Ranking MMA


Waga ciężka:

MIOCIC_STIPE
1. Stipe Miocic (17-2)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Junior Dos Santos UFC 211 13.05.2017 Dallas
Niewielu spodziewało się, że Miocic będzie w stanie pokonać Werduma w pierwszych minutach ich starcia. Mocno bijący Stipe pokazał jednak, że jego zwycięstwa nie są przypadkowe i nie zostawia wiele sędziom punktowym. W pierwszej obronie mistrzowskiego pasa jego przeciwnikiem był legendarny Alistair Overeem, a zaplanowany na 5 rund bój dla Holendra zakończył się już w pierwszych pięciu minutach podobnie jak starcie z byłym mistrzem Juniorem Dos Santosem. Wydaje się, że jednym z kolejnych wyzwań dla mistrza może być Francis N’Gannou lub Alexander Volkov.

2. Alistair Overeem (43-15-1NC)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Fabricio Werdum UFC 213 07.08.2017 Las Vegas
Przeżywający renesans swojej zawodowej kariery Overeem po przegranej walce o mistrzowstwo UFC ze Stipe Miocicem odniósł dwa cenne zwycięstwa na szczycie dywizji ciężkiej w UFC. Pokonanie Marka Hunta oraz Fabricio Werduma stawia Holendra w pozycji, w której mógłby domagać się kolejnego starcia z mistrzem, jednak nie znane są obecnie plany federacji UFC.

3. Fabricio Werdum (21-7-1)
Następna walka: Derrick Lewis UFC 216 07.10.2017 Las Vegas
Poprzednia walka: przegrana z Alistair Overeem UFC 213 07.08.2017 Las Vegas
Ostatnie starcia Werduma w UFC to zwycięstwa przeplatane porażkami, od momentu przegranej z Miociciem, Vai Cavalo zdołał pokonać Travisa Browne, aby następnie przegrać z Alistairem Overeem’em. Brazylijczyk nie zamierza jednak próżnować i już w październiku stanie ponownie z octagonie, aby zmierzyć się z Derrickiem Lewisem.

4. Cain Velasquez (14-2)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Travis Browne UFC 200 09.07.2016 Las Vegas
Cain Velasquez od porażki z Fabricio Werdumem długo czekał na powrót do octagonu największej federacji MMA na świecie, jednak kolejny raz udowodnił, że znajduje się w ścisłej czołówce wagi królewskiej, a jego nazwisko będzie liczyć się w wyścigu po największe trofeum po tym jak w pierwszej rundzie pokonał Travisa Browne.

5. Junior Dos Santos (18-5)
Następna walka:
Poprzednia walka: przegrana z Stipe Miocic UFC 211 13.05.2017 Dallas
Debiut organizacji UFC w Chorwacji Junior Dos Santos zapamięta na długo podobnie jak rzesza fanów, która miała okazję oglądać ten niesamowity występ Brazylijczyka. Były mistrz wagi ciężkiej wyglądał fenomenalnie i pewnie pokonał Bena Rothwella. Zwycięstwo to zapewniło mu walkę o pas mistrzowski ze Stipe Miociciem, która odbyła się podczas hitowej gali UFC 211, jednak JDS bardzo szybko padł na deski po mocnych ciosach mistrza. Obecnie nie są znane dalsze plany Brazylijczyka.

6. Francis N’Gannou (10-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Andrei Arlovski UFC on FOX 23 28.01.2017 Denver
The Predator pochodzący z Kamerunu debiutuje w zestawieniu rankingowym mma.pl po 6-tej z rzędu wygranej walce dla federacji UFC. Wszystkie swoje walki dla największej federacji na świecie N’Gannou zdołał wygrać nie pozostawiając żadnej decyzji w rękach sędziów. Pokonanie Arlovskiego z pewnością otwiera przed Francisem drzwi do walk ze ścisłym topem wagi ciężkiej.

7. Mark Hunt (13-11-1)
Następna walka: Marcin Tybura UFC FN 19.11.2017 Sydney
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Derrick Lewis UFC FN 10.06.2017 Auckland
Mark Hunt to niewątpliwie jeden z najtwardszych gości w światowym MMA. Pomimo 43 lat, długiej kariery w sportach uderzanych oraz wielu mocnych bitew w UFC nadal znajduje się w ścisłej czołówce. Wiadomym jest, że jeśli UFC zmierza do Australii lub Nowej Zelandii to najlepiej jeśli zabierze ze sobą właśnie Hunta, jednak tym razem czeka nas nie lada gratka, gdyż jego rywalem będzie Marcin Tybura.

8. Alexander Volkov (29-6)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Stefan Struve UFC FN 2.09.2017 Rotterdam
Przejście Volkova do UFC było zdecydowanie dobrą decyzją, nie dość, że to dodatkowe wyzwanie dla rywali to jeszcze szybko wskoczył do TOP10 pokonując kolejno Timothy Johnsona, Roy’a Nelsona oraz Stefana Struve. Ponad dwu metrowy Rosjanin jest niezwykle mocno bijącym zawodnikiem z dobrą kondycją oraz cierpliwością w rozbijaniu przeciwników, co w wadze ciężkiej stanowi niezwykle niebezpieczną kombinację.

9. Derrick Lewis (18-5)
Następna walka: Fabricio Werdum UFC 216 07.10.2017 Las Vegas
Poprzednia walka: przegrana z Mark Hunt UFC FN 10.06.2017 Auckland
Black Beast po fenomenalnej serii 6-ciu zwycięstw otrzymał szansę pokonania legendy mieszanych sztuk walk Marka Hunta. Okazało się, jednak że piekielnie mocno bijący Hunt ma nadal nie lada kondycje i Lewis musiał uznać wyższość rywala podczas 4-tej rundy ich starcia. Przed Lewisem kolejne wyzwanie już początkiem października, a będzie nim Fabricio Werdum

10. Marcin Tybura (16-2)
Następna walka: Mark Hunt UFC FN 19.11.2017 Sydney
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Andrei Arlovski UFC FN 17.06.2017 Singapore
TOP 10 wagi ciężkiej zamyka nie kto inny jak sam Marcin Tybura, który po pokonaniu Andreia Arlovskiego znajduje się na fali trzech zwycięstw, a przed nim największe wyzwanie w karierze – Mark Hunt. Potencjalne zwycięstwo może Marcina przybliżyć do walki o upragniony pas mistrzowski, dlatego z zapartym tchem czekajmy na listopad.

Pukają do TOP10:
11. Oleksiy Oliynyk (55-10-1)
12. Ben Rothwell (36-10)
13. Vitaly Minakov (20-0)
14. Stefan Struve (28-9)
15. Curtis Blades (7-1-1)


Waga półciężka:

JONES_JON
1. Jon Jones (23-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Daniel Cormier UFC 214 29.07.2017 Anaheim
Jon Jones nadal pozostaje niepokonany, jednak łatwo zauważyć, że sam dla siebie jest największym zagrożeniem. Ponowne pokonanie Daniela Cormiera stawia go w roli niekwestionowanego króla wagi półciężkiej, lecz informacja o potencjalnym naruszeniu przepisów USADA stawia pytanie czy aby na pewno Jon Jones zasługuje na miano najlepszego zawodnika mieszanych sztuk walk na świecie. Niewątpliwie wszelkie newsy zawierające jakiekolwiek wyjaśnienie są niezmiernie oczekiwane przez fanów, gdyż da nam to odpowiedź czy jeszcze kiedykolwiek zobaczymy tego fenomenalnego zawodnika w akcji.

2. Daniel Cormier (19-2)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Jon Jones UFC 214 29.07.2017 Anaheim
Przykro było patrzeć na pokonanego Daniela Cormiera w walce z Jonem Jonesem, a jeszcze gorzej jest słyszeć, że Bones może nie być „czysty”. DC prawdopodobnie nie wróci już w tym roku do startów, jednak w związku z problemami Jonesa, pas może wrócić do byłego olimpijczyka, a w związku z rosnącymi ambicjami zawodników z TOP10 mogłoby to otworzyć nam wiele ciekawych zestawień.

3. Anthony Johnson (22-6)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Daniel Cormier UFC 210 08.04.2017 Buffalo
Rumble Johnon po niesamowitej wygranej nad Gloverem Teixeira, którego odprawił już w pierwszych 2 minutach walki posiada serię 3 wygranych i był zawodnikiem ustawionym do kolejnej walki z mistrzem, jednak z powodu kontuzji Cormiera walka nie odbyła się w roku 2016. Do rewanżu z Cormierem doszło początkiem kwietnia i kolejny raz mistrz udowodnił swoją wielką klasę sportową, a przegrany Rumble ogłosił w octagonie przejście na sportową emeryturę, lecz warto poczekać jeszcze trochę czasu, aby przekonać się czy ta emerytura jest ostateczną decyzją Rumbla.

