MMA PLKSWRafał Moks na wolności, będzie powrót do klatki? ”Zadeklarował, że chce wrócić i walczyć”

Rafał Moks na wolności, będzie powrót do klatki? ”Zadeklarował, że chce wrócić i walczyć”

Mamy świetną wiadomość dla fanów Rafała Moksa (11-8), który swoje umiejętności prezentował na galach KSW. ”Kulturysta” jest na wolności i co ważne trenuje w BT Gym.

34-latek na swoim koncie ma osiem pojedynków w największej organizacji w naszym kraju. Podopieczny Piotra Bagińskiego cztery starcia zwyciężył – w tym trzy efektownie zakończył przed czasem. 

Moks ostatni pojedynek stoczył w maju 2016 roku. Podopieczny Piotra Bagińskiego podczas KSW 35 po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonał Roberta Radomskiego.

Daniel Acacio vs Rafał Moks: KSW 28

Rafał Moks vs Daniel Acacio: KSW 28

Posted by videosmma on Saturday, October 4, 2014

Rafał Moks trenuje!

Rafał Moks jest na wolności, gdzie nie zamierzał odpuszczać i szybko wrócił na salę treningową. Trener Piotr Bagiński w rozmowie z portalem mmanews.pl zdradził, że ”Kulturysta” zamierza wrócić do klatki.

Taka jest jego deklaracja (by wrócił do zawodowych startów). Ja się cieszę, że jest tutaj a nie tam. Nie krytykuję go, nie oceniam, bo nie jestem do tego kompetentny. Od tego są inni ludzie i niech oni go oceniają. Ja go traktuję po pierwsze jako kolegę, po drugie jako zawodnika, który był tu od dzieciaka. Poszedł jakąś tam drogą, czy dobrą czy złą, nie mnie to oceniać jak mówiłem. Fajnie, że jest z powrotem i jest w jakiejś formie. Nie marnował czasu i coś pracował nad sobą. Mam nadzieję, że nie tylko nad fizycznością, ale także nad głową. Jest deklaracja z jego strony, że chce walczyć i wrócić. Znowu kolejny, doświadczony zawodnik, który oprócz tego, że może walczyć, to ma zdrowie, umiejętności i chęci, to dodatkowo facet z dużym doświadczeniem i fajnie będzie, jeżeli to doświadczenie będzie przekazywał młodym zawodnikiem. Oczywiście chodzi o doświadczenie sportowe, bo to doświadczenie jest tu jak najbardziej mile widziane. Liczę, że wyciągnął wnioski i w ten sposób zakończy się ta jego przykra przygoda, a sport znowu będzie górą, pomoże mu pierwsze się ustawić i znaleźć ten pozytywny aspekt. Wiesz, ludzie się gubią w życiu. On nie jest pierwszy, nie jest ostatni, życie jest kręte. To on ponosi konsekwencje. Nigdy nie winiłem chłopaków, gdy poszli nie tak jak trzeba i w jakiś sposób rzutowało to na klub, bo to jest błędne. Różni ludzie tutaj pracują, każdego tu wpuszczam i każdemu pozwalam się rozwijać. Gdybyśmy usiedli i policzyli ilu ludzi, dzięki temu, że tu trenują, to i tak bylibyśmy na plus. Często ludzie, którzy nie mają kompetencji i wiedzy, wrzucają wszystko do jednego wora. Mówią, że tutaj tylko uczą ludzi się bić. To nie jest tak. Lepiej, żeby dzieciaki się tu wyżyły i często odnalazły odpowiednią drogę, niż uczyły się tego na ulicy i robiły to na ulicy. To jest takie moje myślenie, wychowanie przez sport. Nawet jeżeli jest jakiś odsetek ludzi idących mimo wszystko nie w tę stronę co powinna. Jeżeli ktoś dochodzi do poziomu mistrzowskiego, to musiał tutaj naprawdę wylać hektolitry potu, zeżreć garści tabletek przeciwbólowych, pochodzić do rehabilitantów i wcale nie znaczy to, że na koniec jego ręka była w górze.

Zobacz także:

Niemka pokazała twarz po walce bokserskiej! Widzieliście?

Cheyenne Hanson wygrała swój pojedynek, ale okupiła to straszliwą opuchlizną. To nie wygląda dobrze i nie jest to dobra reklama sportu!

Don Kasjo chętny na walkę z legendarnym pięściarzem! Wiecie, o kogo chodzi?

Kasjusz Życiński już piętnastego maja stoczy swój piąty pojedynek w freakowej organizacji. Popularny ”Don Kasjo” wystąpi na dziesiątej edycji FAME MMA, gdzie czeka go nie lada wyzwanie. Kasjusz na zasadach bokserskich zmierzy się z Normanem Parke, który ma za sobą przygodę w UFC.