MMA PLNajnowszeBez kategoriiRandy Couture vs Chuck Liddell?

Randy Couture vs Chuck Liddell?

Gamrot - Dos Anjos

Jak informuje Bloody Elbow, Chuck Liddell negocjuje z władzami UFC o przejściu do wagi ciężkiej i walce z Randy Couture. Walka miałaby się odbyć 13 czerwca w Cologne, Niemczech.

UFC chce Randy’ego na niemieckiej gali bo Couture mówi po niemiecku i mógłby promować gale. Zwycięzca walki zmierzyłby się z mistrzem wagi ciężkiej pod koniec roku.

Couture nawet nie myśli o zbijaniu wagi w dół (do 205 lb./93 kg), gdzie Forrest Griffin jest mistrzem a w tej samej dywizji walczy Wanderlei Silva. Obaj zawodnicy są w jego sekcji. Zbijanie wagi również wyklucza wiek Randy’ego.

Dla Liddella wskoczenie do wagi ciężkiej nie jest trudne. Miał by w tej dywizji szanse na toczenie dobrych pojedynków i wygrywanie ich.

Władze UFC wierzą, że Couture/Liddell zanotuje lepszy wynik niż Silva/Liddell. Wiedzą również, że walka, która mogłaby się odbyć między Liddellem a Lesnarem zgromadziłaby prawdopodobnie najwięcej PPV w historii MMA. Dla biznesu zarządu Ultimate Fighting Championship walka Liddell vs Couture jest bardzo opłacalna.

Dla Andersona Silvy nadal planuje się walkę w lutym w Anglii, ale na pewno nie z Liddellem.

Dodajemy, że Randy Couture już trzykrotnie walczył z Chuckem Liddellem. Na gali UFC 43 Couture zwyciężył tymczasowy pas wagi półciężkiej pokonując Liddella przez TKO. Podczas UFC 52 Liddell wywalczył pas wagi półciężkiej nokautując Randy’ego w pierwszej rundzie. Chuck Liddell obronił tytuł w ostatnim pojedynku z Randy’m Couture podczas gali UFC 57. Liddell zwyciężył przez KO w drugiej rundzie. Wszystkie pojedynki między tymi zawodnikami odbyły się w kategorii do 205 lbs (93 kg.).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis