MMA PLUFCRicardo Lamas przechodzi na emeryturę! Swego czasu walczył o pas UFC

Ricardo Lamas przechodzi na emeryturę! Swego czasu walczył o pas UFC

Foto: Facebook/ Ricardo Lamas
Foto: Facebook/ Ricardo Lamas

To jest już oficjalna wiadomość. Ricardo Lamas przechodzi na sportową emeryturę. Weteran UFC walczący w wadze piórkowej potwierdził to, co zapowiadał po ostatniej walce w oktagonie.

Lamas swoje ostatnie starcie stoczył 29 sierpnia, gdzie pokonał na punkty Billa Algeo. Już po tej walce sugerował, że może ona być ostatnią w jego karierze.

Teraz okazuje się, że faktycznie była.

Ricardo Lamas przechodzi na emeryturę! Swego czasu walczył o pas UFC

Swoją decyzję o przejściu na sportową emeryturę, Lamas potwierdził w rozmowie z portalem MMAjunkie.com. Opowiedział on anegdotę z różańcem w roli głównej, która ostatecznie przekonała go do odejścia ze sportu:

“Przewijałem sobie zdjęcia mojego zmarłego brata i rozmawiałem z nim w głowie. Powiedziałem wówczas, że nie potrzebuję mieć przy sobie różańca, żeby wiedzieć, że jest tutaj ze mną i czuwa nade mną. Poprosiłem, by był ze mną ten jeszcze jeden raz. Powiedziałem, że wygram tę walkę i odejdę ze sportu.

W dniu walki, która odbyła się w rocznicę śmierci mojego brata, zdarzyło się coś niewiarygodnego. Rozpiąłem zamek plecaka, wsadziłem rękę i znalazłem w nim różaniec. Momentalnie zacząłem płakać. Wiedziałem, że po tej walce wydarzy się coś wielkiego. Zanosiłem się od płaczu. Mój narożnik nie mógł mnie uspokoić. Rocznica śmierci mojego brata, wcześniej dosłownie z nim rozmawiałem w swojej wyobraźni i wspominałem o różańcu, który potem znalazł się w plecaku. Tym różańcem dał mi znak, że będzie nade mną czuwał. Tak się stało. Ja wygrałem walkę, więc teraz przyszedł czas odejść ze sportu.”

Ricardo Lamas kończy przygodę z zawodowym MMA z rekordem 20-8. Przez lata był czołowym zawodnikiem dywizji piórkowej. Pik kariery miał między 2011 a 2013 rokiem, kiedy wygrał cztery pojedynki z rzędu i otrzymał prawo walki o pas mistrzowski UFC. Walkę mistrzowską jednak przegrał decyzją sędziów. Lepszy wówczas okazał się od niego ówczesny dominator w tej dywizji Jose Aldo.

Zobacz także:

Będzie turniej MMA imienia Abdulmanapa Nurmagomedovowa

Będzie coroczny turniej MMA imienia Abdulmanapa Nurmagomedovowa. O szczegółach tego przedsięwzięcia opowiedział mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov.

Odmieniona Marta Linkiewicz po FAME MMA 7. To największa metamorfoza organizacji?

Odmieniona Marta Linkiewicz po FAME MMA 7 udzieliła wywiadu Dominikowi Woźniakowi z naszego portalu. Widać w nim, że “Linkimaster” przeszła metamorfozę nie tylko fizyczną, ale i mentalną.