4. Ryan Bader (22-5)
Następna walka: Phil Davis Bellator NYC 24.06.2017 New York
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Antonio Rodrigo Nougeira UFC FN 19.11.2016 Sao Paulo
Ryan Bader nigdy nie był uznawany za mocno bijącego zawodnika i z reguły to on przegrywał przez nokaut w ostatnich latach, jednak zdołał zaskoczyć europejską publiczność zgromadzoną na arenie w Hamburgu pokonując Ilira Latifiego potężnym kolanem w rundzie 2.  W swym kolejnym występie Bader kolejny raz udowodnił, że ma jeszcze sporo do zaprezentowania i odprawił młodszego z braci Nougeira. Ryan Bader jest jednym z niewielu zawodników, którzy zakończyli współpracę z UFC z własnej woli i podpisali kontrakt z konkurencyjną federacją Bellator.

5. Alexander Gustafsson (17-4)
Następna walka: Glover Teixeira UFC FN 28.05.2017 Stockholm
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Jan Błachowicz UFC FN 03.09.2016 Hamburg
Mauler wchodził do walki z Janem Błachowiczem jako olbrzymi faworyt, mówiło się, że Jane nie wytrzyma nawet 1 rundy. Alex walczył bardzo ostrożnie starając się wyeliminować wszelkie możliwe zagrożenie ze strony Polaka i wygrał na kartach punktowych każdą rundę ich walki. Kolejnym rywalem Szweda w drodze do odbudowy pozycji w UFC będzie Glover Teixeira, który w ostatnich dwóch latach przegrał jedynie z Anthonym Johnsonem.

6. Glover Teixeira (25-5)
Następna walka: Alexander Gustafsson UFC FN 28.05.2017 Stockholm
Poprzednia walka: przegrana z Anthony Johnson UFC 202 20.8.2016 Las Vegas
Glover Teixeira przebojem przebijał się przez kategorię półciężką pokonując kolejno przed czasem Ovince St. Preux, Patrika Cumminsa oraz Rashada Evansa. W ostatniej walce przed titleshotem został zestawiony z Anthonym Johnsonem, który ku zdziwieniu wszystkich pokonał Brazylijczyka już na początku pierwszej rundy. Następnym występem Brazylijczyka będzie starcie w walce wieczoru podczas Szwedzkiej gali UFC.

7. Jimi Manuwa (17-2)
Następna walka:
b/d
Poprzednia walka:
zwycięstwo nad Corey Anderson UFC FN 18.03.2017 London
Poster Boy udanie powrócił na zwycięskie tory po porażce odniesionej w walce z Anthonym Johnsonem pokonując przed angielską publicznością Ovince St. Preuxa przez nokaut w drugiej rundzie ich starcia. Podczas gali w Londynie Manuwa zdołał dopisać kolejny świetny występ i skończenie przed czasem odprawiają Corey Andersona już w pierwszej rundzie walki wieczoru.

8. Phil Davis (17-3)
Następna walka:
Ryan Bader Bellator NYC 24.06.2017 New York
Poprzednia walka:
zwycięstwo nad Liam McGeary Bellator 163 4.11.2016 Uncasville
Po odejściu z UFC do Bellatora, Mr. Wonderful może jest na fali wznoszącej. Aktualnie posiada serię 3 zwycięstw z rzędu i wydaje się, że nikt nie jest w stanie mu w żaden sposób zagrozić. Kolejnym skalpem Amerykanina okazał się być dotychczas niepokonany Liam McGeary. Davis podczas czerwcowej gali przywita w federacji Bellator Ryana Badera, z którym już kiedyś walczył.

9. Liam McGeary (11-1)
Następna walka:
 Linton Vassel Bellator 179 19.05.2017 London
Poprzednia walka:
przegrana z Phil Davis Bellator 163 4.11.2016 Uncasville
Jedyny Anglik w Naszym Top10 i to na dodatek z Bellatora znalazł się tu w wyniku imponującej serii 11 zwycięstw i 1 porażki w swojej zawodowej karierze. Niejednokrotnie pokazywał on w walce swoje umiejętności w tym imponujące odwrócone duszenie trójkątne, jednak w ostatnim występie musiał ustąpić wyjątkowo mocnemu Davisowi. Podczas gali Bellator w Londynie McGeary będzie miał szanse powrócić na zwycięską ścieżkę stając naprzeciw Lintona Vaseela.

10. Ovince St. Preux (20-10)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Marcos Rogerio de Lima UFC FN 22.04.2017 Nashville
OSP w ostatnich trzech występach dla federacji UFC nie zdołał wygrać ani jednej walki ulegając kolejno Jonowi Jonesowi, Jimmiemu Manuwie oraz Volkanowi Oezdemirowi. Z racji mocnej pozycji w UFC St. Preux dostał prawdopodobnie ostatnią szansę, aby utrzymać swój kontrakt, a na jego drodze stanął Marcos Rogerio de Lima, który został odprawiony poddaniem w 2 rundzie zapewniając OSP miejsce w TOP10 Naszego rankingu.

 

Pukają do TOP 10:
 11. Maurico Rua (25-10)
12. Quinton Jackson (37-11)
13. Ilir Latifi (12-5)
14. Misha Cirkunov (13-2)
15. Volkan Oezdemir (13-1)


Waga średnia:

BISPING_MICHAEL_BELT
1. Michael Bisping (30-7)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Dan Henderson UFC 204 8.10.2016 Manchester
Michael „The Count” Bisping spełnił swoje marzenie rewanżując się Danowi Hendersonowi, z rąk którego odniósł pamiętną porażkę w roku 2009. Mimo mocnych ciosów Amerykanina Hrabia udanie punktował swego rywala i sędziowie orzekli jego zwycięstwo po mocnym 5-cio rundowym boju. Bisping nie zamierza zwalniać tempa, a hitowe starcie z powracającym Georgesem St. Pierrem jest bardzo bliskie realizacji.

2. Yoel Romero (12-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Chris Weidman UFC 205 12.11.2016 New York
Nie obyło się bez kontrowersji, po niejednogłośnej decyzji, na podstawie której Romero pokonał Jacare. Na Yoela czekał  ostatni sprawdzian przed walka o pas mistrzowski, podczas gali w Nowym Yorku, podczas które jego rywalem był Chris Weidman. Soldeir of God udowodnił, że to był niesamowity rok w jego wykonaniu i znokautował byłego mistrza oraz wyzwał do walki Michaela Bispinga, jednak musi poczekać na swoją kolej, gdyż z emerytury powraca legenda MMA sam GSP i to jego federacja chce zestawić w walce o pas mistrzowski.

3. Luke Rockhold (15-3)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Michael Bisping UFC 199 04.06.2016 Inglewood
Luke Rockhold jako pierwszy zawodnik znalazł sposób na pokonanie Chrisa Weidmana, a jego rewanż z Michaelem Bispingiem, który wziął walkę na ostatnią chwilę miał być niczym więcej niż łatwym potwierdzeniem klasy Luke’a. Ku zdziwieniu całego świata mma stało się, jednak inaczej i Rockhold musiał uznać wyższośc Brytyjczyka. Jesteśmy niemal pewni, że dojdzie do ich 3 spotkania w celu zakończenia trylogii.

4. Gegard Mousasi (42-6-2)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Chris Weidman UFC 210 08.04.2017 Buffalo
Bardzo doświadczony Mousasi po zwycięstwie na jubileuszowej gali UFC 200, podczas której odprawił ciosami Thiago Santosa został rzucony na głęboką wodę i zmierzył się z powracającym po porażce i głodnym krwi Vitorem Belfortem. Mousasi pokazał w tym starciu, że jest w świetnej formie oraz utwierdził wszystkich w tym, że zasługuje na miejsce w światowej czołówce. Początkiem kwietnia Dreamcatcher skrzyżował rękawice z byłym mistrzem Chrisem Weidmanem i dzięki mocnym kolanom wydłużył swoją passę zwycięstw do 5-ciu.

5. Robert Whittaker (18-4)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Ronaldo Souza UFC on FOX 24 15.04.2017 Kansas City
Robert Whittaker zwycięzca TUF Smashes od przegranej ze Stephenem Thompsonem w 2014 aktualnie znajduje się na fali 6-ciu zwycięstw. Pokonanie takich zawodników jak Uriah Hall, Rafael Natal, Derek Brunson czy Brad Tavares dało mu szanse na walkę z przedstawicielem ścisłej czołówki wagi średniej. Jak przystało na rodowitego Australijczyka ku zdziwieniu wielu fanom Robert Whittaker pokonał Aligatora przez TKO zapewniając sobie duży skok w górę rankingu.

