MMA PLCiekawostkiReżyser “Narcos” wyprodukował film o jiu-jitsu. “Dead or Alive” pojawi się na NETFLIX

Reżyser “Narcos” wyprodukował film o jiu-jitsu. “Dead or Alive” pojawi się na NETFLIX

Foto: Film o BJJ netflix

Reżyser Jose Padilha, który pracował nad filmem “Elite Squad”, a także popularnym serialem “Narcos”, ma opowiedzieć historię o korzeniach sztuki walki w swoim filmie – “Dead or Alive”.

Film będzie opowiadał o ponad stuletniej historii BJJ. Dowiemy się jak Mitsuyo Maeda i Rickson Gracie rozwinęli i rozpowszechnili sztukę walki zwaną brazylijskim jiu-jitsu.

” “Dead or Alive” skupia się na dwóch mężczyznach, Mitsuyo Maeda i Ricksonie Gracie, ponieważ historia opowiada epicką historię, która rozciąga się od 1800 roku do współczesnych Stanów Zjednoczonych i Japonii. Panowie z dwóch różnych światów, którzy rozwinęli i rozprzestrzenili sztukę walki, która stała się znana jako brazylijskie jiu-jitsu”

Maeda słynnie podróżował po całym świecie, pokazując swoją sztukę walki. W 1917 r. udał się do Brazylii, gdzie spotkał 14-letniego Carlosa Gracie, który zakochał się w tym sporcie. Carlos skończył jako uczeń Maeda, a następnie przekazał wiedzę, której się nauczył młodszemu bratu, Helio Gracie.

“To film o uniwersalnym uroku i niezwykłych postaciach z życia. Rickson Gracie jest jednym z największych wojowników wszechczasów i mamy zaszczyt podzielić się jego historią. Od wielu lat jestem wielbicielem José’a i jesteśmy zaszczyceni, że wybrał on firmę Stampede do współpracy nad filmem “Dead or Alive” i dzieli się nią z globalną publicznością Netflix.”

-powiedział współproducent filmu, Greg Silverman.

Padilha, brazylijski reżyser, który po raz pierwszy zyskał sławę dzięki filmom “Elite Squad“, wyreżyserował także remake “Robocopa” w 2014 r., A następnie został producentem wykonawczym popularnego serialu kryminalnego “Narcos” na platformie Netflix.

Teraz Jose wyreżyseruje “Dead or Alive” , opowiadając o korzeniach brazylijskiego jiu-jitsu i szybkiej ekspansji tego sportu na całym świecie w ciągu ostatnich 100 lat.