujący sierp, po którym Osaki zachwiał się. W końcowych 10 sekundach Tenshin podkręcił tempo, składając szybkie i złożone kombinacje.

2R(VS Hiroya Kawabe): Nasukawa zaczyna rundę podobnie jak poprzednią, pracując głównie prawym prostym. Hiroya zbiera jednak większość uderzeń na podwójną gardę. Wszedł Tenshinowi lewy sierp na korpus. Po próbie prawego cepa, Nasukawa klinczuje. Coraz częściej Tenshin bije po korpusie. Hiroya po jednym z takich ciosów pada. Mamy pierwsze liczenie. Walka dotrwała jednak do końca rundy.

3R(VS Hideo Tokoro): Tokoro szarżuje bez ciosów na Nasukawę, który kontruje go sierpami. Tokoro rzuca dwa proste które chybiają celu. Tenshin obiera sobie za cel korpus rywala. Żaden z ciosów Hideo nie trafił. Nasukawa natomiast naruszył weterana MMA ciężkimi sierpami, po których Tokoro musiał ratować się klinczem. To była runda Tenshina i Hideo Tokoro nie miał żadnych argumentów. Sukcesem jest to, że ustał.

Tofiq Musayev vs. Roberto de Souza

1R: Souza dąży do skrócenia dystansu i pozycji parterowej. Brazylijczyk próbuje złapać plecy, ale Musaev broni się i obalając do gardy. Tam jednak Souza pokazuje swój kunszt Jiu-Jitsu i dopina ciasny trójkąt!

Oficjalna decyzja: Roberto de Souza pokonał Tofiqa Musaeva przez poddanie (trójkąt nogami)

Kai Asakura vs. Shooto Watanabe

1R: Shooto od razu uderza po nogi, dwukrotnie próbuje sprowadzić walkę na ziemię i zostaje skontrowany soccer kickiem. Kolejna próba Watanabe by przenieść walkę na ziemię. Asakura częstuje rywala kolanem w parterze. A w zasadzie kilkoma z rzędu. Watanabe leży i zbiera kolano za kolanem. Walka wraca do stójki, gdzie syn pierwszego mistrza Shooto nie traci czasu i leci po kolejne obalenie. W końcy z aktu desperacji wskakuje do gardy rywala, łapiąc gilotynę. Asakura wydostaje się. Seria ground and pound z gardy kończy ten pojedynek.

Oficjalna decyzja: Kai Asakura pokonał Shooto Watanabe przez TKO (ground and pound)

Shintaro Ishiwatari vs. Naoki Inoue

1R: Runda zaczyna się spokojnie od pojedynczych kopnięć obu zawodników. Ishiwatari straszy seriami 1-2 ale trafia albo w powietrze albo na gardę reprezentanta Longo-Weidman. Trafił lewym Ishiwatari, Inoue pada, szarżuje na niego weteran Sengoku ale nacina się na kontrę prawym i sam pada na matę po kombinacji 1-2! Inoue kończy rywala przez soccer kicki!

Oficjalna decyzja: Naoki Inoue pokonał Shintaro Ishiwatariego przez KO (soccer kicki)

Hiromasa Ougikubo vs. Takeshi Kasugai

1R: Kasugai mocno zaczyna, wykorzystuje przewagę zasięgu i pracuje prostymi. Ougikubo odpowiada niskimi kopnięciami z wykrocznej nogi. Dobra kombinacja 1-2 byłego mistrza Shooto w odpowiedzi na przedni Kasugaia. Wyższy, były dwukrotny mistrz HEAT trafia głównie w gardę. Ougikubo idzie z obszernym sierpem, pod którym jego rywal nurkuje, zdobywając klincz. Po powrocie na środek ringu były pretendent do pasa RIZIN częstuje rywala kopnięciem w korpus. Wysokie kopnięcie ze strony Ougikubo. Zawodnicy znowu starli się do klinczu, gdzie Kasugai zostaje obalony. Koniec rundy.

2R: Spokojny początek rundy, zawodnicy badają się na proste i kopnięcia. Przestrzelił Kasugai potężnego cepa. Blokuje też wysokie kopnięcie od Ougikubo. Ten rzuca jeszcze niskie kopnięcie, Kasugai ma problemy z blokowaniem niskich kopnięć z wykrocznej nogi. Ougikubo dąży do zwarcia i łapie klincz. Przenosi walkę na ziemię. Ground and pound ze strony byłego mistrza Shooto. Ougikubo przechodzi do półgardy. Ma dużo czasu by ubić rywala. Pracuje łokciami Hiromasa Ougikubo. Kasugai kończy rundę będąc obijany kolanami na głowę w parterze. Przed nami 3 runda.

