MMA PLRIZIN FFRIZIN.27 przeniesione. Rekordowa liczba gal i kolejne GP w 2021

RIZIN.27 przeniesione. Rekordowa liczba gal i kolejne GP w 2021

RIZIN Fighting Federation na konferencji poświęconej gali RIZIN.27 ogłosiło nową datę i miejsce pierwszego eventu w 2021 roku. Nie odbędzie się on w Tokyo Dome, jak podano wcześniej. Ponadto szef RIZIN, Nobuyuki Sakakibara zdradził kilka planów dotyczących całego 2021 z liczbą imprez i grand prix łącznie.

RIZIN.27 będzie miało miejsce 21 marca w Nagoyi w Nippon Gaishi Hall. Będzie to powrót do tego obiektu po sześciu latach, bowiem pierwsza numerowana gala odbyła się właśnie w tym obiekcie i największej hali sportowej stolicy prefektury Aichi. Z powodu stanu wyjątkowego spowodowanego COVID-19, widownia zostanie ograniczona do 5 tysięcy widzów. W przyszłym tygodniu powinna pojawić się cała, lub prawie cała karta walk.

Ujawniono też wstępne plany na cały rok, które oczywiście mogą ulec znacznej modyfikacji. RIZIN chce zrobić przynajmniej siedem wydarzeń numerowanych. Planowane daty to 21 marca (czyli RIZIN.27 przesunięte o tydzień od pierwotnej daty), kwiecień (Yokohama albo Tokyo Dome), maj (Osaka), lipiec, wrzesień, październik/listopad i grudzień (sylwester). Pamiętajmy też o pogłoskach o czerwcowej łączonej imprezie z K-1 w Tokyo Dome, na której mieliby zmierzyć się Tenshin Nasukawa z Takeru Segawą, gdzie mówi się również o powrocie Floyda Mayweathera jr (który na Instagramie potwierdził występ w Japonii). Dotychczas organizacja od 2018 roku robi po 6 imprez rocznie. 2020 miał być przełomowy, ale plany pokrzyżowała pandemia. Czy uda się złamać barierę sześciu eventów w 2021?

Organizatorzy myślą również nad rozwojowo-lokalnym produktem na wzór UFC Fight Night, czy ONE Warrior/Hero Series/Road to ONE. Planowane jest także (bez konkretów) wykorzystanie Youtube jako platformy streamingowej. Interesujące jest też, co Sakakibara chce zrobić po pandemii, bowiem na wzór PRIDE czy HERO’s, chce poszukać szczęścia poza granicami Japonii.

Wiadomo również, że po roku przerwy bez GP w 2021 zostaniemy uraczeni turniejem w kategorii piórkowej. Udział Mikuru Asakury i Yutaki Saito wydaje się bardzo prawdopodobny. Należy spodziewać się również fajterów z zagranicy.

Na koniec ciekawostka. Podczas sylwestrowego RIZIN.26 przeprowadzono ankietę wśród widzów. Najciekawszy z wyników to proporcje ze względu na płeć. Otóż kobiety stanowiły prawie 25%! Na drugim widocznym wykresie w słupkach także struktura wiekowa.