MMA PLCiekawostkiReprezentant Polski w piłce nożnej: Zawitam na treningi MMA

Reprezentant Polski w piłce nożnej: Zawitam na treningi MMA

Jeden z reprezentantów Polski w piłce nożnej, grający na co dzień w niemieckiej Bundeslidze przyznał, że niedługo zawita na treningi MMA.

Chodzi o Dawida Kownackiego, piłkarza Fortuny Dusseldorf i reprezentacji Polski, który gościł na ostatniej gali KSW 63, gdzie w rozmowie z polsatsport.pl przyznał, że niedługo zacznie trenować mieszane stuki walki.

Reprezentant Polski w piłce nożnej: Zawitam na treningi MMA

Kownacki (na razie) nie planuje występów w MMA, ale będzie rozwijał swoje ciało poprzez dodatkowe treningi w miejscowym UFD Gym:

“MMA jest to taki sport, w którym wykorzystuje się pracę każdej partii mięśni. Teoretycznie w piłce używamy tylko nóg, ale wzmocnienie korpusu, rąk jest równie ważne. Takie treningi mogłyby mi pomóc. Nie miałem jeszcze okazji poznać podstaw boksu czy innych sportów walki, ale przymierzam się do tego. Mam zaproszenie od UFD Gym, więc na pewno tam zawitam. Oczywiście nie będziemy się bić po twarzach!” [transkrypcja za polsatsport.pl]

Tego jeszcze nie wiadomo, ale możliwe, że treningi MMA przerodzą się w pasję do tego sportu i już niedługo Dawid Kownacki zawita w klatce jednej z polskich organizacji mieszanych sztuk walki?

Zobacz także:

Mariusz Pudzianowski zmierzy się z ”Górą” w KSW? Trwają rozmowy!

To byłby dopiero zwrot akcji. Martin Lewandowski po gali KSW 63 w rozmowie z Polsatem Sport zdradził, że trwają negocjacje z Hafþórem Júlíusem Björnssonem. Byłoby to oczywiście hitowe starcie z Mariuszem Pudzianowskim (15-7).

Marcin Różalski ostro komentuje słowa Kwiecińskiego: Ja ci zrobię taki kur*a fejm! Widzieliście?

Marcin Różalski w rozmowie z portalem mymma.pl postanowił zareagować na ostatnie słowa Alana Kwiecińskiego. Uczestnik ”Ekipy z Warszawy” stwierdził, że chętnie podejmie wyzwanie i zmierzy się z popularnym ”Różalem”.

FEN 36: Mateusz Rębecki poznał rywala w walce wieczoru

Aigun Akhmedov (22-2, 6 KO, 7 SUB) będzie rywalem Mateusza Rębeckiego (12-1, 7 KO, 4 SUB) podczas gali FEN 36 w Szczecinie, która odbędzie się 16 października w Netto Arenie. Będzie to szósta obrona tytułu mistrzowskiego, w którego posiadaniu jest “Chińczyk”.