MMA PLNajnowszeBez kategoriiRandy Couture vs. Antonio Rodrigo Nogueira, czyli konferencja UFC!

Randy Couture vs. Antonio Rodrigo Nogueira, czyli konferencja UFC!

Prezydent UFC – Dana White, Większościowy właściciel UFC – Lorenzo Fertitta, Szef finansów UFC – John Mulkey. Ta urocza gromadka gościła dzisiaj dziennikarzy podczas konferencji prasowej, która odnosiła się do “krzywdzących” stwierdzeń Randy’ego Couture’a, które przedstawił na swojej z kolei konferencji w zeszły czwartek.

Gamrot - Dos Anjos

Jeżeli tytuł Was nie podjarał, to zmieńcie kanał ciepłe kluchy… Resztę zapraszam dalej

Dana otworzył konferencję stwierdzeniem, że UFC nie lubi rozmawiać o pieniądzach, bo chodzi o sport, a nie o kasę. Dla Randy’ego robią wyjątek.

Dwie najważniejsze rzeczy:

 1. Randy Couture jest ciągle mistrzem HW UFC. Dostał ofertę walki z Antonio Rodrigo Nogueira’ą w obronie swojego tytułu. Czas walki – początek 2008 r.
 2. Couture wbrew temu co powiedział dostał bonus – $500k (w dwóch ratach, przed kontraktem i po pierwszej walce). Dostał dwie kontraktowe wypłaty po $250k. UFC przedstawiło kopie czeków z podpisami. Randy zarobił na dwóch swoich walkach $2,9 mln (wliczone bonusy, PPV, kwota podstawowa).

Szczegółowo wygląda to następująco:

 • Couture zarobił $1.186 mln za walkę z Timem Sylvia’ą na UFC 68. Na tą kwotę składają się $250,000 podstawy i $936,000 za PPV. Cała kasa została zapłacona Randy’emu oprócz $17,000, którą to resztę ma otrzymać wkrótce.
 • Couture zarobił $1.072 mln za obrone tytułu z Gabrielem Gonzaga’ą na UFC 74: $250,000 podstawa, $35,000 za walkę wieczoru, $787,000 za PPV. Wszystko zostało wypłacone oprócz kwoty za PPV, która zostanie mu wypłacona w połowie listopada (jak kasa spłynie od dostawców PPV).
 • Couture zarobił również $200,000 jako normalne wynagrodzenie za pracę w UFC i $50,000 za pracę komentatora w UFC.
 • Jeżeli Randy odrzuci ofertę walki z Noguerią oficjalnie zostanie pozbawiony tytułu.
 • Kontrakt z Randy’m negocjował Lorenzo. Dziwi go, że Randy nie jest zadowolony z kontraktu, bo w trakcie jego podpisywania był z niego zadowolony.
 • White powiedział, że UFC nie jest monopolistą – konkurencja jest najmocniejsza od lat.
 • Lorenzo był zszokowany tonem wypowiedzi Randy’ego, ponieważ przed całą sprawą normalnie rozmawiali. Lorenzo twierdzi również, że Couture zranił wizerunek UFC, ale ciągle uważa Randy’ego za przyjaciela.
 • Dana White przypomniał, że Randy jest ciągle pod kontraktem z UFC i UFC zamierza chronić swoich praw.
 • White powiedział również, że Fedor to śmiech w karczmie i nie jest nawet pierwszą piątką HW. Jedynym powodem, dla którego chciał go ściągnąć jest fakt, że Randy chciał z nim walczyć.

Widziałem konferencję – trzyma się to kupy. Obejrzałem ponownie konferencję Randy’ego, faktycznie buczał, że nie dostał bonusu, którego nie ma w kontrakcie. Na chwilę obecną Randy jest najlepiej zarabiającym (po Liddellu) zawodnikiem MMA. Dla mnie 12 milionowy kontrakt Fedora jest póki co chwytem marketingowym.

Nudna ta konferencja. Liczyłem, że pokaże się Prezydent Bush i powie, że jak Ruskie nie chciały umowy, to on im atomówkę bachnie…

Nic takiego się nie stało. Nie pokazali nawet dział laserowych. Nie podoba mi się MMA bez broni palnej, laserowej i rakiet.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis