RIZIN 11 odbędzie się 29 lipca. Horiguchi w rewanżu z finalistą TUF-a. Do tego „Cro Cop” i Tenshin Nasukawa

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono, że kolejna gala organizacji RIZIN FF odbędzie 29 lipca. RIZIN 11 będzie mieć miejsce w legendarnej Saitama Super Arena.

RIZIN FF

Na gali odbędzie się m.in rewanżowy pojedynek w kategorii do 60 kg. Kjoii Horiguchi (24-2) i Hiromasa Ogikubo (17-3-2) wystąpią w walce, w której dozwolone będzie uderzanie łokciami.

Zawodnicy mierzyli się ze sobą w marcu 2013 roku. Na gali Shooto – 2nd Round 2013 Horiguchi poddał rywala duszeniem zza pleców w drugiej rundzie. Jak wyglądała pierwsza walka możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Horiguchi to były pretendent kategorii muszej UFC. Na UFC 186 Demetrious Johnson (27-2-1) poddał go balachą na sekundę przed końcem walki. Pod koniec zeszłego roku japoński zawodnik wygrał Grand Prix kategorii koguciej RIZIN, a na niedawnej gali RIZIN 10 szybko znokautował Iana McCalla (13-7-1).

Choć Ogikubo może nie być szerzej znany fanom UFC to był bardzo blisko walki o pas w tej organizacji. Jako mistrz organizacji Shooto (wciąż posiada ten tytuł – przyp. red.) został zaproszony do 24. sezonu programu The Ultimate Fighter. Zwycięzca tego sezonu miał otrzymać szansę walki o pas kategorii muszej, który dzierży „Mighty Mouse”. Japończyk był rozstawiony z nr 5 w turnieju. Dotarł jednak aż do finału. Po drodze pokonał m.in sklasyfikowanego obecnie na 12. miejscu rankingu kategorii muszej Alexandre Pantoję (18-3). W finale programu uległ jednak Timowi Elliottowi (15-8-1) i to właśnie Amerykanin stanął przed szansą walki o pas.

Potwierdzono również udział w gali Mirko „Cro Copa” Filipovicia (36-11-2, 1 N/C). Chorwat już w przyszłym tygodniu wystąpi na gali Bellator 200 w Londynie, gdzie zmierzy się z Royem Nelsonem (23-15). „Cro Cop” to mistrz Openweight Grand Prix organizowanego przez RIZIN FF w 2016 roku.

Na gali pojawi się także ekscytujący 19-latek z Japonii Tenshin Nasukawa (4-0 MMA, 30-0 kickboxing). Zawodnik ma ten zaplanowany inny pojedynek w czerwcu w związku z czym prawdopodobnie wystąpi na RIZIN 11 w formule kickboxingu.