Renato Moicano bez rywala na UFC 231. Będzie jednak „zabezpieczeniem” walki Holloway vs. Ortega

Renato Moicano (13-1-1) miał zmierzyć się 8 grudnia na gali UFC 231 z Mirsadem Bekticiem (13-1). Pochodzący z Bośni zawodnik doznał jedna kontuzji i wypadł z rozpiski gali w Toronto.

Ostatecznie organizacja UFC nie znalazła nowego rywala dla Moicano. Jak informuje jednak brazylijski oddział UFC zawodnik ten będzie obecny podczas fight weeku kanadyjskiej gali i będzie stanowił zabezpieczenie walki mistrzowskiej. Gdyby Max Holloway (19-3) bądź Brian Ortega (14-0, 1 N/C) z jakichkolwiek przyczyn nie mogli uczestniczyć w pojedynku ich miejsce zajmie Brazylijczyk.

W podobnej sytuacji jak Moicano przy okazji gali UFC 228 był Kamaru Usman (13-1). Nie miał on wyznaczonego pojedynku na tej gali, jednak w razie problemów z pojedynkiem mistrzowskim Woodley vs. Till miał on być w gotowości.

29-letni Moicano wygrał 5 z 6 walk w UFC. Jedynej porażki w karierze doznał z Ortegą, czyli zawodnikiem, którego ma zastąpić bądź zmierzyć się z nim z Toronto. Na UFC 214 „T-City” poddał Moicano w trzeciej rundzie pojedynku. Od tego czasu brazylijski zawodnik wygrał jednak dwie kolejne walki. W ostatnim pojedynku na UFC 227 poddał w pierwszej rundzie Cuba Swansona (25-10).

Na gali UFC 231 przed szansą na zdobycie pasa mistrzowskiego w drugiej kategorii wagowej stanie Joanna Jędrzejczyk (15-2). Przeszkodzić jej w tym spróbuje jej była rywalka z czasów kariery Muay Thai – Valentina Shevchenko (15-3).