3R: Kasugai szuka sprowadzenia, które jest obronione przez rywala. Posyła jednak w stronę Ougikubo dwa dobre prawe proste, które wstrząsnęły lekko byłym mistrzem Shooto. Ten znowu skraca dystans i z klinczu przenosi walkę na ziemię, od razu łapiąc rywala w półgardzie. Kasugaiowi udaje się odzyskać gardę na krótki moment, jednak traci ją szybko podczas pracy w ground and pound. Ougikubo traci jednak pozycje i na moment walka wraca do stójki. Ale tylko na chwile, bo zawodnik Paraestry przenosi walkę na ziemie obaleniem za jedną nogę. Walka trwała tak do końca rundy, gdzie największymi sukcesami Kasugaia było odzyskiwanie gardy.

Oficjalna decyzja: Hiromasa Ougikubo pokonał Takeshiego Kasugaia przez jednogłośną decyzję.

Yuki Motoya vs. Ryo Okada

1R: Motoya zaczyna agresywnie od uderzeń. Okada klinczuje, ale to nie zatrzymuje jego rywala. Motoya trafia długą serią ciosów oraz kolan w klinczu. Wpycha rywala w narożnik, kontynuując obijanie mistrza Shooto. Dobre ciosy na korpus Okady. Motoya nie ustępuje w kolanach z klinczu z tajskiej klamry. Podwójny prosty Motoyi trafia Okadę. Widać wyraźnie że stroną atakującą jest zawodnik wywodzący się z DEEP. Mistrz shooto przyjmuje niskie kopnięcie. Niestety jedno z kolan wędruje za nisko, Okada dostaje czas. Po powrocie sytuacja wygląda tak samo – każda próba klinczu kończy się serią kolan ze strony Motoyi. Gong kończy pierwszą rundę.

2R: Okada zaczyna rundę o wiele agresywniej od poprzedniej, wie że musi nadrobić straty. Panowie wdają się w pojedyncze wymiany cios za cios, głównie prawy na prawy. Wymieniają się nam pojedynczymi ciosami zawodnicy. Częściej trafia ciągle Motoya, nie są to jednak uderzenia znaczące. Okada przetrwał serię kolan i obala. Motoya jednak wstaje. Mistrz Shooto straszy niskimi kopnięciami. Dobre kolano Motoyi. Okada straszy backfistem ale zostaje skontrowany próbą klinczu. Koniec rundy.

3R: Okada rusza do ataku, notuje sukcesy w pojedynczych uderzeniach na korpus. Dobry przedni kop ze strony Okady. Motoya odzyskuje tempo, trafia dobrą serią 1-2. Kolejne dobre kopnięcie na korpus Okady. Znalazł w tym sposób na naruszenie agresji Motoyi. Ten odpowiada prawym. Seria 1-2 Motoyi trzęsie głową Okady. Mistrz Shooto idzie po obalenie. Motoya łapie próbę gilotyny. Niewiele jednak z tego wynika, o wyniku zadecydują sędziowie.

Oficjalna decyzja: Yuki Motoya pokonał Ryo Okadę przez jednogłośną decyzję sędziów.

Yutaka Saito vs. Vugar Karamov

1R: Karamov zaczyna od niskiego kopnięcia. Japończyk odpowiada tym samym. Azer wykorzystuje niskie kopnięcie Saito i przenosi walkę na ziemię. Aktywnie pracuje ground and pound Karamov, ale reprezentant Japonii wraca do stójki. Szarżuje Saito na Azera a ten w kontrze próbuje go rzucić, w rezultacie czego Saito wylatuje poza ring! Mamy interwencję lekarską – pojawiło się spore krwawienie w okolicach oczodołu Japończyka. Akcja nie trwała długo – Saito dostanie kopnięciem w krocze. Po wznowieniu akcji Keramov od razu idzie po nogę rywala. Na moment Azer rozpuszcza ręce do ground and pound, posyła nawet kolano. Kładzie w końcu Japończyka na macie. Krótka seria ciosów dochodzi do głowy Saito przed gongiem kończącym rundę.

2R: Kolejny spokojny początek rundy. Tym razem to Saito inicjuje przeniesienie walki na ziemię. W klinczu Karamov łapie dominację. Azer dostaje żółtą kartkę za trzymanie spodni rywala i walka wraca na środek ringu. Po krótkiej serii badania się prostymi ciosami, Karamov sprowadza rywala, lądując w półgardzie. Wierci się Saito, nie dając Azerowi złapać dosiadu. Udaje się Japończykowi odzyskać półgardę. Karamov łapie próbę gilotyny, z której odzyskuje półgardę. Saito wstaje. Rzuca się na Karamova z kombinacją lewy-prawy, a gdy ten ląduje na ziemi, częstuje go soccer kickiem i łapie pozycje dominującą. Japończyk szuka stabilnej pozycji z pleców. Nie udaje mu się jednak niczego wyczarować do końca rundy.