6. Ronaldo Souza (24-5)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Robert Whittaker UFC on FOX 24 15.04.2017 Kansas City
Dopiero Yoel Romero zastopował Jacare i jego serię 8 zwycięstw z rzędu. Aligator nie zwalnia jednak tempa i już w maju stoczył bój z legendą sportów walki Vitorem Belfortem. Pokonanie Vitora otworzyło Jacare drzwi do walki z byłym mistrzem Lukiem Rockholdem, jednak walka ta się nie odbyła i Jacare nie chcąc bezczynnie czekać na swoją kolej w walce o pas zawalczył z Australijczykiem Robertem Whittakerem, co nie skończyło się dla niego dobrze. Souza przegrał przez TKO, a jego marzenia o pasie mistrzowskim mocno się oddaliły.

7. Chris Weidman (13-3)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Gegard Mousasi UFC 210 08.04.2017 Buffalo
Panowanie Weidmana w wadze średniej przerwał Luke Rockhold, lecz do ich rewanżu nie doszło z powodu kontuzji Chrisa. Były mistrz powrócił do startów na pierwszej historycznej gali w Nowym Yorku, jednak musiał uznać wyższość świetnego zapaśnika obdarzonego mocnym ciosem Yoela Romero. Były mistrz próbował powrócić na zwycięską ścieżkę podejmując wyzwanie Gegarda Mousasiego, jednak widać, że od przegranej z Luckiem Rockholdem to już nie jest ten sam Chris Weidman, który bez problemów pokonywał legendarnego Andersona Silvę. Z pewnością będzie on łakomym kąskiem dla młodszych zawodników chcących wybić się na mocnym nazwisku, jednak nie wiadomo kiedy powróci do klatki.

8. Kelvin Gastelum (15-2)
Następna walka: Anderson Silva UFC 212 03.06.2017 Rio de Janeiro
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Vitor Belfort UFC FN 11.03.2017 Fortaleza
25–cio letni Gastelum obecnie znajduje się na fali trzech zwycięstw kolejno nad Johnym Henricksem, Timem Kennedym oraz Vitorem Belfortem. UFC oraz managerowie młodego zawodnika mądrze budują karierę Kelvina zestawiając go z bardzo rozpoznawalnymi nazwiskami, z którymi wygrana daje rozgłos oraz pozwala na kolejne ciekawe zestawienia.

9. Anderson Silva (34-8)
Następna walka: Kelvin Gastelum UFC 212 03.06.2017 Rio de Janeiro
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Derek Brunson UFC 208  11.02.2017 New York
Anderson Silva po niefortunnej fali 4 porażek zdołał pokonać Dereka Brunsona przez decyzję sędziów podczas gali UFC w Nowym Yorku. Od porażek z Chrisem Weidmanem widać znaczny spadek formy Brazylijskiego Spidera, jednak historia tego zawodnika zobowiązuje do oddania mu wielkiego szacunku. Kolejnym młodym lisem, który spróbuje wybić się na legendzie Andersona Silvy będzie zwycięzca TUFa Kelvin Gastelum.

10. Krzysztof Jotko (19-1)
Następna walka: Dave Branch UFC 211 13.05.2017 Dallas
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Thales Leites UFC FN 19.11.2016 Sao Paulo
Po raz pierwszy  historii rankingu wagi średniej mma.pl w TOP10 debiutuje Polak Krzysztof Jotko. W UFC Jotko posiada rekord 6-ciu wygranych pojedynków i tylko 1 porażki, a jego ostatni występ przeciwko solidnemu Thalesowi Leitesowi był szeroko komentowany zarówno w Polskim jak i światowym MMA. Reprezentant Polski kolejne starcie stoczy podczas gali UFC w Dallas w Texasie, gdzie przywita w największej federacji na świecie Dave’a Brancha posiadającego rekord 20 zwycięstw i zaledwie 3 porażek.

Pukają do TOP 10:
11. Derek Brunson (16-5)
12. Thales Leites (26-7)
13. Dave Branch (20-3)
14. Daniel Kelly (13-1)
15. Uriah Hall (12-8)


Waga półśrednia:

1. Tyron Woodley (17-3-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Stephen Thompson UFC 209 03.04.2017 Las Vegas
Zestawienie Tyrona Woodley’a z Robbie Lawlerem było logicznym posunięciem ze strony UFC, jednak niewielu fanów i specjalistów spodziewało się, że Woodley pokona ówczesnego mistrza w tak niesamowity sposób. W pierwszej obronie mistrzowskiego pasa Tyron Woodley zmierzył się ze Stephenem Thompsonem, jednak walka zakończyła się remisem, co spowodowało, że mistrzem pozostał Tyron Woodley. Początkiem kwietnia doszło do wyczekiwanego rewanżu obu fighter’ów i tym razem sędziowie orzekli zwycięstwo przedstawiciela American Top Team.

2. Stephen Thompson (13-2-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Tyron Woodley UFC 209 03.04.2017 Las Vegas
Przebojem wdarł się Stephen Thompson do ścisłej czołówki wagi półśredniej. Pokonanie Johny’ego Hendricksa przypieczętowało olbrzymi sukces tego zawodnika. Wonderboy nie ukrywa, że jego ambicją jest sięgnąć po pas mistrzowski, a zwycięstwo nad Rorym MacDonaldem postawiło go w roli kolejnego pretendenta. Bardzo wyrównana walka zakończyła się remisem, który nie zadowolił żadnej ze stron, a parę miesięcy później doszło do ich rewanżu, w którym Stephen Thompson musiał uznać zwycięstwo Woodleya, na kartach sędziowskich po 5-cio rundowej batalii.

3. Demian Maia (24-6)
Następna walka: Jorge Masvidal UFC 211 13.05.2017 Dallas
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Carlos Condit UFC on FOX 21 27.8.2016 Vancouver
Niepokonany od 2014 roku Brazylijczyk kolejny raz udowadnia młodszym kolegom z branży, że trzeba liczyć się z nim i jego umiejętnościami w szczególności grapplerskimi. Demian Maia nie dał najmniejszych szans Carlosowi Conditowi w parterze i zmusił do odklepania już w pierwszej rundzie ich starcia. Kolejne zwycięstwo przed czasem z mocnym przeciwnikiem jakim jest Jorge Masvidal z pewnością da Demianowi szanse walki o pas w najbliższej przyszłości.

4. Robbie Lawler (27-11)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Tyron Woodley UFC 201 30.07.2016 Atlanta
Po wielu emocjonujących bojach i serii 5-ciu zwycięstw z rzędu Robbie Lawler niestety poległ w obronie swego pasa na rzecz Tyron’a Woodley’a. Robbiego z pewnością czeka teraz odpoczynek po porażce, jednak na tyle na ile można poznać charakter tego zawodnika po jego występach w klatce możemy być pewni, że wróci ze zdwojoną mocą. Plotki głoszą, że ma on zawalczyć podczas gali UFC 213 z Donaldem Cerrone, co z pewnością byłoby wielkim widowiskiem.

5. Rory MacDonald (18-4)
Następna walka: Paul Daley Bellator 179 19.05.2017 London
Poprzednia walka: przegrana z Stephen Thompson UFC FN Ottawa (18.6.2016)
Od drugiej porażki z Robbiem Lawlerem Rory MacDonald nie jest w pełni sobą w octagonie. Wyraźnie przegrał na punkty ze Stephenem Thompsonem i wydaje się, że jego kolejnym przeciwnikiem powinien być ktoś z niższych miejsc w rankingu, aby Rory miał szansę odbić się i wrócić na zwycięskie tory. Podpisanie kontraktu z Bellatorem sam zawodnik uważa za świetną decyzję, a jego debiut planowany jest podczas gali w Londynie.

6. Jorge Masvidal (32-11)
Następna walka: Demian Maia UFC 211 13.05.2017 Dallas
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Donald Cerrone UFC on FOX 23 28.1.2017 Denver
Reprezentant American Top Team jest w UFC od 2013 roku, jednak przez długi czas zwycięstwa przeplatał porażkami. Obecnie znajduje się na fali trzech kolejnych zwycięstw nad Rossem Pearsonem, Jakiem Ellenbergerem oraz Donaldem Cerrone. Pokonanie tego ostatniego w widowiskowy sposób dało Masvidalowi nie lada szanse, gdyż w maju zawalczy z Demianem Maia i można śmiało powiedzieć, że walka ta może być eliminatorem do walki o pas mistrzowski.

