MMA PLRIZIN FFRIZIN.25 – wyniki i najlepsze akcje (WIDEO)

RIZIN.25 – wyniki i najlepsze akcje (WIDEO)

W sobotę, w polskich godzinach porannych miała miejsce gala RIZIN.25. W Osace zobaczyliśmy 10 pojedynków. W walce wieczoru Yutaka Saito pokonał po bardzo wyrównanej walce Mikuru Asakurę w pojedynku o pas kategorii piórkowej.

W trzeciej rundzie mistrz Shooto, Saito zdecydował się mocniej postawić na walkę w parterze, a przynajmniej na obalenie Mikuru i przytrzymanie go tam. Ta sztuka parokrotnie się udała, ale starszy z braci Asakura udowonił, że jest go bardzo trudno skontrolować na plecach. Walkę uświetniła wymiana z ostatniej minuty, kiedy Saito przysiadł, ale wydaje się, że po prostu ciężar ciała miał przeniesiony do tyłu, więc nie należy rozpatrywać tego w kategorii knockdownu.

Hiromasa Ogikubo pokonał weterana Pancrase Kentę Takizawę po bardzo ciekawej walce, gdzie dominowała płaszczyzna stójkowa. Dobrze oglądało się też konfrontację mistrzów wagi muszej ZST i Pancrase, gdzie Tatsuki Saomoto wygrał decyzją z Daichim Kitakatą.

Nie brakowało efektownych zakończeń. Kyohei Hagiwara w swoim piątym zawodowym występie znokautował weterana JMMA Yojiro Uchimurę, a Rikuto Shirakawa soccerkickiem skończył byłego mistrza ONE Kotetsu Boku.

Nie zawiodły również walki kickbokserskie, chociaż co do jakości debiutu mistrza Japonii w taekwondo olimpijskim – Hidenoriego Ebaty, można mieć duże obiekcje. Taiga Kawabe odniósł drugie zwycięstwo na przestrzeni ostatnich dziewięciu występów, punktując mistrza DEEP KICK Yumę Yamahatę, górując pod względem szybkościowym. Jin Mandokoro uporał się z fajterem karate/muay thai Syuto Sato po szybkim pojedynku, a w walce otwarcia pamiętajacy czasy “starego” K-1 Shohei Asahara w ostatnich sekundach rozprawił się z szalonym Yumą Yamaguchim.

Kolejna gala RIZIN 31 grudnia w Saitamie. Zapowiedziano wcześniej walkę o pas kategorii koguciej między Kaiem Asakurą a Kyojim Horiguchim. Podczas jednej z przerw podczas RIZIN.25 swój udział w sylwestrowym evencie zapowiedział weteran JMMA Hideo Tokoro i srebrny medalista igrzysk olimpijskich z 2016 roku oraz mistrz świata z 2019 w zapasach w stylu klasycznym Shinobu Ota.

Zobaczyliśmy też demonstrację BJJ z udziałem m.in. Roberto “Satoshiego” Souzy i znanego z KSW Klebera Koike. Możemy spodziewać się, że były mistrz Konfrontacji niedługo zadebiutuje na jednej z gal największej japońskiej organizacji.

Wyniki:
66 kg: Yutaka Saito pok. Mikuru Asakura przez decyzję – o pas wagi piórkowej
61 kg: Hiromasa Ogikubo pok. Kenta Takizawa przez decyzję
77 kg: Ryuichiro Sumimura pok. “Let’s Gota” Yamashita przez niejednogłośną decyzję
57 kg: Tatsuki Saomoto pok. Daichi Kitakata przez decyzję
66 kg: Kyohei Hagiwara pok. Yojiro Uchimura przez KO 1R (prawy sierp)
60,5 kg: Taiga Kawabe pok. Yuma Yamahata przez decyzję – walka w formule kickboxingu
83 kg: Isami Sano pok. Hidenori Ebata przez decyzję – walka w formule kickboxingu
66 kg: Rikuto “Dark” Shirakawa pok. Kotetsu Boku przez TKO 3R (cios i soccerkick)
53 kg: Jin Mandokoro pok. Syuto Sato przez decyzję – walka w formule kickboxingu
63 kg: Shohei Asahara pok. Yuma Yamaguchi przez TKO 3R (przerwanie przez sędziego) – walka w formule kickboxingu