3R: Agresywnie zaczyna Saito rundę od niskich kopnięć i próby kolana. Karamov schodzi pod ciosem i obala Japończyka. Mistrz wagi piórkowej wraca na stójki i uwalnia się z klinczu. Dobre niskie kopnięcie Saito. Karamov znowu sprowadza walkę na ziemię. Rozcięcie Japończyka znowu zaczyna obficie krwawić. Saito wrócił do stójki, ale jest wciskany przez Azera w narożnik. Sędzia znowu wzywa lekarza do oceny rozcięcia. Po chwili walka wraca na środek ringu. Karamov nie traci czasu i od razu obala Japończyka. Saito pracuje łokciami z dołu. Japończyk rzuca się w końcówce ale nie udaje mu się skończyć rywala – o werdykcie zadecydują sędziowie.

Oficjalna decyzja: Yutaka Saito pokonał Vugara Keramova przez niejednogłośną decyzję

Shoma Shibisai vs. Tsuyoshi Sudario

1R: Shibisai zaczyna od niskiego kopnięcia. Tym samym odpowiada Sudario. “Takanofuji” nie podpala się, bije pojedyncze uderzenia. Shibisai idzie po sprowadzenie, ale broni je Sudario. Zmiana pozycji młodszego z zawodników. Kolejne niskie kopnięcia starszego Shibisaia. Dobry prosty ląduje na twarzy “Takanofujiego”. Obaj panowie zaczynają głębiej oddychać. Trafia Sudario. Do końca rundy obaj panowie zachowują spokój, nie dzieje się wiele.

2R: Najdłuższa walka w MMA dla Sudario właśnie się zaczyna. Jeszcze nie był w drugiej rundzie młodszy zawodnik. Chybiony backfist Shibisaia. “Takanofuji” atakuje głównie niskimi kopnięciami. Wymieniają się panowie chybionymi prostymi na środku ringu. Sędzia zatrzymuje walkę by upomnieć zawodników do większej aktywności. Nie skutkuje to znaczącą poprawą, pojedyncze ciosy dalej spadają z obu stron. Shibisai próbuje kopnięcia, obaj zawodnicy otwierają się dosłownie w ostatnich sekundach, ale bez większych efektów.

3R: Obaj zawodnicy czają się na siebie na środku ringu. Sędzia znowu nawołuje do akcji. Pierwszą ofensywną akcję przeprowadza Shibisami, obalając! Zdobywa plecy i idzie do duszenia. Twarz Takanofujiego wykrzywia się w strasznym grymasie, i w końcu klepie!

Oficjalna decyzja: Shoma Shibisai pokonał Tsuyoshiego Sudario przez poddanie (duszenie zza pleców), 3 runda.

Satoshi “Dominator” Yamasu vs. Noah “Black Panther” Bey

1R: Badanie się w stójce, wyraźnie szybszy jest Noah Bey. Trafia dobrym prawym Yamasu. Na wstecznym mistrz RISE. „Dominator” siada na macie i zaprasza do Beya do parteru. Walka wraca do stójki. Dobre niskie kopnięcia ze strony mistrza DEEP. Próba sprowadzenia walki, wybroniona. Klinczuje Yamasu, kolejna świetna obrona obalenia ze strony „Czarnej Pantery”. Bey rzuca kombinacje bokserskie 1-2. Yamasu zostają obszerne ciosy do końca rundy. Kolejna próba sprowadzenia ze strony Yamasu wychodzi pod sam koniec rundy, ale brakuje czasu, by dokończyć technikę – gong.

2R: Bey zaczyna drugą rundę od pracy lewym prostym. Wchodzą uderzenia, Yamasu ratuje się paniczną wręcz próbą sprowadzenia. W końcu udaje mu się na chwilę położyć kickboxera na ziemię potężnym rzutem. Mistrz DEEP zdobywa plecy, ale Bey wykorzystuje chwilę nieuwagi i wraca do stójki. Ciężko oddycha “Dominator”. Bey w międzyczasie otrzymuje żółtą kartkę za uporczywe chwytanie się lin. Po wznowieniu akcji Yamasu nie traci czasu i ponownie sprowadza rywala do parteru, gdzie z łatwością zdobywa dosiad na 45 sekund przed końcem rundy. Sweep ze strony Beya, rzuca się do brutalnego ground and pound, soccer kick ze strony kickboxera. Wydaje się że gong ratuje Yamasu przed nokautem.

3R: Runda rozpoczyna się od kolejnej kartki dla Beya, tym razem czerwonej. Oznacza to spory problem na kartach sędziowskich, jeśli walka dojdzie do decyzji. Wydaje się że trafił mocno Yamasu i znowu obala “Czarną Panterę”. Dosiad ze strony “Dominatora”. Mistrz RISE próbuje sweepować. Odzyskuje gardę, ale Yamasu nie przestaje atakować ground and pound. Chwilowy powrót do stójki, gdzie mistrz DEEP znowu idzie po obalenie. Chwilowe przerwanie, Bey rzuca się do ataku ground and pound, a Yamasu do nogi. Bey zdobywa plecy, rozpuszcza ręce. Na koniec rundy Yamasu szuka dźwigni na rękę, ale gong nie pozwala nic wyciągnąć.

Oficjalna decyzja: Satoshi Yamasu pokonał Noaha Beya przez niejednogłośną decyzję.