7. Donald Cerrone (31-8)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Jorge Masvidal UFC on FOX 23 28.01.2017 Denver
Zmiana kategorii wagowej pomimo początkowej porażki z Rafaelem Dos Anjosem wyszła Cowboyowi na dobre i po 4 zwycięstwach z rzędu oraz fenomenalnemu występowi przeciwko solidnemu Rickowi Story’emu nie ma co do tego wątpliwości. Donald znany z dużej częstotliwości walk po pokonaniu swojego klubowego kolegi Nieśmiertelnego Matta Browna podjął wyzwanie Jorge Masvidala i niestety został pokonany na początku drugiej rundy.

8. Carlos Condit (30-10)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Demian Maia UFC on FOX 21 27.8.2016 Vancouver
Natural Born Killer zawsze prezentuje wysoki poziom sportowy, a jego walki są ekscytujące. Niestety w ostatnich starciach przeplata porażki z wygranymi. Były tymczasowy mistrz wagi półśredniej nie ma ostatnio za wiele szczęścia w starciach i kolejny raz przegrał tym razem przez szybkie poddanie przez Demiana Maie.

9. Lorenz Larkin (18-5)
Następna walka: Douglas Lima Bellator NYC 24.06.2017 New York
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Neil Magny UFC 202 20.08.2016 Las Vegas
Lorenz „The Monsoon” Larkin po styczniowej przegranej niejednogłośną decyzją z Albertem Tumenovem zaliczył dwa kolejne zwycięstwa nad Jorgem Masvidalem oraz Neilem Magnym, co postawiło go dobrej pozycji, jednak zawodnik postanowił podpisać kontrakt z federacją Bellator, a w debiucie zmierzy się z aktualnym mistrzem Douglasem Lima.

10. Neil Magny (19-5)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Johny Hendricks UFC 207 30.12.2016 Las Vegas
Neil Magny walczył trzykrotnie w roku 2016, najpierw pokonując faworyzowanego Hectora Lombarda, następnie przegrywając z Lorenzem Larkinem, po to aby podczas ostatniej gali w roku pokonać Johny’ego Hendricksa. Solidny przedstawiciel Elevation Team zmierza ku kolejnym mocnym zestawieniom w roku 2017. Być może jest to jeden z potencjalnych rywali dla Krzysztofa Jotko w nadchodzącym roku.

 

Pukają do TOP 10:
11. Dong Hyun Kim (22-3-1)
12. Gunnar Nelson (16-2-1)
13. Douglas Lima (28-6)
14. Johny Hendricks (16-7)
15. Rick Story (19-9)


Waga lekka:

1. Conor McGregor (21-3)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Eddie Alvarez UFC 205 12.11.2016 New York
Ostatnie miesiące w światowym MMA funkcjonowały pod znakiem zapytania jak potoczy się rewanż McGregora z Diazem? Walka z pewnością dostarczyła fanom wiele emocji i tym razem zwycięsko z niej wyszedł Irlandczyk, jednak decyzja sędziów była niejednogłośna. Irlandczyk nadal pragnął dużych nazwisk i w kolejnej walce zmierzył się z mistrzem wagi lekkiej Eddiem Alvarezem, którego również był wstanie pokonać przed czasem. Obecnie McGregor postanowił sobie zrobić kilka miesięcy przerwy, ale możemy być pewni, że powróci w 2017 na kolejną wielką walkę.

2. Tony Ferguson (22-3)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Rafael Dos Anjos UFC FN 5.11.2016 Mexico City
El Cucuy zrobił wszystko, aby udowodnić, że jest jedynym prawowitym pretendentem do walki o mistrzowski pas. Niepokonany od 2012 z serią 9-ciu zwycięstw z rzędu Tony Ferguson głośno domaga się walki o pas od UFC. Po jego ostatnim występie możemy być prawie pewni, że to właśnie on będzie jednym z zawodników, który stanie w octagonie UFC w walce o najwyższe trofeum. Tony miał zawalczyć o tymczasowy pas mistrzowski z Nurmagomedovem, jednak Rosjanin z powodów zdrowotnych nie był w stanie wejść do octagonu w dniu walki i El Cucuy musi poczekać na kolejną szansę.

3. Khabib Nurmagomedov (24-0)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Michael Johnson UFC 205 12.11.2016 New York
Po wielu perturbacjach związanych z kontuzjami, które w ostatnim czasie dręczyły tego wybitnego Dagestańczyka, fani mieli okazje kolejny bo już 23-ci raz zobaczyć podniesioną rękę Khabiba w geście wygranej. Niestety jego przeciwnikiem nie był jak początkowo planowano Tony Ferguson, a debiutujący w UFC Darrell Horcher, który wytrzymał zaledwie półtorej rundy. Fani mieli okazję znowu zobaczyć Khabiba podczas premierowej gali w Nowym Yorku, gdzie wygrał z Michaelem Johnsonem przez poddanie. Niestety problemy zdrowotne Khabiba ponownie dały o sobie znać, gdy wypadł z walki o tymczasowy pas mistrzowski dosłownie kilka godzin przed galą.

4. Eddie Alvarez (28-5)
Następna walka: Dustin Poirier UFC 211 13.05.2017 Dallas
Poprzednia walka: przegrana z Conor McGregor UFC 205 12.11.2016 New York
Wielu specjalistów uważało, że Eddie Alvarez walczy zbyt zachowawczo i że nie zasługuje tak szybko na walkę z mistrzem, a nawet jeśli do tej walki dojdzie do Dos Anjos uzewnętrzni jego braki. Wbrew temu Eddie Alvarez udowodnił, że jest niezwykle niebezpiecznym zawodnikiem, a odprawienie byłego mistrza w 1 rundzie walki mistrzowskiej pozwoliło mu usiąść na tronie wagi lekkiej UFC. Wielokrotnie wyzywany do walki przez Conora McGregora ówczesnego mistrza kategorii piórkowej Alvarez postanowił dać nauczkę Irlandczykowi, jednak ku jego ogromnemu zdziwieniu został znokautowany. Jego następnym rywalem będzie zawodnik, który również uległ w przeszłości Conorowi – Dustin Poirier.

5. Edson Barboza (19-4)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Beneil Dariush UFC FN 11.03.2017 Fortaleza
Edson Barboza pewnie wrócił na zwycięską ścieżkę pokonując kolejno Anthony’ego Pettisa, Gilberta Melendeza oraz Beneila Dariusha. Brazylijczyk znany z mocnej stójki udowadnia potrafi poradzić sobie również w innych płaszczyznach walki, a aktualnie oczekujemy na kolejną walkę Barbozy.

6. Rafael Dos Anjos (25-9)
Następna walka: Tarec Saffiedine UFC FN 17.06.2017 Singapore
Poprzednia walka: przegrana z Tony Ferguson UFC FN 5.11.2016 Mexico City
Niespodziewanie szybko zakończyła się nieudana obrona pasa mistrzowskiego, którego posiadaczem był RDA. Pomysł walki z Conorem McGregorem musi również poczekać na bardziej odpowiedni czas, ale dla Rafaela Dos Anjosa UFC przygotowało nie lada wyzwanie, gdyż początkiem listopada zmierzył się on z Tonym Fergusonem. Niestety również i z tego starcia Dos Anjos wyszedł jako przegrany i zamyka rok z serią dwóch porażek. Po tak doświadczonym sportowcu z pewnością możemy spodziewać się ogromnego głodu zwycięstwa, a jego kolejny występ już w 2017 roku.

7. Nate Diaz (19-10)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Conor McGregor UFC 202 20.08.2016 Las Vegas
Fenomenalne zwycięstwo nad Conorem McGregorem spowodowało olbrzymi wzrost popularności młodszego z niesfornych braci Diaz, podgrzewanie atmosfery i budowanie napięcia przed rewanżem dało obu zawodnikom rekordowe liczby wynagrodzenia za walkę rewanżową, która tym razem zakończyła się niejednogłośną decyzją sędziów na korzyść Irlandczyka.

8. Michael Johnson (17-11)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Khabib Nurmagomedov UFC 205 12.11.2016 New York
Michael Johnson powrócił po długiej przerwie do startów i udanie zaprezentował się przed publicznością w Hidalgo i pokonał Dustina Poiriera po czym szybko został zestawiony z niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem. To starcie było najtrudniejszym sprawdzianem dla Amerykanina i w trzeciej rundzie został poddany przez niepokonanego Dagestańczyka.

