MMA PLFENRafał Kijańczuk o rewanżu z Marcinem Filipczakiem na FEN: Na ten moment porozumienia nie ma

Rafał Kijańczuk o rewanżu z Marcinem Filipczakiem na FEN: Na ten moment porozumienia nie ma

Foto: Screen

Wygląda na to, że sytuacja między “Kijaną” a organizacją FEN ciągle nie jest jasna. Rafał Kijańczuk bowiem wypowiedział się o rzekomym rewanżu z Marcinem Filipczakiem, który miałby odbyć się na jednej z najbliższych gal organizacji Fight Exclusive Night.

Mało tego, prezes FEN Paweł Jóźwiak poinformował, że Kijańczuk wstępnie przyjął tę propozycję. Inaczej tę sprawę widzi sam zawodnik.

Rafał Kijańczuk o rewanżu z Marcinem Filipczakiem na FEN: Na ten moment porozumienia nie ma

O co dokładnie chodzi?

Ano o galę FEN 33, na której doszło do kontrowersyjnego przerwania w walce “Kijany” z Marcinem Filipczakiem. Sędzia starcia Daniel Zaręba przerwał je w pierwszej rundzie po zapięciu duszenia gilotynowego przez Filipczaka. Problem polegał na tym, że Kijańczuk nie odczuwał dyskomfortu spowodowanego dźwignią i uważa, że nie została ona założona w taki sposób, by miała przerwać walkę.

Prezes FEN Paweł Jóźwiak w mediach społecznościowych zapewniał, że spotkał się z zawodnikiem i ustalił z nim, iż nie będzie zmiany werdyktu w tej walki na no-contest oraz zapewnił, że Kijańczuk dostał również propozycje walki rewanżowej jesienią, którą wstępnie przyjął.

Co na to sam Kijańczuk? On widzi tę sytuację nieco inaczej i nie zapewnia, że do rewanżu z Marcinem Filipczakiem dojdzie:

“Po ostatnich kontrowersjach usunąłem się delikatnie w cień dla własnego odpoczynku i spokoju ale dalej toczy się dyskusja odnośnie błędu sędziowskiego z mojej ostatniej walki. Odnośnie artykułów MMARocks.plInTheCage.pl i MMA.pl w sprawie spotkania z prezesem FEN, otrzymałem informacje, że nie będzie NC, dostałem ofertę i warunki rewanżu, przyjąłem to do wiadomości i na tym koniec. Nie padła żadna decyzja ani zgoda więc na ten moment porozumienia nie ma. Jeśli zapadną wiążące decyzje to z pewnością sam będę o tym informował😉 Pozdrawiam serdecznie wszystkich kibiców i dziękuję Wam za wsparcie w mojej sprawie.”

Po ostatnich kontrowersjach usunąłem się delikatnie w cień dla własnego odpoczynku i spokoju ale dalej toczy się…

Posted by Rafał Kijańczuk on Wednesday, April 7, 2021

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [07-10.04.2021]

Przed nami niezwykle ekscytujący weekend pełen emocji związanych MMA. Sprawdźcie co warto obejrzeć!

Paweł Jóźwiak spotkał się z Rafałem Kijańczukiem: Nie będzie zmiany werdyktu na no-contest

Prezes organizacji Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak spotkał się z Rafałem Kijańczukiem i ustalił działania po ostatnim zamieszaniu jakie miało miejsce na gali FEN 33.

OFICJALNIE: Gale Bellator MMA w TVP Sport!

Druga największa organizacja MMA na świecie już oficjalnie będzie transmitowana w Polsce. Gale Bellator MMA transmitowane będą na antenie TVP Sport.

Legenda UFC wyrzucona z siłowni za niezałożenie maseczki: Maski nic nie dają, ludzie, obudźcie się!

Legenda UFC wyrzucona z siłowni za nieprzestrzeganie wymogów sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Były zawodnik największej organizacji MMA na świecie nie założył na twarz… maseczki!