MMA PLBez kategoriiRIZIN.24 – wyniki

RIZIN.24 – wyniki

W niedzielę w Saitamie odbyła się czwarta w tym roku gala RIZIN Fighting Federation. Podczas powrotu do Super Areny największy japoński promotor MMA po raz kolejny nie mógł skorzystać z fajterów mieszkających zagranicą. Na trybunach mogło zasiąść maksymalnie 5 tysięcy widzów i tą liczbę osiągnięto na długo przed 27 września. W walce wieczoru zobaczyliśmy Tenshina Nasukawę, który bez większych problemów pokonał decyzją Kojiego Tanakę. W ringu zameldowali się też m.in. Kai Asakura, RENA, Satoru Kitaoka, czy Yusuke Yachi.

Koji miał wysoko postawić Tenshinowi poprzeczkę, ale zawodnik z Teppen Gym znacząco górował pod względem szybkości. Co prawda Tanaka nie wylądował na deskach ani razu, lecz przewaga Nasukawy była bardzo wyraźna.

Kai Asakura rozgrzał się przed prawdopodobnym pojedynkiem w sylwestra z Kyojim Horiguchim. Młodszy z braci znokautował weterana JMMA Shojiego Maruyamę. Mistrz Pancrase Takasuke Kume wygrał niejednogłośnie po średnio atrakcyjnej walce z Satoru Kitaoką, a były pretendent do pasa DEEP Juri Ohara sprawił niespodziankę, wygrywając w świetnym pojedynku otwierającym z Yusuke Yachim. Zwycięstwo odniosła również RENA, która pokonała prze decyzję z Emi Tomimatsu. Potem Japonka powiedziała, że wkrótce zakończy swoją długą, 13-letnią karierę.

Szef organizacji, Nobuyuki Sakakibara zakomunikował, że przed grudniem jest plan, aby zorganizować jeszcze jedną galę. Szczegóły na początku października.

Wyniki gali RIZIN.24 (27 września, Saitama Super Arena):

58,5 kg: Tenshin Nasukawa pok. Koji Tanaka przez decyzję – kickboxing
61 kg: Kai Asakura pok. Shoji Maruyama przez TKO 1R (prawy prosty i soccer kick)
71 kg: Koji Takeda pok. Yuki Kawana przez decyzję (niejednogłośnie)
71 kg: Takasuke Kume pok. Satoru Kitaoka prze decyzję (niejednogłośnie)
55 kg: Mutsuki Ebata pok. Rasta przez decyzję – kickboxing
61 kg: Kenta Takizawa pok. Yuto “Kintaro” Hokamura przez decyzję (niejednogłośnie)
53 kg: Rena Kubota pok. Emi Tomimatsu przez decyzję
66 kg: Takahiro Ashida pok. Kyohei Hagiwara przez poddanie 1R (hammerlock)
120 kg: Tsuyoshi “Sudario” Kamiyama (“Takanofuji”) pok. Dylan “James Raideen” James przez TKO 1R (niedopuszczenie do kolejnej rundy)
60 kg: Taishi Hiratsuka pok. Yuuki Kitagawa przez KO 2R (lewy sierp) – kickboxing
71 kg: Juri Ohara pok. Yusuke Yachi przez decyzję (niejednogłośnie)