9. Al Iaquinta (13-3-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Diego Sanchez UFC FN 22.04.2017 Nashville
Do UFC powrócił po dwu letniej przerwie Al Iaquinta i już w pierwszej walce pokazał, że ring rust go zupełnie nie dotyczy i odprawił ciosami Diego Sancheza słynącego z twardej głowy. Nie jest niestety po drodze zawodnikowi oraz UFC i kolejny raz Iaquinta negatywnie wypowiada się w mediach społecznościowych o swoim pracodawcy, co z pewnością nie przysporzy mu pieniędzy, o których tak dużo mówi. Dla nas fanów jest niezwykle barwną postacią, a jego walki ogląda się z przyjemnością.

10. Michael Chiesa (14-2)
Następna walka: Kevin Lee  UFC FN 25.06.2017 Oklahoma City
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Beneil Dariush UFC on Fox 19 16.4.2016
Maverick znany ze swoich umiejętności parterowych poddał firmowym duszeniem zza pleców mocnego Beneila Dariusha, na gali która odbyła się na Florydzie. To zwycięstwo daje Michaelowi debiut na najniższym miejscu Naszego rankingu.

Pukają do TOP 10:
11. Beneil Dariush (14-3)
12. Dustin Poirier (21-5)
13. Justin Gaethje (17-0)
14. Evan Dunham (18-6)
15. Kevin Lee (15-2)


Waga piórkowa:

Znalezione obrazy dla zapytania jose aldo

1. Jose Aldo (26-2)
Następna walka: Max Holloway UFC 212 3.6.2017 Rio de Janeiro
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Frankie Edgar UFC 200 Las Vegas 9.7.2016
Jose Aldo vs Frankie Edgar to było starcie, które miało wyłonić pretendenta do walki mistrzowskiej przeciwko Conorowi McGregorowi. Brazylijczyk kolejny raz udowodnił, że jest niesamowicie zmotywowany, aby odgryźć się mistrzowi za odebranie tytułu i pewnie wypunktował na przestrzeni 5-ciu rund Frankiego Edgara. Z powodu przerwy w startach Conora McGregora UFC postanowiło zestawić w walce o pas mistrzowski wagi piórkowej Jose z Maxem Holloway’em. Takie zestawienie zapewni fanom widowiskowe i interesujące starcie godne pasa mistrzowskiego.

2. Max Holloway (17-3)
Następna walka: Jose Aldo UFC 212 3.6.2017 Rio de Janeiro 
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Anthony Pettis UFC 206 10.12.2016 Toronto
Od swojej porażki z Conorem McGregorem, Max Holloway zaliczył fenomenalną serię zwycięstw nad takimi zawodnikami jak: Anthony Pettis, Ricardo Lamas, Jeremy Stephens, Charles Oliviera czy Cub Swanson. Po odebraniu przez władze UFC pasa McGregorowi to właśnie Max Holloway stanie do walki o pas wagi piórkowej, a jego rywalem będzie nie kto inny, a sam wieloletni mistrz Jose Aldo.

3. Frankie Edgar (21-5-1)
Następna walka: Yair Rodriguez UFC 211 13.5.2017 Dallas
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Jeremy Stephens UFC 205 12.11.2016 New York
Frankie Edgar pokonał w kategorii praktycznie wszystkich liczących się zawodników poza Jose Aldo. Drugie starcie z Brazylijczykiem zakończyło się dla Edgara porażką po 25-ciu minutach walki. Frankie nadal pozostaje w TOPie tej dywizji po tym jak zwyciężył przez decyzję z Jeremym Stephensem. W kolejnej walce Edgar skrzyżyje rękawice z młodym perspektywicznym Yairem Rodriguezem, który w ostatnim pojedynku pewnie odprawił BJ Penna.

4. Ricardo Lamas (17-5)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Charles Oliveira UFC FN 5.11.2016 Mexico City
Pochodzący z Chicago Ricardo „The Bully” Lamas przeplata zwycięstwa z porażkami w UFC, jednak toczy walki wyłącznie z czołówką dywizji, co pozwala mu utrzymać mocne wysokie miejsce w top10. Pod koniec roku 2016 pokonał przez poddanie Charlesa Oliveirę znanego z nietuzinkowego parteru, a obecnie czeka na ogłoszenie kolejnego rywala.

5. Cub Swanson (25-7)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Artem Lobov UFC FN 22.4.2017 Nashville
Swanson zaliczył bardzo udany rok w UFC wygrywając wszystkie trzy starcia z Hacranem Diasem, Tatsuya Kawajirim oraz Doo Ho Choiem. Walka z tym ostatnim była, jedna z najlepszych walk roku 2016 i każdy powinien ją zobaczyć, aby zrozumieć wszechstronność tych wojowników. Swanson nie zamierzał zwalniać tempa w drodze po najwyższe trofea i w kwietniu podjął rękawice w walce z protegowanym Conora McGregora Artemem Lobovem, którego zdołał pokonać na dystansie 5-ciu rund.

6. Chan Sung Jung (14-4)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Denis Bermudez UFC FN 4.2.2017 Houston
Chan Sung Jung powrócił po prawie 4 latach przerwy do klatki UFC udowadniając, że nadal jest wyjątkowo niebezpiecznym zawodnikiem. Korean Zombie pewnie pokonał przez KO Denisa Bermudeza i powrócił tym samym do Naszego rankingu. Obecnie czekamy na potwierdzenie kolejnej walki Koreańczyka.

7. Yair Rodriguez (10-1)
Następna walka: Frankie Edgar UFC 211 13.5.2017 Dallas
Poprzednia walka: zwycięstwo nad BJ Penn UFC FN 15.1.2017 Phoenix
Meksykański reprezentant TUF Latin America Yair „El Pantera” Rodriguez przebojem wdziera się w top dywizji piórkowej UFC. Pokonanie BJ Penna było 6-tym zwycięstwem dla federacji UFC i zapewniło mu debiut w rankingu. Rodriguez został również doceniony przez władze UFC i jego kolejnym rywalem będzie Frankie „The Answer” Edgar, który z pewnością postawi mocne warunki swojemu rywalowi.

8. Renato Carneiro (11-0-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Jeremy Stephens UFC on FOX 15.4.2017 Kansas City
Niepokonany Renato „Moicano” zadebiutował w UFC w 2014 roku, jednak po zwycięstwie nad Tomem Niinimakim kontuzja wykluczyła jego starty, aż do maja 2016 kiedy to powrócił do octagonu i wypunktował Zubaire Tukhugova. Rok 2017 zaczął się dla Brazylijczyka niezwykle dobrze, gdyż zdołał zwyciężyć z Jeremym Stephensem i tym samym zapewnił sobie miejsce w top10 rankingu.

9. Jeremy Stephens (25-14)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Renato Carneiro UFC on FOX 15.4.2017 Kansas City
Reprezentant Alliance MMA udanie zaprezentował się na tle byłego mistrza wagi koguciej Renana Barao pewnie punktując go na dystansie 3 rund. Ta wygrana z pewnością zapewniła mu większą rozpoznawalność oraz dała szansę walki przeciwko Frankiemu Edgarowi, którego wyższość w octagonie musiał, jednak uznać po mocnych trzech rundach. Niestety dla Stephensa ostatnie pojedynki nie były zbyt szczęśliwe i zaliczył on drugą z rzędu porażkę przez decyzję.

10. Doo Ho Choi (14-2)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Cub Swanson UFC 206 10.12.2016 Toronto
Doo Ho Choi znany jako The Korean Superboy zamyka top10 rankinu mma.pl pomimo ostatniej porażki z rąk i nóg Cuba Swansona. Ich starcie było jednym z najlepszych w roku 2016, a Koreańczyk udowodnił, że jego miejsce jest w UFC. Aktualnie nie znamy daty jego kolejnej walki ani potencjalnego rywala, jednak pamiętając jego poprzednie występy z pewnością będziemy śledzić poczynania tego zawodnika.

Pukają do TOP 10:
11. Darren Elkins (22-5)
12. Brian Ortega (11-0)
13. Denis Bermudez (16-6)
14. Yair Rodriguez (9-1)
15. Renan Barao (34-4)


Waga kogucia:

1. Cody Garbrandt (11-0)
Następna walka: T.J. Dillashaw UFC 213 8.7.2017 Las Vegas
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Dominick Cruz UFC 207 30.12.2016 Las Vegas
Niepokonany Cody “No Love” Garbrandt dopiął swego i po fenomenalnych występach sięgnął po pas mistrzowski punktując dominującego przez wiele lat Dominicka Cruza. Podopieczny Urijah Fabera już rozpoczął trashtalk z TJ Dillashawem, byłym kolegą z maty, który również zwyciężył swoją walkę na gali UFC 207 i z którym zmierzy się w walce wieczoru gali UFC 213 po zakończeniu programu TUF, w którym obaj zawodnicy są trenerami.

2. Dominick Cruz (22-2)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Cody Garbrandt UFC 207 30.12.2016 Las Vegas
Dominick Cruz nie był w stanie narzucić swojego stylu w walce z Codym Garbrandtem i odniósł drugą porażkę w zawodowej karierze. Team Alpha Male doskonale przygotował swojego prospekta do walki z Dominatorem, co poskutkowało zmianą na tronie wagi koguciej. Dominick Cruz jak na wyjątkowego sportowca przystało z pewnością powróci do startów w 2017 roku, aby spróbować ponownie sięgnąć po pas.

3. T.J. Dillashaw (14-3)
Następna walka: Cody Garbrandt UFC 213 8.7.2017 Las Vegas
Poprzednia walka: zwycięstwo nad John Lineker UFC 207 30.12.2016 Las Vegas
T.J. Dillashaw po przegranej z Dominickiem Cruzem postanowił zrobić wszystko, aby odzyskać utracony pas mistrzowski. Po pokonaniu Rafaela Assuncao oraz Johna Linekera głośno domaga się walki o pas, a konflikt z obecnym mistrzem Codym Garbrandtem jedynie podgrzewa istniejącą atmosferę. Z niecierpliwością czekamy na to starcie, które odbędzie się początkiem lipca.

4. Raphael Assunncao (24-5)
Następna walka: Marlon Moraes UFC 212 3.6.2017 Rio de Janeiro
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Aljamain Sterling UFC on FOX 23 28.01.2017 Denver
Brazylijczyk powrócił do octagonu UFC po prawie 2 letniej przerwie i został od razu rzucony do walki z TJ Dillashawem. Dla Raphaela była to walka przegrana, jednak nadal pozostaje on wysoko w rankingu, po pokonaniu przez decyzję Aljamaina Sterlinga. Kolejne starcie czeka Raphaela już początkiem czerwca, kiedy to przywita w UFC mistrza federacji WSOF Marlona Moraesa.

5. John Lineker (29-8)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z T.J. Dillashaw UFC 207 30.12.2016 Las Vegas
John Lineker po fenomenalnej passie zwycięstw został zestawiony z T.J. Dillashawem w swoistym eliminatorze do walki o pas mistrzowski. Po mocnych trzech rundach sędziowie orzekli zwycięstwo przez decyzję na korzyść Dillashawa, jednak Lineker nadal pozostaje w ścisłej czołówce wagi koguciej.

6. Bryan Caraway (21-7)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Aljamain Sterling UFC FN Las Vegas 88 29.5.2016
Bryan Caraway niespodziewanie zadał pierwszą porażkę w karierze Aljamaina Sterlinga, którego wielu specjalistów stawiało jako jednego z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia. Taka wygrana powoduje debiut Carawaya w rankingu oraz otwiera mu drogę do starć bardziej wymagającymi rywalami, jednak z powodu kontuzji będziemy musieli poczekać parę miesięcy na jego kolejną walkę.

7. Jimmie Rivera (20-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Urijah Faber UFC 203 10.9.2016 Cleveland
Jimmie Rivera nie przegrał w UFC od 2011 roku, a pokonanie Fabera było jego 4-tą wygraną w UFC. El Terror jest doświadczonym i bardzo konsekwentnym zawodnikiem o czym świadczą jego liczne zwycięstwa przez decyzje. Kolejną walkę Rivera miał stoczyć już początkiem roku 2017 z Bryanem Carawayem, jednak Caraway wypadł z tego starcia z powodu kontuzji.

8. John Dodson (19-8)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Eddie Wineland UFC FN 22.4.2017 Nashville
The Magician z Jackson-Wink MMA Team już dwukrotnie musiał uznać wyższość Mighty Mouse’a. Niejednokrotnie rozważał on zmianę kategorii wagowej i w bardzo zdecydowany sposób przywitał się z wagą kogucią pokonując Manny’ego Gamburyana. Zmiana kategorii otwarła przed Dodsonem wiele interesujących zestawień, jednak uległ on mocno bijąemu Johnowi Linekerowi po wyrównanym pojedynku. Kolejne starcie Dodson stoczył pod koniec kwietnia 2017 roku i zdołał pewnie na punkty pokonać Eddiego Winelanda umacniając swoją pozycję w UFC oraz rankingu.

9. Marlon Moraes (18-4-1)
Następna walka: Raphael Assuncao UFC 212 3.6.2017 Rio de Janeiro
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Josenaldo Silva WSOF 34 31.12.2016 New York
Marlon Moraes mistrz WSOF podpisał kontarkt z UFC po swojej ostatniej wygranej z Josenaldo Silva, a w debiucie skrzyżuje rękawice z mocnym wysoko notowanym Raphaelem Assuncao. Starcie obu Brazylijczyków uświetni galę UFC w Rio de Janeiro, a zwycięzca z pewnością awansuje na wysokie miejsce w rankingu.

10. Thomas Almeida (22-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Albert Morales UFC FN 19.11.2017 Sao Paulo
Niespełna 26-cio letni Almeida wszedł do UFC z imponującym rekordem i mówiło się o nim, że zwojuje całą dywizję kogucią. Starcie z Codym Garbrandtem było tym, które miało wyłonić nową młodą gwiazdę UFC i w tamtym pojedynku zwyciężył obecny mistrz. Thomas Almeida udanie powrócił do startów pokonując przed czasem Alberta Moraesa.

Pukają do TOP 10:
11. Aljamain Sterling (13-2)
12. Iuri Alcantara (35-7)
13. Eddie Wineland (23-12-1)
14. Michael McDonald (17-4)
15. Bibiano Fernandes (20-3)


Waga musza:

JOHNSON_DEMETRIOUS
1. Demetrious Johnson (26-2-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Wilson Reis UFC on FOX 15.4.2017 Kansas City
Demetrious Johnson kolejny raz pokazał, że jest jednym z najlepszych zawodników na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Po pokonaniu olimpijczyka Henry’ego Cejudo, pokonał kolejno Tima Elliota zwycięzce TUFa, w którym nagrodą było starcie z mistrzem oraz Wilsona Reisa. Mighty Mouse jest mistrzem, który w każdym starciu dominuje swoich rywali we wszystkich płaszczyznach walki, a jego kolejna obrona pasa odbędzie się najprawdopodobniej w drugiej połowie roku.

2. Joseph Benavidez (25-4)
Następna walka: Ben Nguyen UFC FN 10.6.2017 Auckland
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Henry Cejudo UFC TUF Finale 3.12.2016 Las Vegas
Joseph Benavidez przegrywał w swojej karierze jedynie z aktualnymi mistrzami UFC, Dominickiem Cruzem oraz Demtriousem Johnsonem, co stawia go na mocnym drugim miejscu. Mając serię pięciu zwycięstw Benavidez kolejną walkę stoczył z byłym pretendentem Henrym Cejudo, którego pokonał przez decyzję sędziowską. Kolejną walkę stoczy podczas Nowozelandzkiej gali, a jego rywalem będzie Ben Nguyen.

3. Henry Cejudo (10-2)
Następna walka: Sergio Pettis UFC 211 13.5.2017 Dallas
Poprzednia walka: przegrana z Joseph Benavidez UFC TUF Finale 3.12.2016 Las Vegas
Były olimpijczyk Henry Cejudo mimo swych wspaniałych zapasów nie zdążył zaprezentować wszystkich zalet w octagonie i musiał uznać wyższość Demetriousa Johnsona już na początku ich mistrzowskiego starcia. Cejudo nadal pozostaje w ścisłej czołówce wagi muszej, a jak powiedział na konferencji prasowej jest zainteresowany zmiana kategorii wagowej dopiero jak zdobędzie pas w obecnej, lecz na jego drodze stanął Joseph Benavidez. Druga przegrana z rzędu spowodowała, że UFC postanowiło zestawić olimpijczyka z niżej notowanym Sergio Pettisem.

4. Kyoji Horiguchi (19-2)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Yuki Motoya RIZIN 16.4.2017 Yokohama
Horiguchi zaprezentował się bardzo dobrze w walce z obecnym mistrzem wagi muszej UFC Demetriousem Johnsonem mimo porażki.. Japończyk w swojej pierwszej walce w roku 2016 spotkał się z Irlandczykiem Neil’em Serry, którego pokonał na dystansie 3 rund. Następnym jego występęm mogli cieszyć się fani podczas gali w Manili, gdzie pokonał mocnego Rosjanina Aliego Bagautinova. Sporym zaskoczeniem było dla fanów związanie się Horiguchiego z federacja RIZIN, jednak Japończyk już w pierwszej walce pokazał, że jest gwiazdą swojej rodzimej publiczności i pokonał przez decyzję Yukiego Motoye.

5. Ray Borg (11-2)
Następna walka: b/dL
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Jussier Da Silva UFC FN 11.3.2017 Fortaleza
Ray Borg związany z UFC jest od 2014 roku, jednak po kilku solidnych zwycięstwach zastopował go Justin Scoggins. Po tamtej porażce Ray Borg wrócił zdecydowanie bardziej zmobilizowany i pokonał na punkty kolejno Louisa Smolke oraz Jussiera Da Silve i to wygrana nad tym ostatnim wysoko notowanym zawodnikiem zapewniła mu mocny awans w rankingach, a zarazem otworzyła drzwi do wielu interesujących starć w czubie dywizji muszej.

6. Jussier Da Silva (19-5)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Ray Borg UFC FN 11.3.2017 Fortaleza
Jussier Da Silva nie pokazał się z najlepszej strony w starciu przeciwko utalentowanemu judoce w niezbyt ciekawej trzyrundowej walce. Brazylijczyk z dużymi umiejętnościami parterowymi z pewnością jeszcze niejednokrotnie pojawi się w octagonie UFC, a jego kolejne zwycięstwo mogliśmy oglądać podczas wrześniowej gali w Brazylii przeciwko Dustinowi Ortizowi. Kolejna walka nie przyniosła Da Silvie oczekiwanego rezultatu gdyż uległ na punktu Ray’owi Borg’owi.

7. Wilson Reis (22-7)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Demetrious Johnson UFC on FOX 15.4.2017 Kansas City
31-letni specjalista od brazylijskiego jiu jitsu prezentuje w UFC wysoki sportowy poziom, jednak jego walki dotychczasowo nie należą do najbardziej widowiskowych. Zawodnik rozpoczął rok 2017 od wygranej nad Yuta Sasakim i ta wygrana wystarczyła, aby zestawić go z mistrzem Mighty Mousem, która niestety nie potoczyła się po myśli Brazylijczyka i został on zmuszony do odklepania balachy.

8. Tim Elliot (14-7-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Louis Smolka UFC on FOX 15.4.2017 Kansas City
Tim Elliot zawitał w UFC w wyniku zwycięstwa w programie TUF, którego nagrodą było starcie o pas mistrzowski. Zgodnie z prognozami specjalistów Elliot przegrał starcie z mistrzem, jednak walka odbyła się na dystansie 5-ciu rund czym zaskarbił sobie uznanie fanów. Kolejną walką dla UFC było starcie z Louisem Smolka i tym razem to ręka Tima Elliota powędrowała w górę.

9. Matheus Nicolau (12-1-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad John Moraga Ultimate Fighter Finale 23 08.07.2016 Las Vegas
Uczestnik 4-tego sezonu Brazylijskiej edycji The Ultimate Fighter od wejścia do UFC zaliczył zwycięstwa w walkach przeciwko Bruno Mesquita oraz Johnowi Moraga. Na szczególną uwagę zasługuje to ostatnie zwycięstwo przeciwko solidnemu Johnowi Moraga, które pozwoliło młodemu Brazylijczykowi zadebiutować w rankingu.

10. Brandon Moreno (14-3)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Dustin Ortiz UFC FN 22.4.2017 Nashville
Podopieczny Duana Ludwiga Brandon Moreno związał się z UFC w roku 2016 i już zdołał odnieść trzy zwycięstwa kolejno nad Louisem Smolka, Ryan Benoit oraz Dustinem Ortizem. Te występy zapewniają mu ostatnie miejsce w top10 rankingu mma.pl oraz coraz większą rozpoznawalność wśród fanów mma, co w roku 2017 może przerodzić się w ciekawe starcia wyżej notowanymi zawodnikami wagi muszej.

Pukają do TOP 10:
11. Sergio Pettis (15-2)
12. Dustin Ortiz (16-7)
13. John Moraga (16-6)
14. Ben Nguyen (16-6)
15. Louis Smolka (11-4)


Waga kogucia kobiet:

1. Amanda Nunes (14-4)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Ronda Rouesy UFC 207 30.12.2016 Las Vegas
Od czasu podpisania kontraktu z UFC, Amanda Nunes prezentuje się doskonale. Brazylijka odniosła pięć zwycięstw, przegrywając tylko z mocną Cat Zingano. W ostatnim czasie udało się jej zdobyć pas pokonując Mieshe Tate, a następnie obronić swój tytuł dewastując Ronde Rousey w pierwszej rundzie mistrzowskiego starcia.

2. Valentina Shevchenko (14-2)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Juliana Pena UFC on FOX 23 28.01.2017 Denver
Urodzona w Kirgistanie, a reprezentująca Peru Valentina od debiutu w UFC uległa jedynie obecnej mistrzyni Amandzie Nunes. W roku 2016 stoczyła, aż pojedynki, a ostatni odbył się w lipcu w Chicago gdzie pokonała na punkty była mistrzynię Holly Holm. Następną rywalką Valentiny była zwyciężczyni TUFa Juliana Pena, która została poddana balachą w drugiej rundzie ich starcia. Wygląda na to, że Shevchenko ma ogromne szanse, aby zostać kolejną pretendentką do pasa mistrzowskiego.

4. Julianna Peña (8-3)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Valentina Shevchenko UFC on FOX 23 28.01.2017 Denver
„The Venezuelan Vixen” jako podopieczna Mieshy Tate, zwyciężyła pierwszy sezon The Ultimate Fighter z udziałem kobiet. Od tego czasu, Amerykanka radziła sobie równie imponująco w oktagonie UFC, jednak ostatnim występie musiała uznać wyższość Valentiny Shevchenko. Przegrana ta z pewnością oddala ją od wymarzonej walki o pas, a my czekamy na kolejne zestawienie tej zawodniczki.

4. Raquel Pennington (9-5)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Miesha Tate UFC 205 12.11.2016 New York
Po początkowych problemach w UFC i zmiennym szczęściu ostatni rok Raquel Pennington z pewnością zaliczy do swych najlepszych lat jako sportowca. Pokonanie Bethe Correiry oraz Elizabeth Phillips dało jej ogromną szansę i podczas największej karty w historii UFC zmierzyła się ona z byłą mistrzynią Mieshą Tate i zdołała zwyciężyć na dystansie trzech rund.

5. Ronda Rousey (12-2)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Amanda Nunes UFC 207 30.12.2016 Las Vegas
Jeszcze do niedawna, niepokonana, niekwestionowana gwiazda kobiecego MMA. Niespodziewana porażka z Holly Holm sprawiła, że Amerykanka zdecydowała się na dłuższą przerwę od startów. Ronda Rousey powróciła podczas ostatniej gali w roku, jednak już w pierwszej rundzie została totalnie zdominowana przez Amande Nunes, a sędzia podjął decyzję o przerwaniu pojedynku. Nie wiadomo czy Ronda jeszcze powróci kiedykolwiek do zawodowego sportu.

6. Sara McMann (11-3)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Gina Mazany UFC FN 19.2.2017 Halifax
Sara McMann po dwóch porażkach w UFC kolejno z Mieshy Tate oraz Amandy Nunes powróciła na zwycięskie tory pokonując przez jednogłośną decyzję sędziowską Jessice Eye. Rok 2016 zamknęła walką podczas finałowej gali TUF w Las Vegas, gdzie zdołała pokonać mocną Alexis Davis. Fani Sary nie musieli długo czekać na powrót zawodniczki do startów, gdyż już w lutym bieżącego roku wkroczyła do octagonu i poddała Gine Mazany w pierwszej rundzie ich starcia.

7. Miesha Tate (18-7)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Raquell Pennington UFC 205 12.11.2016 New York
Miesha Tate nie cieszyła się zbyt długo posiadanym pasem mistrzowskim i już w pierwszej jego obronie musiała uznać wyższość Amandy Nunes. Miesha zamierzała szybko odbudować swoją pozycję i wywalczyć kolejny titleshot, jednak uległa Raquell Pennington i ogłosiła przejście na sportową emeryturę.

8. Alexis Davis (18-7)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Cindy Dandois UFC FN 22.4.2017 Nashville
Alexis Davis po przegranej z byłą mistrzynią Rondą Rousey w 2014 roku zdołała wrócić na zwycięskie tory pokonując Sarę Kaufmann. Rzadko występująca Kanadyjka w roku 2016 stoczyła zaledwie jedną walkę ulegając w walce z Sarah McMann przez poddanie. Powrót do startów w roku 2017 Alexis rozpoczęła od zwycięstwa przez decyzję sędziów po trzy rundowym pojedynku z debiutującą w UFC Cindy Dandois.

9. Cat Zingano (9-2)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Juliana Pena UFC 200 9.7.2016 Las Vegas
Pojedynkiem z Amandą Nunes, Cat Zingano efektownie powróciła po kontuzji i problemach osobistych. W walce o pas z Ronda Rousey, błyskawicznie popełniła błąd, który kosztował ją przegraną przez poddanie. Wysoko notowana Zingano przegrała już drugi pojedynek dla największej federacji na świecie po 3 rundowym pojedynku ze zwyciężczynią The Ultimate Figter’a Julianą Peną.

10. Tonya Evinger (19-6)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Yana Kunitskaya Invicta 22 25.3.2017 Kansas City
Mistrzyni kobiecej federacji Invicta Tonya „Triple Threat” Evinger debiutuje w Naszym zestawieniu po pokonaniu Yany Kunitskayi, z którą pierwsze starcie zakończyło się jako no contest. W drugiej walce Tonya nie dała większych szans rywalce i poddała ją duszeniem już w drugiej rundzie ich mistrzowskiego starcia. Obecnie nie są znane dalsze plany Amerykanki ale z pewnością jest to zawodniczka, o której będzie głośno w roku 2017.

Pukają do TOP10:
11.Liz Carmouche (11-5)
12. Marion Reneau (7-3-1)

13. Bethe Correia (10-2-1)
14. Katlyn Chookagian (9-1)
15. Sarah Kaufman (18-4)


Waga słomkowa kobiet:

JEDRZEJCZYK_JOANNA
1. Joanna Jędrzejczyk (13-0)
Następna walka: Jessica Andrade UFC 211 13.5.2017 Dallas
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Karolina Kowalkiewicz UFC 205 12.11.2016 New York
Niepokonana, niekwestionowana mistrzyni kategorii słomkowej. Od czasu zdobycia tytułu Joanna buduje swoją legendę pokonując kolejne pretendentki. Podczas historycznej gali w Nowym Yorku zmierzyła się z rodaczką Karolina Kowalkiewicz, która pokonała na pełnym dystansie pięciu rund. Kolejną rywalką, która zechce zdetronizować Joannę będzie Jessica Andrade, a ich walka odbędzie się podczas UFC 211.

2. Cláudia Gadelha (13-2)
Następna walka: Karolina Kowalkiewicz UFC 212 3.6.2017 Rio de Janeiro
Porzednia walka: zwycięstwo nad Courtney Casey UFC FN 19.11.2016 Sao Paulo
Piekielnie silna i uzdolniona Brazylijka pokonuje kolejne rywalki, a swoje jedyne porażki doznała z rąk i nóg panującej mistrzyni Joanny Jędrzejczyk. Gadelha nie ukrywa, że liczy na kolejną walkę o pas, jednak żeby zasłużyć na ten zaszczyt będzie musiała pokonać jeszcze co najmniej jedną mocną rywalkę, jaką z pewnością jest jej kolejna przeciwniczka Karolina Kowalkiewicz.

3. Karolina Kowalkiewicz (10-1)
Następna walka: Claudia Gadelha UFC 212 3.6.2017 Rio de Janeiro
Poprzednia walka: przegrana z Joanna Jędrzejczyk UFC 205 12.11.2016 New York
Karolina Kowalkiewicz wraz z Joanną Jędrzejczyk dały fanom doskonała walkę podczas historycznej gali w Nowym Yorku. Pomimo porażki Karolina zyskała ogromną rzeszę fanów i przychylność UFC, a jej kolejne starcie może zapewnić titleshot, jednak na jej drodze stanie Claudia Gadelha.

4. Jessica Andrade (15-5)
Następna walka: Joanna Jędrzejczyk UFC 211 13.5.2017 Dallas
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Angela Hill UFC FN 4.2.2017 Houston
25-cio letnia Andrade aktualnie znajduje się na fali 3 wygranych z rzędu, które odniosła w starciach z Jessicą Penne, Joanne Calderwood oraz Angele Hill. Dobre występy ze znanymi rywalkami spowodowały, że UFC postanowiło zestawić Brazylijkę w walce o pas mistrzowski.

5. Rose Namajunas (6-3)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Michelle Waterson UFC on FOX 15.4.2017 Kansas City
Thug Rose Namajunas po przegranej w finale TUFa odniosła aż 3 zwycięstwa z rzędu pokonując Angele Hill, Paige Van Zant oraz Tecie Torres. Dopiero Karolina Kowalkiewicz zdołała oprzeć się jej dobrej grze parterowej oraz mocnemu klinczowi. Rose po porażce z Polką postanowiła szybko powrócić do startów i podjęła wyzwanie Michelle Waterson, która zdołała pokonać przez poddanie.

6. Tecia Torres (8-1)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Bec Rawlings UFC FN 04.02.2017 Houston
Tecia Torres weszła do UFC jako niepokonana zawodniczka i od razu była stawiana w roli jednej z tych kobiet, które mają warunki na to aby zwojować kategorię słomkową. Pomimo przegranych w TUFie jej starty zawodowe szły pomyślnie i dopiero Rose Namajunas zdołała pokonać Tecie po wyrównanej 3 rundowej walce. Tecia od kwietnia 2016 nie walczyła, aż do starcia z Bec Rawlings podczas jednej z gal UFC Fight Night, które to starcie zwyciężyła zapewniając sobie awans w rankingu.

7. Randa Markos (7-4)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Carla Esparza UFC FN 19.2.2017 Halifax
Randa Markos w UFC przelata zwycięstwa z porażkami, jednak pokonanie byłej mistrzyni Carli Esparzy zapewnia jej miejsce w rankingu kobiecej wagi słomkowej. Trenująca na co dzień w Tristar Gym pod okiem Firasa Zahabiego u boku wielu gwiazd Kanadyjka podjęła decyzję o zmianie klubu na Michagan Top Team i nie kryje ambicji sportowych, wśród których wymienia starcie o pas mistrzowski UFC. Przed Markos jeszcze długa droga z uwagi na duża liczbę pretendentek, jednak rok 2017 może przynieść nieoczekiwane rozwiązania.

8. Carla Esparza (11-4)
Następna walka: Maryna Moroz UFC FN 25.6.2017 Oklahoma City
Poprzednia walka: przegrana z Randa Markos UFC FN 19.2.2017 Halifax
Carla Esparza po przegranym pojedynu z Joanna Jędrzejczyk zdołała powrócić do startów pokonując Julianę Limę w kwietniu ubiegłego roku. Wydawało się, że powróciła na zwycięskie tory i zagości na nich dłużej, jednak w lutym 2017 Randa Markos zdołała zwyciężyć z Carlą przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Kolejne starcie byłej mistrzyni czeka fanów już pod koniec czerwca, a jej rywalką będzie dobrze znana polskiej publiczności Maryna Moroz.

9. Michelle Waterson (14-5)
Następna walka: b/d
Poprzednia walka: przegrana z Rose Namajunas UFC on FOX 15.4.2017 Kansas City
Karate Hottie znana amerykańskiej publiczności z występów na galach Invicta po porażce z rąk Herici Tiburcio udanie zadebiutowała w UFC poddając Angele Magane. Kolejną rywalką Michelle została popularna Paige Van Zant i ponownie Waterson zwyciężyła podwyższając swój rekord w UFC do 2 zwycięstw bez porażki. Pomimo porażki z rąk Rose Namajunas Michelle zachowuje swoje miejsce w top10 rankingu i z pewnością w roku 2017 spróbuję odbudować wysoką pozycję.

10. Maryna Moroz (8-1)
Następna walka: Carla Esparza UFC FN 25.6.2017 Oklahoma City
Poprzednia walka: zwycięstwo nad Danielle Taylor UFC FN 6.8.2016 Salt Lake City
Maryna Moroz zadebiutowała w UFC podczas krakowskiej gali pokonując ówcześnie wysoko notowaną Jojo Calderwood i wyzywając do walki po tym zwycięstwie samą Joannę Jędrzejczyk. Plany Moroz musiały zostać zmienione, gdyż w kolejnej walce uległa Valerie Letourneau. Kolejne dwie walki Ukrainki to zwycięstwa nad Cristina Stanciu oraz Danielle Taylor czym zasłużyła sobie na starcie z byłą mistrzynią Carlą Esparzą, do którego dojdzie pod koniec czerwca.

Pukają do TOP10:
11. Felice Herrig (12-6)
12. Alexa Grasso (9-1)
13. Joanne Calderwood (11-2)
14. Angela Hill (6-3)

15. Paige VanZant (7-3)


Stan na: 3.5.2017